Evde kıvırcık saçlar için maskeler

Düz saçların birçok sahibi buklleri hayal eder ve kilitlerini büyük ve küçük bukleler halinde düzenli olarak kıvırır. Ancak kıvırcık saçların özel bakım gerektiren bir hediye olduğunu bilmiyorlar. Kıvırcık saçlar düzgün bir şekilde izlenmezse, karışık bir bez gibi görünecektir. Ancak, onlara uygun bir şekilde bakım yaparsanız, harika bir stil ve canlı benzersiz bir görüntü elde edebilirsiniz. Bugün kıvırcık saçlar hakkında konuşalım - onlara bakım kuralları ve yaramaz bukleleri yatıştırmak için maskeleri geri yükleme.

Kıvırcık saçlar için maskeler

Kıvırcık saç bakımının özellikleri

Kıvırcık saçlar özel bir tutum gerektirir. Sadece bu durumda, gerçek güzelliğinin ve çekiciliğinin tadını çıkarabilirsiniz.

 1. Ayrılmak için kıvırcık saçlar için özel şampuanlar ve saç kremleri seçin. Hacimli ve hacimli saçlara ağırlık katan silikon içermezler. Şampuanlar ve diğer kozmetik ürünler, tüm uzunluğu boyunca kıvırcık saça bakan yağlar içermelidir.
 2. Kıvırcık saçlarla ilgili ana sorunlardan biri yağlı kökler ve kuru uçlardır. Bunun nedeni, yağ salgısının saçın köklerinden uçlarına doğru yol almamasıdır, çünkü saçın kıvrımlı yapısı geçmeyi zorlaştırır. Saçlarınızı kuru uçlardan korumak için, telleri daha sık taramanız gerekir, bu sebase salgıları yayma sürecini kolaylaştıracaktır. Ek olarak, ipleri nemlendirici maskelerle şımartmak gerekir.
 3. Saçınızı yıkadıktan sonra, saç kremi kullandığınızdan emin olun - saçın kolay taranmasını ve pürüzsüzlüğünü sağlayacaktır.
 4. Saçınızı bir saç kurutma makinesi ile kurutmayın - bu, ipliklerin sağlığını olumsuz yönde etkileyebilir, daha da kırılgan hale gelecektir. Sadece bir havlu ile kurulayın, taraklayın ve doğal olarak kurumaya bırakın. Aceleniz varsa, saçınızı bir saç kurutma makinesinden soğuk hava ile kurutmak daha iyidir.
 5. Penye en zor prosedürlerden biridir. İlk olarak, kıvırcık saçlar genellikle karıştırılır ve onları taramak oldukça zordur. İkincisi, eğer onları sadece bir tarakla tararsanız, bir karahindibaya dönüşürsünüz. Saça istenen şekli vermek için, seyrek dişleri olan yumuşak bir tarakla taramanız gerekir. Bundan sonra, kıvırcık saçlara buklelere özel bir sprey uygulayın. Avuç içleriniz arasına biraz balmumu veya yağ sürün ve sonra ellerinizi saçınıza doğru yürüyün ve onlara istediğiniz stili verin.
 6. Evden ayrılmadan önce, yüzdeki ana buklelerin bazılarını tanımlayın, ekseni etrafında kaydırın ve vernik serpin.

Bu bakım prosedürlerinden sonra güzel ve zarif bir stil veya saç modeli elde edebilirsiniz. Ve tellerin her zaman canlı bir parıltı ve eğlenceli bir parlaklık sürdürmesi için bakım ve geri yükleme maskeleri yapılmalıdır.

Kıvırcık saçlar için maskeler

Kıvırcık buklelerin birkaç temel kozmetik sorunu vardır. Çoğu zaman, bunlar yağlı kökler ve kuru uçlardır. Kıvırcık saçlar ayrıca aşırı kırılganlık ve yavaş büyümeden muzdariptir. Buna ek olarak, sürekli kabarık ve taraklanması zordur. Size tüm bu sorunlarla başa çıkmanıza yardımcı olacak maskeler sunacağız.

Kıvırcık saçlar için maskeler

 1. Besleyici maske. Bu aşırı kırılgan saçları yenebilen harika bir onarım maskesidir. Konyak, zeytinyağı ve balı eşit oranlarda alın, bir tavuk sarısı ekleyin ve her şeyi iyice karıştırın. Kompozisyonu saça uygulayın, dikkatlice tüm uzunluk boyunca dağıtın ve 45 dakika bekletin. Maskenin tüm bileşenleri zayıf ve kuru saçlar için inanılmaz derecede faydalıdır. Bukleler, ilk prosedürden sonra çok daha yumuşak ve daha güçlü hale gelecektir.
 2. Kabarıklığa karşı maske. Asi saçların kabarık, heyecan verici bir şokundan muzdaripseniz, bu maskeye ihtiyacınız olacak. Gliserin, limon ve sirkeyi küçük bir kapta eşit oranlarda birleştirin. Saç derisine maske kaçınarak karışımı saça uygulayın. Kompozisyonu saç uzunluğu boyunca dağıtın, bir saat bekletin ve daha sonra ılık su ve şampuanla durulayın. Gliserin saçınıza inanılmaz yumuşaklık kazandıracak, elektrik yükünü ortadan kaldıracaktır. Sirke ve limon tellere parlaklık ve parlaklık verir.
 3. Kıvırcık saçların kuruluğuna karşı maske. Bu kompozisyon için hindistancevizi veya şeftali yağı ve ekşi kremaya ihtiyacımız var. İki malzemeyi eşit oranlarda karıştırın ve karışımı saçın köklerinden kaçınarak sadece kuru uçlara uygulayın. Maskeyi 40-60 dakika bekletin ve sonra başınızı şampuanla birkaç kez durulayın. Sonunda, sonucu düzeltmek için bukleleri bir papatya kaynatma ile durulayın.
 4. Kıvırcık saçların gelişmiş büyümesi için maske. Bu kompozisyon için soğan suyunu az miktarda sütle (2: 1 oranında) karıştırmanız ve kafur yağı eklemeniz gerekir. Karışım sadece saç köklerine uygulanır, bundan sonra kafa sarılmalı ve 15-20 dakika bekletilmelidir. Soğan suyu ve kafur yağı cildi ısıtır, kan dolaşımını artırmaya yardımcı olur. Bu saç köklerine daha fazla beslenme ve oksijen verir, daha aktif olarak büyümeye başlarlar. Maskedeki süt, soğanın agresifliğini azaltır, böylece güçlü bir yanma hissi hissetmezsiniz. Saçınızı yıkadıktan sonra, hoş olmayan soğan kokusundan kurtulmak için buklelerinizi limon suyuyla durulayın.
 5. Sağlık ve kıvırcık saç parlaklık için vitamin maskesi. Bu, saçlarınızı daha pürüzsüz, daha sağlıklı ve daha güçlü hale getirmenizi sağlayacak güçlü bir vitamin kokteyli. Bir çorba kaşığı badem yağını beş ampul A vitamini ve aynı miktarda E vitamini ile karıştırın. Biraz lavanta esansiyel yağı ekleyin ve bileşimi buklelerin tüm uzunluğu boyunca dağıtın. Yararlı maddelerin daha iyi emilmesi için maskeyi filmin altında tutmanız gerekir. Maskeyi bir saat sonra yıkayın.
 6. Yumuşak saçlar için maske. Saçları yumuşak ve ipeksi hale getirmek için, yoğurdu jojoba yağı ile karıştırmanız ve karışımı saça uygulamanız, bir saat bekletmeniz gerekir. Maskeyi şampuanla yıkayın ve yenilenen saçların hoş ve pürüzsüz dokusunun tadını çıkarın.
 7. Saç büyümesini durdurmak için maske. Bazen kıvırcık saç sahipleri buklelerinin büyümelerinde durduğunu fark eder. Gerçekten olur. Saç büyümesini başlatmak, saç dökülmesinden kurtulmak ve ipliklerin yoğunluğunu arttırmak için böyle bir kompozisyon hazırlamanız gerekir. Yarım bardak ılık su ile bir çorba kaşığı bira mayası dökün. Kompozisyon kabarmaya başlayana kadar oda sıcaklığında bırakın. Sonra biraz şeker ve bir çay kaşığı bal ekleyin. Buklelere tatlı bir karışım koyun ve birkaç saat bekletin. Bu bileşim saç köklerini besler ve bukleleri aktif büyümeye uyarır.

Bu basit tarifler, sıra dışı güzelliğini ve benzersizliğini tekrar tekrar vurgulamak için kıvırcık saçlara bakmanıza yardımcı olacaktır.

Eski Yunanlılar bile kıvırcık saç sahiplerini tanrılarla eşitledi ve bu tür insanlara büyük saygı gösterdi. Bugün, kıvırcık bukleler çok saygın değil, özellikle herkes böyle bir saç kesimi alabildiğinden. Ancak doğal kıvırcık saçlar doğanın gerçek bir armağanıdır. Onlar düzgün bakılırsa, sahiplerine benzersiz bir çekicilik ve çekicilik verecektir. Kendinize iyi bakın ve hiçbir şekilde karşı konulmaz olun!

Video: Kabarık saç bakımı için 10 kural

Okumanızı öneririz


Yorum bırak

Gönderen

avatar
wpDiscuz

Henüz yorum yok! Düzeltmek için çalışıyoruz!

Henüz yorum yok! Düzeltmek için çalışıyoruz!

haşarat

güzellik

tamirat