Hindistan Cevizi Saç Maskeleri

Anavatanımızda egzotik ceviz uzun zaman önce ortaya çıktı. Eski zamanlarda, ürün sadece yiyecek için değil, aynı zamanda her türlü maske için de kullanıldı. Şu anda, hindistancevizi hamurundan talaşlar yapılmaktadır ve kozmetiklere ceviz yağı aktif olarak eklenmektedir. Ürünün saçlar için maske şeklinde nasıl kullanılacağını daha ayrıntılı olarak ele alalım.

Hindistan Cevizi Saç Maskeleri

Hindistan Cevizi Kompozisyonu

 • C, E, B, N vitaminleri;
 • protein kompleksi;
 • mineral bileşenler;
 • asitler (laurik, kaproik, linoleik, oleik).

Hindistan cevizi yağının etkisi

Hindistan cevizi yağı, saç ve cilt için yararlı elementlerin bulunduğu bir depo olarak kabul edilir. Bileşim doymuş asitler (yağ), trigliseritler içerir. Değerli eser elementler sayesinde hindistancevizi yağı dermise kolayca nüfuz eder. Kompozisyon saç köklerini besler, besin bileşenleri ile zenginleştirir.

 1. Güç. Hindistan cevizi yağı benzersiz bir bileşim olarak kabul edilir, araç her türlü saç için uygundur. Ürün, saçın kırılganlık, kuruluk, zayıflama ve enine kesite eğilimli olduğu adil seks için özellikle yararlıdır. Hindistan cevizi yağı saçın yapısını geri kazandırır ve onları en iyi şekilde iyileştirir.
 2. Nemlendirici. Hindistan cevizi bileşimi eski elastikiyet, parlaklık, ihtişam, pürüzsüzlüğü döndürür. İmha sonucu genellikle buklelerin ihmalidir (perma, renklendirme, verniklerin, köpüklerin ve termal cihazların sık kullanımı). Hindistan cevizi yağı sistematik olarak uygulanırsa, saç dökülmesi duracak ve saç büyümesi normalleşecektir.
 3. Koruması. Genellikle, besin bileşimi yaz aylarında kullanılır. Hindistan cevizi bazlı kremsi bir kütle, bukleleri ultraviyole ışınlarının, deniz havasının ve suyun zararlı etkilerinden korur ve korur.
 4. Tedavi. Hindistan cevizi yağı antibakteriyel etkiye sahiptir. Alet, kepek, kuruluk, sebore ve kaşıntı ile mücadelede iyi çalıştı. Pratik önerilere bağlı kalırsanız ve kompozisyonu saça sistematik olarak uygularsanız, yakında rahatsızlıklardan kurtulacaksınız.

Önemli!
Ürüne karşı bireysel bir duyarlılığınız varsa kompozisyon baş ve saça zarar verebilir. Rafine edilmemiş yağı dermiste ve buklelerin köklerinde ovmak yasaktır. Aksi takdirde, gözenekler tıkanır, doğal metabolizma bozulur.

Hindistan Cevizi Saç Yağı nasıl yapılır

 1. Kompozisyon herhangi bir kozmetik mağazasından kolayca satın alınabilir. Ürünün fiyat aralığı 300-500 ruble arasında değişmektedir. 100 gr. Evde hindistancevizi yağı oldukça basit bir şekilde hazırlanır. Ayrıca, faydalarından da emin olacaksınız.
 2. Klasik teknolojiye göre hazırlanan bileşim yumuşatılacak ve saça doğru beslenme sağlayacaktır. Ürün kepek oluşumunu ve saç dökülmesini önler. Ürünü hazırlamak için olgun fındık ve arıtılmış suya ihtiyacınız olacak.
 3. Kaliteli bir hindistancevizi seçin, doğrayın, sıvıyı ayrı bir kaba boşaltın ve posayı çıkarın. Ürünü küçük parçalar halinde doğrayın, parşömenle kaplı bir fırın tepsisine yerleştirin. Hamuru 5-7 dakika boyunca 120 derecede fırına gönderin.
 4. Bundan sonra, hindistancevizi doğramanız, bir mutfak robotunun yardımına başvurmanız gerekir. Talaşları uygun bir kaba dökün, ürünü 300 ml ile doldurun. sıcaklığı yaklaşık 80 derece olmalıdır. Kompozisyonu tamamen soğuyana kadar bir harç ile yoğurun.
 5. Manipülasyondan sonra ürün filtrelenmeli ve ince bir elek ile ovalanmalıdır. Bitmiş ürünü bir cam kavanoza yerleştirin. Kapları kapron ile kapatın, buzdolabına koyun. 6 saat sonra yağ kullanıma hazırdır.

Saç için Hindistan Cevizi Yağı Kullanımı

 1. Uzun bukleler için. Kozmetolojide, kompozisyon çeşitli amaçlar için kullanılır. Uzun saçların sahibiyseniz, ürün tüm uzunluk boyunca uygulanmalıdır. Bu durumda, uygularken, köklerden birkaç santimetre girintilemeniz gerektiğini düşünmek önemlidir. Aksi takdirde, eski hacminizi kaybedecek ve yağlı bir parlaklık kazanacaksınız.
 2. Hasarlı ipuçları için. Teller kırılganlık ve enine kesite maruz kalırsa, ürünün ıslak bir kafaya dağıtılması önerilir. İstenen sonucu elde etmek için temiz saçlara hindistancevizi yağı uygulamak önemlidir. Bu durumda, sadece sorunlu alanlar işlenmelidir.
 3. Saç büyümesi için. Büyüyen uzun ve yemyeşil teller, hindistancevizi yağı ile baş masajına yardımcı olacaktır. Manipülasyon 15 dakika boyunca yoğun hareketlerle yapılmalıdır. Ayrıca, 6-8 gün içinde sadece 1 işlem yapmak yeterlidir.
 4. Saç şekillendirmek için. Bazı kızların doğal olarak sert ve yaramaz saçları vardır. Benzer bir sorun ele alınabilir. Pastayı düzenli olarak ev yapımı hindistancevizi karışımı ile nemlendirin, yağı su ile seyreltin (1: 1). Bir sprey şişesinden bukleler püskürtün.

Ev Yapımı Hindistan Cevizi Yağı Maskeleri

Ev Yapımı Hindistan Cevizi Yağı Maskeleri

Bergamot eter ve yaban turpu

 1. 15 ml'lik küçük bir kapta birleştirin. zeytinyağı ve 35 gr. hindistancevizi ürünü. Bileşenleri 43-47 dereceye ısıtın.
 2. Kompozisyonu su banyosundan çıkarın, 25 gr ekleyin. doğranmış yaban turpu kökü ve 3-4 damla bergamot eter. Ürünü pürüzsüz olana kadar karıştırın.
 3. Kompozisyonu masaj hareketleriyle sadece saç tabanına uygulayın. Başınızı polietilen ve bir fularla sarın. Yarım saat sonra su prosedürlerini uygulayın.
 4. Maskeden sıcak olmayan su ve deterjanla kurtulun. Hilal için hindistancevizi yağı bazlı bir formülasyon kullanın.

Dulavratotu yağı ve zencefil

 1. Terapötik bileşim uyku halindeki folikülleri uyandırır, büyümeyi hızlandırır. Rafine hindistancevizi yağı gözenekleri tıkamaz. Sonuç olarak, hücrelerin oksijenle zenginleştirilmesi normalleştirilir.
 2. Bir buhar banyosu oluşturun, bir kap takın, 25 gr ekleyin. dulavratotu ve 35 gr. hindistancevizi yağları. Bileşenleri 40 dereceye kadar ısıtın.
 3. Yağ bileşiminde 30 gr eklemeniz gerekir. ince doğranmış zencefil kökü ve 2 yumurta sarısı. Ürünü pürüzsüz olana kadar karıştırın.
 4. Maskeyi kafa derisine ovalayın, bir film ve bir havlu ile sarın. 35 dakika sonra paspas, papatya özü ile bitkisel bir kaynatma ile durulanır.
 5. Saçın hızlı büyümesine katkıda bulunmak istiyorsanız, maskeyi gece boyunca bırakmanız önerilirken havlu çıkarılabilir. Uyandıktan sonra saçınızı yukarıda açıklanan şekilde yıkayın.

Isırgan suyu ve maya

 1. Alet özellikle saçın yapısını restore etmek ve güçlendirmek için etkilidir. Suş 30 ml. bitki suyu, karıştırın 25 gr. maya ve 35 gr. hindistancevizi yağı.
 2. Bileşenleri biraz ısıtın ve iyice karıştırın. Maskeyi tüm fırça boyunca kozmetik bir fırça ile yayın. İpleri klasik bir şekilde sarın.
 3. Ürün, kozmetik şampuan kullanılmadan yıkanmalıdır. Bukleleri limon suyuna dayanan bir çözelti ile birkaç kez durulayın.

Yasemin eter ve shea yağı

 1. Maske, bölünmüş uçlar ve hasarlı bukleler ile mücadele etmeyi amaçlamaktadır. Bu aracın büyük bir avantajı, bileşimin sürekli olarak kullanılabilmesidir. Maske, telleri hasar ve sıcaklık değişikliklerinden mükemmel bir şekilde korur.
 2. Bir kaba 12 gr koyun. hindistancevizi ürünü ve 10 ml. Shea yağı, ortak bileşene 3 damla yasemin eter ekleyin. Malzemeleri bir karıştırıcı ile çırpın.
 3. Su prosedürleri yapıldıktan sonra alet başın uçlarına uygulanmalıdır. Maskeyi durulamak gerekli değildir. Gerekirse fazlalığı bir mendille silin.

Süzme peynir ve şeftali yağı

 1. Ürün için rafine edilmemiş hindistan cevizi yağı kullanmanız gerekir. Sonuç olarak, saçlara uygun beslenme, hidrasyon, vitamin ve asitlerle doygunluk verilir.
 2. 12 gr alın. ev yapımı peynir, 10 ml ile karıştırın. şeftali yağı, 30 gr. hindistancevizi ürünü ve 50 ml.papatya suyu (konsantre).
 3. Malzemeleri homojen bir karışımdan alın. Buklelerinizi nemlendirin ve köklerden birkaç santimetre geri gidin, sonra maskeyi saçınıza dağıtın. 25 dakika bekleyin, kompozisyonu bir narenciye suyu çözeltisiyle çıkarın.

Beyaz kil ve nişasta

 1. Maske pH dengesini normalleştirir, sebum salınımını azaltır. Araç yağlı saç tipi için önerilir. 15 gr eritin. buhar banyosunda Hindistan cevizi ürünü.
 2. Yağı 20 ml ile karıştırın. yoğurt, çırpma teli ile malzemeleri çırpma teli. Bundan sonra 17 gr karıştırın. beyaz kil ve 7 gr. mısır nişastası.
 3. Uygulamadan önce kafa temiz olmamalıdır. Saçları bölümlere ayırın, tellere homojen bir kütle uygulayın. 30 dakika sonra ürünü çıkarın, bir şampuan kullanın.

Paçuli krema ve tereyağı

 1. Alet saça fark edilir bir parlaklık verir, saçın hasarlı yapısını geri kazandırır ve bukleleri besler. Küçük bir kapta 12 ml ısıtın. 40 dereceye kadar krem.
 2. Bir süt ürününe 15 gr karıştırın. hindistancevizi yağı, dövülmüş tavuk yumurtası ve 2 damla paçuli eter. Saçınızı yıkayın, maskeyi bir fırçayla ıslak buklelere yayın.
 3. Saçınızı izole edin, 40 dakika bekleyin. Saçınızı tekrar sıcak olmayan suyla yıkayın. Şampuan kullanılmasına gerek yoktur. Prosedürün sonunda paspası bitkisel bir kaynatma ile durulayın.

Tuz ve üzüm yağı

 1. Maske mantar oluşumuna direnir, kepekle savaşır. İstenen sonuç için prosedür 7-9 kez yapılmalıdır. Küçük bir kapta 13 gr karıştırın. ince tuz, 7 gr. hindistancevizi bileşimi ve 6 ml. üzüm yağı.
 2. Bileşenleri biraz ısıtın, pürüzsüz olana kadar yoğurun. Masaj hareketleriyle ürünü sürün. En fazla 7 dakika bekleyin. Saçınızı şampuan olmadan yıkayın. Saçları şarap sirkesine dayanan bir çözelti ile durulayın.

Bal ve Nişasta

 1. Alet tükenmiş bukleleri mükemmel bir şekilde geri yükler, parlaklık verir ve kırılganlığı önler. Bir su banyosunda eritin 50 gr. tatlım, 30 gr ekleyin. hindistancevizi bileşimi ve 6 ml. avokado yağı.
 2. Bileşim düzgün bir kıvama sahip olduktan sonra, 25 g eklenmelidir. doğal nişasta. Maskeyi saçınıza 20 dakika boyunca yayın. Kompozisyonu çıkarın, bukleleri bir kartopu kaynatma ile durulayın.

Yumurta ve pantotenik asit

 1. Alet, özellikle sert bir yapıya sahip yaramaz iplikler için etkilidir. Erime 28 gr. Hindistan cevizi yağı klasik teknolojiye göre, bir yumurta ve 20-23 damla pantotenik asit ekleyin.
 2. Düzgün bir bileşimin bileşenlerini alın, saça uygulayın. 3 cm köklerinden sapmanız gerektiğini düşünün Saçı selofan ve bir bezle sarın. 50 dakika sonra saçınızı deterjanla yıkayın.

Hindistan cevizi yağı benzersiz bir ürün olarak kabul edilir, yardımı ile saçınıza bozulmamış bir görünüm verirsiniz. Bu kompozisyonla cildinizi de düzenleyebilirsiniz. Tembel olmayın ve tüm maskeler için tarifleri kendiniz deneyin. Profesyonel bir çizgiden kozmetikler için fazla ödeme yapmanın bir anlamı yoktur.

Video: hindistan cevizi yağı saçtan nasıl yıkanır

Okumanızı öneririz


Yorum bırak

Gönderen

avatar
wpDiscuz

Henüz yorum yok! Düzeltmek için çalışıyoruz!

Henüz yorum yok! Düzeltmek için çalışıyoruz!

haşarat

güzellik

tamirat