Papatya ile saç maskeleri: 13 tarif

Yıllardır kızlar saçları durulamaya yarayan tıbbi bitkilere dayanan kaynatma kullanıyorlar. Böyle basit bir şekilde saçla ilgili hemen hemen her problemle başa çıkabilirsiniz. Kayıptan kolayca kurtulabilir, bölümü ortadan kaldırabilir, yapıdaki boşlukları doldurabilirsiniz. Özellikle popüler olan papatya infüzyonları, yağlar ve elbette maskelerdir. Diğer aktif bileşenlerle kombinasyon halinde etkili bir karışım elde edilir.

Papatya ile saç maskeleri

Papatya saçının faydaları

 • kepeklerin ortadan kaldırılması;
 • deri altı yağ üretiminin normalleştirilmesi;
 • gözenek temizliği;
 • saç parlaklık, ipeklilik vermek;
 • daha kolay tarama;
 • doğrudan ultraviyole radyasyona karşı koruma;
 • bölümle mücadele, kırılganlık, kayıp;
 • kan dolaşımının hızlanması;
 • aydınlatma saç 1-3 ton.

Şampuan ve jelatin

 1. Bir kaseye 25 g dökün. jelatin, kaseyi biraz sallayın. Karıştırırken kaynar suyu ince bir akışta dökmeye başlayın. Kristalleri çözünmeye getirin. Sonra karışımı bir saatin üçte biri kadar bekletin.
 2. Şu anda, bir avuç taze papatya salkımını durulayın. Harca gönderin, ezin. Elde edilen bulamacı 50 gr ile birleştirin. şampuan veya saç kremi.
 3. Jelatin zaten infüze edildi. Sertleşirse, bulaşıkları 10 saniye mikrodalgaya koyun. Ürüne papatya ekleyin, kafa derisine uygulayın. Ovun, filmin altına 40 dakika batırın.

Ekmek ve Kekik

 1. 60 gr toplayın. taze kekik, bitkiyi yıkayın, bir karıştırıcı ile ezin. Başka bir kapta 100 ml ısıtın. yağlı süt, içine 2 dilim ekmek kırıntısı gönderin.
 2. 20 dakika sonra sütü sıkın, gerekli değildir. Kekiği ekmek ile birleştirin, 3 ml ekleyin. bir eczanede satılan papatya yağı. Saçınızı 3 parmakla kafa derisinden geriye doğru tarayın.
 3. Kompozisyonu tüm uzunluğu boyunca uygulayın, ancak kök kısmına dokunmayın. Paspası selofanla ısıtın, bir fularla sarın. Yarım saat bekleyin, kızarmaya başlayın.

Civanperçemi ve ısırgan otu

 1. Isırgan otu taze veya kuru olarak alınabilir, 40 gr alacaktır. Civanperçemi uygun eczane, ölçü 20 g. Listelenen bitkileri bir kaseye atın, 100 ml dökün. kaynar su.
 2. 1 saat infüzyondan sonra, bir filtre gazlı bez yapın, suyu süzün. Ocağa bir avuç taze papatya (çiçek) ekleyin. 10 dakika pişirin, kapatın, süzün.
 3. Bu kaynatma ile, soğuduktan sonra bukleleri durulayabilirsiniz. Ancak bu aşamada bir paket jelatin dökmenizi ve 20 dakika beklemenizi öneririz.
 4. Bu süre zarfında maske oda sıcaklığını alacaktır. Sadece bukleler arasında dağıtmak, her kilidi bir filmle yalıtmak ve bir havlu bağlamak için kalır. Prosedürün süresi 40-50 dakikadır.

Hardal ve limon

 1. Bu araç, kaybı etkili bir şekilde ortadan kaldırır, bir aylık kullanımdan sonra, kafadaki ışık “kabartmayı” fark edeceksiniz. 60 ml birleştirin. 15-20 gr ayçiçek yağı. hardal, karıştırın, ılık.
 2. Kitleyi 3 saat bekletin. Bu süreden sonra 40 ml ölçün., 30 gr ile birleştirin. limon suyu. 5 ml ekleyin. papatya yağı, uygulamaya başlayın.
 3. Ana şey, bazal bölgeden 2 parmakla geri çekilmektir. Ürünü uçlarına kadar uzatın. Maskeyi plastik bir torba ve fular altında tuttuğunuzdan emin olun. Bir saatin üçte birinden sonra yıkayın.

Bal ve Papatya

 1. Bu maske için taze çiçekler kullanılması tavsiye edilir, ancak bu mümkün değilse, eczaneden bitki satın alın. Zhmenu ölçün, 1: 2 oranında gözlemleyerek soğuk kaynar su dökün. 1.5 saat sonra süzün.
 2. Otları bırakın, çilleri çıkarmak için yüzünüzü kaplayabilirler. 60 ml. suyu 50 gr ile karıştırın. bal, 10 gr. mısır nişastası ve 30 ml. votka / konyak.
 3. Ürünün biraz kalınlaşmasını bekleyin. Yaklaşık 10 dakika sonra bir maske yapın. Kök bölgesinden geri adım atmayın, masaj hareketleriyle cilde sürün. 25 dakika bekletin, çıkarın.

Balsam ve Zeytinyağı

 1. İsterseniz, zeytinyağını diğer doğal ürünlerle (badem, avokado, sebze, dulavratotu vb.) Değiştirebilirsiniz. Ölçün ve 60 ml ısıtın., 40 gr. Bu karışıma ilave edin. saç tipiniz için balsam.
 2. Şimdi 80 ml'de demleyin. kaynar su 30 gr. papatyalar, 10 dakika ısrar ediyorlar. Suyu durulamak için kullanın ve bitkileri doğrayın, balsamda karıştırın. Maske hazır, uygulayın, 40 dakika sonra durulayın.

Muz ve un

 1. Muzun taze yapraklarını durulayın, kurulayın, bir harç veya blender ile ezin. Yulaf ezmesi olmalı. 10 g karıştırın. un, 5 ml. papatya yağı.
 2. Saçınızı 1 kez şampuanla yıkayın, ardından bileşimi ıslak buklelere uygulayın. Cilde sürün, uçlara kadar uzatın. En az 20 dakika bekleyin, maskeden kurtulun.

Papatya eteri ve sarısı

 1. Papatya esansiyel yağı eczanede ve sağlık mağazalarında satılmaktadır. Ürün 30-50 ml'lik şişelerde satılmaktadır., Maliyet - 80 ruble.
 2. 12 damla papatya eterini üç yumurta sarısı ile birleştirin, homojen bir macun haline getirin. 10 ml enjekte edin. hint yağı, saç köklerine eşit olarak uygulayın.
 3. Beş dakikalık bir masaj yapın, saçlarınızı plastik sargı ile yalıtın. Ek olarak, başınızı yünlü bir şalla sarın. 35 dakika sonra ürünü atın.

Tokoferol ve lavanta

 1. Tokoferol ile E vitamininin bir yağ çözeltisi kastedilmektedir, bir eczanede satılmaktadır, bileşim ampullerde dağıtılmaktadır. 3 adet satın alın, içindekileri kaseye dökün. 1 ml ekleyin. lavanta esansiyel yağı.
 2. Demlemek 25 gr. 60 ml'lik bir farmasötik papatya salkımları. kaynar su, 1 saat bekletin. Bu süreden sonra süzün, tokoferol ve lavanta karışımını et suyuna dökün.
 3. Saçınızı tarayın, ayrı bukleler ile ayırın. Köklerden yola çıkarak ürünü saça uygulayın. 20 dakika bekletin, su ile seyreltilmiş şampuanla durulayın.

Konyak ve Greyfurt

 1. Çok büyük bir greyfurt alın. Meyveyi durulayın, küpler halinde kesin, bir karıştırıcıda öğütün. Yulaf ezmesi alacaksın. Güvenin içine dökün, ısıtın.
 2. 18 gr girin. jelatin, partiküllerin bulaşıkların duvarlarına yerleşmemesi için karıştırmaya başlayın. Kütle 10 dakika bekletin, 35 ml ekleyin. konyak.
 3. Şimdi papatya renginde çavdarı alın, suyu çıkacak şekilde ezin. 50 ml dökün. ayçiçek yağı ve mikrodalgada ısı. Bu kompozisyonu filtreden geçirmeden konyağa ekleyin.
 4. Ürünü taranmış saçlara uygulayın, eşit bir tabaka oluşturun. Adil saçlarınız varsa köklere sürün. 45-60 dakika tutun, şampuanla çıkarın.

Biber ve votka

 1. Cildinizi yakmamak için eldiven giyin. Bir biber kapsülü alın, durulayın. Tohumları hariç tutun, kuyruğu doğrayın. Meyveleri tekrar yıkayın, halkalar halinde kesin.
 2. Biberleri bir bardağa taşıyın, votka dökün. Alkol, biberi tamamen örtmelidir. Karanlıkta 1 hafta ısrar edin, sonra maskelerin bir parçası olarak kullanın.
 3. Ürünü yapmak için 10 ml alın. tentürleri, 5 ml ile birleştirin. papatya esansiyel yağı.
 4. 20 ml ekleyin. hint yağı. Sıcak bir formda, saçınıza bir maske uygulayın, kendinizi bir filmle sarın. 25 dakika sonra çıkarın.

Tuz ve nikotinik asit

 1. Bu maskenin boyasız kaba deniz tuzu gerekir. Bir avuç dolusu iki tavuk sarısı ile birleştirin. Kütleyi 20 dakika buzdolabına koyun.
 2. Belirtilen süreden sonra 2 ampul nikotinik asit, 1 ml girin. retinol (A vitamini). Püre 50 gr. püresi taze papatya, suyu sıkın, bir maskeye karıştırın.
 3. Ürünü kafa derisine uygulayın ve 3-5 dakika masaj yapın. Ölü dermisi soyuyorsun.Derhal durulayın, işlemi her hafta tekrarlayın.

Maydanoz ve hidrojen peroksit

 1. Bu maskenin parlatıcı özelliklere (1.5-2 ton) sahip olduğuna dikkat etmek önemlidir. 20 ml karıştırın. 50 ml ile% 3 hidrojen peroksit konsantrasyonu. votka.
 2. Maydanozu (40 gr.) Yıkayın, bir karıştırıcıyla öğütün ve suyunu bir bandajla sıkın. İlk kompozisyona ekleyin. Başka bir kapta 40 g kaynar su kaynatın. papatya çiçekleri, bir saatin üçte birinden sonra infüzyonu alırlar.
 3. Tüm bileşenleri bir araya getirin, kuru penye buklelere dağıtın. Bir "sera" oluşturmak için filmi saçın etrafına sarmak daha iyidir. Kompozisyonu yarım saat boyunca saklayın.

En popüler papatya maskeleri ısırgan, jelatin, ekmek, kekik, hardal, ballı seçenekler olarak kabul edilir. Saçları aydınlatmak için limon suyu, peroksit ve civanperçemi eklenir. Nikotinik asit, tokoferol, retinol ampullerin güçlendirilmesine yardımcı olacaktır.

Video: saç papatya

Okumanızı öneririz


Yorum bırak

Gönderen

avatar
wpDiscuz

Henüz yorum yok! Düzeltmek için çalışıyoruz!

Henüz yorum yok! Düzeltmek için çalışıyoruz!

haşarat

güzellik

tamirat