Üzüm çekirdeği yağı ile saç maskeleri

Ev kozmetolojisi hala durmuyor, her ay saç bakımı için daha fazla yeni yöntem var. Yağlar çok popülerdir; düzinelerce ürün temel alınarak yapılabilir. Hepsinin farklı bir yönü var. Örneğin, bazıları sebore ortadan kaldırmayı amaçlarken, diğerleri kaşıntı ve aşırı kuruluk ile baş eder. İlerlemeyeceğiz, temel noktaları adım adım inceleyeceğiz.

Üzüm çekirdeği yağı ile saç maskeleri

Petrol üretimi

 1. Kaliteli bir kompozisyonun elde edildiği birkaç temel teknoloji vardır. Sıcak bir döngü ile ürün çok kullanışlı değildir, ancak ucuzdur. Bu yöntemle, hammadde başlangıçta bir pres kullanılarak ezilir, daha sonra su ile birleştirilir ve ısıl işleme tabi tutulur. Kaynatma ve kızartma içerir. Daha sonra hammadde tekrar preslenir, sıvı bir baz elde edilir.
 2. Soğuk döngüye gelince, burada her şey çok daha hassas. Özenliliği ve süresi ile öne çıkıyor. Uzmanlar, endüstriyel ölçekte tedarik için çok çaba ve kaynak harcıyorlar. Buna göre, fiyatlandırma politikası yükseliyor. Bu yöntemle, ham maddeler ezilir ve hemen preslenir. Bu durumda, tüm değerli maddeleri korumanıza izin veren bir ısıl işlem yoktur.
 3. İlginçtir, 1 litre elde etmek. yağın yaklaşık 5.5 kg harcaması gerekir. hammaddeler, yani tohumlar. Bu nedenle, gelecekte temel olarak kullanılacak bir ürün seçerken, soğuk döngü tarafından elde edilen ürünleri tercih etmek gerekir. Bununla birlikte, sıcak üretim bileşimi de uygundur, ancak daha az yararlı olacaktır.

Saç efektleri

 1. Değerli nitelikler, bileşimdeki kimyasalların zengin ve tamamen dengeli bir listesi ile mümkün kılınmıştır. Hammaddelerin, yağ üretiminin normalleştirildiği yağ bezlerinin aktivitesini geliştirme yeteneğinden hemen bahsedilmelidir.
 2. Ayrıca, kompozisyon folikülleri güçlendirmeyi amaçlamaktadır, böylece saç dökülmez, ancak sadece daha kalın ve daha güzel hale gelir. Kuru kesilmiş saçlar için değeri olmadan, özellikle kesilirse. Aşırı gözeneklilikle, en hafif kurumada (yani günde birkaç kez) dağıtılması gereken yağ yardımcı olacaktır.
 3. Kendi eliyle yapılan araçlar, bir dizi yeri doldurulamaz maddeye sahiptir. Mağaza ürünlerinin tamamen yerini alırlar, çünkü güçlü bir mineral ve vitamin bileşik listesini yoğunlaştırırlar. Özellikle yağ asitleri, antioksidanlar, proteinler, mineraller, klorofil, B grubu hakkında konuşuyoruz.
 4. Üzüm çekirdeği sıkarak elde edilen bir ürün, her tür kepekten kurtulmak için en başarılı seçenek olarak kabul edilir. Kompozisyon hızla emilir, bakterisidal ve antienflamatuar bir etkiye sahiptir, cildi dezenfekte eder ve gözenekleri kapatır. Ayrıca, saç kesmeyi ve düşmeyi bırakır.
 5. Kompozisyon, saç büyümesini hızlandıran ve ampulleri oluklarındaki sabitleyen paspas için en önemli olan tokoferol içerir. Yağ kan dolaşımını geri kazandırır, sıvı metabolizmasını düzeltir, gözeneklerdeki kirleri giderir, saç pullarını kapatır. Ürün toksik maddeleri deriden uzaklaştırır.
 6. Uzun süreli kullanımın arka planında, pozitif dinamikler oldukça hızlı bir şekilde ortaya çıkar. Saç elastik olur, gözeneklilik kaybolur, kıllar elektriklenmeyi bırakır, güç kazanır ve kırılmaz. Genel olarak, saç modeli bakımlı görünüyor, kilitler sağlıklı ve parlak hale geliyor.

Kullanım Algoritması

Üzüm Çekirdeği Yağı Algoritması
Yüksek kaliteli hammaddeler açık sarımsı bir renk tonu ile ayırt edilir, yeşil pigmentasyon görülebilir. Kompozisyon, sadece hoşunuza gidecek fonların yaratılmasından sırasıyla çok güzel kokuyor. Ana şey, tüm özellikleri önceden incelemek.

 1. Böylece, prosedür saçları yıkamakla başlar. Daha sonra saç kurutma makinesi kullanılarak kurutulmalı veya onsuz yapılmalıdır. İstediğiniz gibi hareket edin. Buklelerin nemden tamamen kurtulduğundan emin olun. Aksi takdirde, yağ basitçe nüfuz etmez.
 2. Şimdi ana bileşeni kaba dökün ve bir su banyosuna takın. Rahat bir duruma ısıtın, ancak hiçbir durumda delmeye izin verilmemelidir. Isıtma, bileşimin önemli bileşiklerden yoksun bırakılmasına yol açar.
 3. Cildin bu karışıma reaksiyonunu değerlendirmek için bir test yapın. Dirseğin dirseğine veya hassas olan başka bir alana küçük bir üretim uygulayabilirsiniz. Herhangi bir olumsuz reaksiyonun ortaya çıkmadığı durumlarda daha fazla ilerleyin.
 4. Kompozisyonu tüm saç kafasına dağıtın ve bazal bölüme sürdüğünüzden emin olun. Bir sera sağlamak için paspası filme sarmayı unutmayın. Bu durumda, ajan yaklaşık kırk dakika tutulmalıdır. Ardından, şampuanı dağıtın ve durulamaya başlayın.
 5. Kuru hissediyorsanız, yüzünüzü ellerinizle nemlendirin. Bu işlemden sonra kütle ılık suyla kolayca yıkanacaktır. Ardından durulamaya başlayabilirsiniz. Bunun için bitkisel bir kaynatma kullanmak en iyisidir. Böyle bir bileşim buklelere ekstra bir parlaklık verecektir. Ayrıca, sıvı prosedürün sonucunu sabitleyecektir.
 6. En olumlu sonucu elde etmek için haftada iki kez bu prosedüre başvurun. 15 maske uyguladıktan sonra iki aylık bir ara verdiğinizden emin olun. İnternette, bu prosedürün birçok varyasyonunu kolayca bulabilirsiniz. Bir şeyden emin değilseniz, çeşitli tarifleri deneyin.

yemek tarifleri

Üzüm çekirdeği yağı ile saç maskeleri için tarifler
yumurta sarısı

 1. Overdriven ve kırılgan ipliklerin sahibiyseniz, bu tarif özellikle sizin için. Bunu yapmak için, yumurta sarısını proteinden ayırın ve 3 damla ylang-ylang esans yağı ile iyice ovalayın. Ayrı olarak, buhar banyosunda badem ve üzüm yağlarının bir karışımını ısıtın.
 2. Her 20 ml alın. Onları yaklaşık 40 dereceye ısıtın. Sürekli karıştırmayı unutmayın. Sarısını dikkatlice yerleştirin, kıvrılmadığından emin olun. Sıcak kütleyi tüm uzunluk boyunca yayın. Standart şemaya göre kendinizi ısıtın ve bir gece bırakın. Sabah saçınızı iyice durulayın.

konyak

 1. Böyle bir aletin sistematik kullanımı ile, birkaç prosedürden sonra saçlar inanılmaz pürüzsüzlük, şık parlaklık ve esneklik kazanır. 20 ml'lik ortak bir kapta birleştirin. Hindistan cevizi, üzüm ve badem yağı.
 2. Baz yağlar için 20 gr girin. yüksek kaliteli konyak ve 3 damla biberiye, lavanta. Bir buhar banyosunda kabul edilebilir bir sıcaklığa kadar pürüzsüz ve ılık olana kadar toplam kütleyi karıştırın. Kompozisyonu kök bölgesine sürün ve uçlara doğru uzatın.
 3. Kafanızı folyo ve havluyla sarın. Yarım saat sonra saçı plastik bir tarakla tarayın. Saçınızı kaliteli bir şampuanla yıkayın. Balsamı kullanamazsınız.

yulaf ezmesi

 1. Maskenin bu versiyonu evrenseldir ve her türlü saç için uygundur. Kompozisyonun sistematik uygulamasıyla, buklelerin durumu normalleştirilir. Ne tür saçlara sahip olduğunuz önemli değil. 2 ay boyunca saçınızı yıkamadan önce her zaman kullanın.
 2. 30 gr alın. yulaf ezmesi yapın ve bir kahve değirmeni kullanarak un haline getirin. 40 ml dökün. elma sirkesi ve bileşimin şişmesini bekleyin. Bu prosedür yaklaşık dörtte bir saat sürecektir. 120 ml'lik bir kütle karıştırın. üzüm yağı.
 3. Ürünü saçın tüm uzunluğu boyunca eşit olarak yayın. Tarak ve bir ısıtma kapağı oluşturun. Saçınızı 2 saat bu durumda bırakın.Ayrılan süreden sonra, telleri şampuanla birkaç kez iyice durulayın.

Kakao Yağı

 1. Kuru / normal bukleleri tamamen nemlendirmek ve beslemek için basit bir maske hazırlayın. Düzenli kullanımının bir sonucu olarak, saç bozulmamış parlaklık, elastikiyet ve güç kazanacaktır.
 2. Bir kasede 20 gr karıştırın. eritilmiş kakao yağı, 40 ml. üzüm yağı ve 10 gr. çiçek tatlım. Ilık karışımı pürüzsüz olana kadar karıştırın. Bukleleri yarım saat boyunca yayın.

Sunulan yağ, zengin ve çok değerli bir saç bileşimine sahiptir. Kısa sürede sistematik kullanımı ile etkileyici sonuçlar elde edilebilir. Ana şey, bu tür araçları ve prosedürleri kötüye kullanmak değildir.

Video: kuru saç beslenmesi (üzüm çekirdeği yağı)

Okumanızı öneririz


Yorum bırak

Gönderen

avatar
wpDiscuz

Henüz yorum yok! Düzeltmek için çalışıyoruz!

Henüz yorum yok! Düzeltmek için çalışıyoruz!

haşarat

güzellik

tamirat