Yaban turpu ile saç maskeleri: 4 tarif

Horseradish, çimlenmesi kolay ve özel bir bakım gerektirmeyen değerli bir kültürdür. Köksaplar temelinde, bitkiler yanan soslar ve baharatlar yaparlar, "daha sıcak" sevenlerin menüsüne mükemmel uyum sağlarlar. Kısmen bu nedenle, insanlar saç bakımında yaban turpu kullanmaya adapte oldular. Odak noktası aşırı yağ, kepek ve diğer sorunlara karşı mücadeledir.

Horseradish ile saç maskeleri

Yaban turpunun saç üzerindeki etkileri

 1. Genel olarak kültürün değerli özelliklerini düşünürsek, sinir bozucu ve yanıcı olarak adlandırılabilir. Kompozisyonda hardal yağı bulunur; ampulleri uyarır ve yerlerine sabitler. Bu arka plana karşı, saç çizgisi daha kalın, daha hacimli görünüyor, uygulamadan bir buçuk ay sonra yeni bir tüy çıkıyor.
 2. Isınma özellikleri sayesinde kafa derisine kan akışı düzelir, su dengesi ve yağ bezlerinin aktivitesi normalleşir. Horseradish, bazal kısımdaki yağ içeriğini ortadan kaldırmayı amaçlamaktadır, bu sorun karışık ve yağlı bir şok türü olan insanları rahatsız etmektedir.
 3. Birçok insan foliküllerin yıllarca doz yapabileceğini bilmiyor. Yine, kan dolaşımını artıran özellikler nedeniyle, saçları çok daha kalın ve sağlıklı hale getirerek uyanırlar. Yaban turpu, özellikle saç inceliği ve yoğunluk eksikliğinden muzdarip insan kategorileri tarafından kullanılması tavsiye edilir.
 4. Kimyasal maddelerin listesi tam bir mineral-vitamin kompleksi içerir. Ampulleri zenginleştirmeyi, güçlerini korumayı, saç şaftını tüm uzunluk boyunca beslemeyi amaçlamaktadır. Bu bitkinin dahil olduğu ev formülasyonları, kesit ve gözenekliliği iyileştirmeye yardımcı olur.
 5. Cilt üzerindeki olumlu etkiden bahsetmeye değer. Yaban turpu bakterisidal ve rejeneratif özelliklere sahiptir. Bu nedenle kepek ve sebore karşı mücadelede kullanılır. Aktif bileşim, mantarı hızla bastırır ve tekrar gelişmesini önler. Kendi kendine hazırlanmış araçların ılımlı kullanımı sorunu sonsuza kadar çözecektir.
 6. Şimdi yağ ve kombine tipte bir şokun sahiplerinin değeri hakkında konuşalım. Yaygın bir sorun kök bölümünün tuzluluğudur. Bezlerin çalışmasını normalleştirmek ve yağ salınımını kontrol etmek için, kök kısmına haftada bir kez fon uygulamak ve hafifçe ovalamak yeterlidir. Birkaç ay sonra saçlar normalleşir.

Maske hazırlama özellikleri

 1. Genellikle kullanılan rizomlar, bir dizi değerli madde ile donatılırlar ve bu nedenle saçlar için en yararlı olarak kabul edilirler.
 2. El yapımı müstahzarların yönlendirilmiş bir eylemi vardır. Bazıları kepekle mücadele etmek için tasarlanmıştır, diğerleri kaybı tedavi eder.
 3. Rizomlar kullanıma hazır olduklarında, bir blender ile posaya kaydırılır veya bir rende geçirilir.

Maske tarifleri

Aşağıda, yönlendirilmiş bir etkiye sahip bileşimleri açıklayacağız. Maksimum etki için onları değiştirin.

Horseradish saç maskesi tarifleri

 1. Yağ içeriğinden. Tercihen ev yapımı yüksek yağlı kefir alın. Yoğurtun yerini almasına izin verilir. Ölçü 0.3 l., Sonra 0.1 kg karıştırın. yaban turpu suyu veya rizomlarından yulaf ezmesi. 6 damla nane eteri girin ve kök kısmına yayın. Kompozisyonu filmin altında tutarak bir saatin dörtte birini bekleyin.
 2. Büyüme için. Horseradish'in bağımsız bir şekilde uygulanmasına izin verilir. Yulaf ezmesini kök kısmına dağıtmak, yarım saat tespit etmek ve daha sonra bir deterjanla çıkarmak yeterlidir. Ayrıca yeşillik ve köklere dayalı meyve suyu uygulanır. Nihai bileşim cilde sürülür ve polietilen altında bir saatin üçte birinden daha uzun yaşlandırılmaz.
 3. Düşmeye karşı. Deniz topalak yağı 30 ml miktarında. Buhar, 30 ml ekleyin.bitki örtüsü ve bitki örtüsü suyu. Uygulayın ve 3 dakika ovalayın. Sonra aleti yaklaşık 25 dakika bekletin.
 4. Kepekten. 100 gram kullanılmış kahve telvesi gerekir. ve bitkinin kökleri kadar bulamaç. Kütleyi birleştirin, 20 ml dökün. hint yağı. Cildin üzerine yayıldıktan sonra, bileşimi ovalayın, 10 dakika çalışmasına izin verin.

Maske kullanmanın sonuçları

 1. En olumlu sonucu elde etmek için, yaban turpu bazlı ürünler yeterince uzun bir süre kullanılmalıdır. Bu kurs birkaç ay sürer. Çoğu zaman, maskeler haftada 1 kez ve nadir durumlarda 4-5 günde bir kullanılır. Sonuç olarak, istenen efekti elde edeceksiniz ve tellere zarar vermeyeceksiniz.
 2. Saç için bu tür sağlık tedavileri yılda birkaç kez önerilir. Bu en iyi, vücudun vitamin eksikliği sıkıntısı çektiği sezon dışı dönemlerde yapılır. Bu nedenle, ilkbaharın başlangıcına ve sonbaharın sonuna odaklanın.
 3. Bileşimlerin sistematik kullanımının bir sonucu olarak, bukleler kaybı önemli ölçüde azalacaktır. Kelimenin tam anlamıyla 2 ay sonra, saç çubuğunun yapısı tamamen güçlendirilir. İpliklerin büyümesi 2-3 tam kurstan sonra belirgin şekilde artar. Bu nedenle, fonları kullanmanın ilk ayı için yüksek beklentileri yoktur.

Maskeler kontrendikedir

Yabanturpu ile saç maskelerinde hasar

 1. Böyle bir bileşimin oldukça güçlü bir tahriş edici etkiye sahip olduğuna dikkat etmek önemlidir. Bu nedenle, bu tür fonların başın cilt hastalıkları olan bireyler tarafından kullanılması kesinlikle yasaktır. Bu, yoksunluk sedef hastalığı için geçerlidir. Yanan bir kompozisyon sadece durumu ağırlaştıracak ve hastalığın alevlenmesine neden olacaktır.
 2. Ayrıca, fokal alopesi muzdarip insanlar için halk ilaçları ile deneme yapmayın. Bu durumda, tam bir muayeneden geçmek ve bir doktora danışmak gerekir. Çoğu durumda, kellik vücuttaki iç bir sorundan dolayı ortaya çıkar. Kendi kendine ilaçlama ile her şey daha da kötüleşecektir.
 3. Ek olarak, kategorik kontrendikasyonlar kuru kafa derisini içerir. Söz konusu fonları kullanırsanız, sadece epidermisi daha da kurutacaktır. Sonuç olarak, bu kuru sebore gelişimine katkıda bulunacaktır. Bundan kaçınmak için, ekşi krema formundaki nemlendirici bileşikler maskelerle karıştırılabilir.
 4. Maskeleri oluşturan bileşenlere alerjik reaksiyon gösteren insanlar için yaban turpu temelinde hazırlanan halk ilaçları kullanmak yasaktır. Kompozisyonlar hamile kadınlarda ve emzirme döneminde kontrendikedir. Aksi takdirde, hassas organizma alerjik bir reaksiyon gösterebilir.
 5. Unutmayın, cilde uygulandığında kızarıklık göreceksiniz, bu oldukça normaldir. Bu, kompozisyonun düzgün çalıştığını gösterecektir. Tahriş edici etki nedeniyle, hammadde kan dolaşımını önemli ölçüde artırır. Sonuç olarak, saç kökleri tam bir beslenme alır.

Bu tür ürünleri kafanın tüm yüzeyinde kullanmadan önce, cildin küçük bir alanında bir ön test yapılması gerektiğini unutmayın. Sonuç olarak, vücudunuzun bileşime nasıl tepki verdiğini tam olarak takdir edebileceksiniz. Kaşıntı, yanma, rahatsızlık veya diğer hisleri hissediyorsanız, maske kullanmayı bırakın.

Video: saç dökülmesi için yaban turpu yağı

Okumanızı öneririz


Yorum bırak

Gönderen

avatar
wpDiscuz

Henüz yorum yok! Düzeltmek için çalışıyoruz!

Henüz yorum yok! Düzeltmek için çalışıyoruz!

haşarat

güzellik

tamirat