Hamile kadınlar patlamış mısır yiyebilir

Yeni tat duyumları aramak veya en sevdiğiniz muameleyle kendinizi şımartmak insan doğasıdır. Patlamış mısır, 20. yüzyılın başında nispeten yakın bir zamanda piyasaya çıktı ve nüfusun tüm kesimleri arasında hemen popülerlik kazandı. Taneleri yüksek sıcaklıkta açılan özel mısır çeşitlerinden yapılır. Hammaddede zararlı kirlilikler yoktur, boyalar, lezzet arttırıcılar ve diğer katkı maddelerinin eklenmesi ile ortaya çıkarlar, bu nedenle genel olarak patlamış mısırın tehlikeleri hakkında değil, kompozisyonu ve hazırlama yöntemi hakkında konuşmaya değer.

Hamile kadınlar patlamış mısır yiyebilir

Patlamış mısırın faydalı özellikleri

Diğer tahılların yanı sıra mısır, diyet beslenmesi için tavsiye edilir. Altın tanelerden yulaf lapası büyük bir vitamin rezervi taşır ve aralarında selenyum bulunan yararlı elementlerin bir listesini içerir. Düşüklerin önlenmesi ve aşırı düz kas gerginliğinin giderilmesinde önemlidir. Büyük yarar, fetüsün nöral tüpünün düzgün oluşumu ve çocuğun daha uyumlu bir şekilde gelişmesi için gerekli olan folik asit de dahil olmak üzere bir dizi B vitaminidir. Ayrıca patlamış mısır:

  1. Tahıllardaki kaba lif içeriğinin yüksek olması nedeniyle sindirimi artırır.
  2. Bağırsak hareketliliğini aktive eder ve toksinleri giderir.
  3. Serbest radikallerle savaşan, hücrelerin yapısını koruyan ve bağışıklığı artıran antioksidanlar içerir.
  4. Kan şekerini ve kolesterolü azaltır.
  5. Ruh halini artırır.

Ayrıca 100 gr. Ürün 410 kcal'a kadar içerir. Meze yoğunluğu etkileyici. Başka bir şey, aynı anda havadar güzellikler yemenin işe yaramayacağıdır.

Zararlı ürün özellikleri

Mısırın kendisi oldukça yararlıdır, neredeyse alerjiye neden olmaz ve hamilelik sırasında beklenmedik tatları tatmin etmeye yardımcı olur. Ancak sadece evde lezzet verici maddeler ve lezzet arttırıcılar eklenmeden yapılırsa. Açık taneler neredeyse tatsızdır, tatlıyı parlak peynir, karamel veya kırmızı biber tonlarıyla süslemek istediğim şaşırtıcı değil. Yakalama bu. Doğal ürünler böyle bir tat yoğunluğu vermez ve sentetik ikamelere başvururken, bağırsak sağlığını feda etmeniz gerekir.

Bebeğin beklentisi döneminde, kendinizi lezzetli bir şeye tedavi etme cazibesine direnmek zordur. Evet, taze bir diyete geçmenize gerek yok, ancak koruyucuların ve diğer zararlı katkı maddelerinin günlük menüden acımasızca kaldırılması gerekiyor.

Dikkate değer: vicdansız üreticiler satışları artırmak için mısır bağımlılık yapan maddeler ekler.

Hediyeler hazırlamak için biraz bitkisel yağ eklemeniz gerekir ve burada da tehlike altındadır. Ekonomi peşinde, kızartma sırasında diasetil yayan düşük kaliteli hammaddeler alınır. İnsanların mısırla ilişkilendirdiği tatlı bir koku verir, aynı zamanda toksik maddelerin kaynağıdır.

Tuzlu patlamış mısırın başka hoş olmayan bir etkisi vardır, vücuttaki suyu tutar, vücut ağırlığında keskin bir artışa, şişmeye, boşaltım sisteminin bozulmasına neden olur. Hamilelik sırasında tuzlu istersiniz, ancak her şey ılımlı olmalıdır.

Gökkuşağı renkleri ve havai fişek aromaları, çok sayıda boya ve tatlandırıcı kullanımını içeren farklı bir saldırı türüne sahiptir. Açılmış mısırın doğal rengi, küçük bir altın orta ile beyazdır. Hafif karamel şurubu renklendirilmesine izin verilir, sıcak kahverengi-turuncu bir renk tonu verir. Parlak renkler, her yaşta faydalı olmayan kimyasalların kötüye kullanımını açıkça göstermektedir.

Bu önemlidir: Patlamış mısırın olmadığı bir takım endikasyonlar vardır.

Bunlar gastrointestinal hastalıkların alevlenmesini, bireysel hoşgörüsüzlüğü ve lezzet verici katkı maddelerine karşı alerjiyi içerir. En kullanışlı ve güvenli evde hazırlanan bir tatlı olarak kabul edilir.

Patlamış mısır onun mutfak

Patlamış mısır onun mutfak
Reklam, etrafındaki kişilere en lezzetli inceliğin özel bir aparatta hazırlanmasını, güçlü bir kokuya sahip olmasını ve renkli olmasını sağladı. Tüm postülalar hatalı. Doğal ürün neredeyse kokmaz, beyaz bir renge sahiptir ve geniş kalın tabanlı bir sıradan tavada birkaç dakika içinde mükemmel bir şekilde hazırlanır. Tohumları ısıtılmış bir yüzeye ince bir tabakaya dökmek ve kapağı hemen kapatmak, bulaşıkları eşit şekilde sallamak yeterlidir, böylece patlamış mısır tamamen açılır.

Karamelli patlamış mısır
Sır, doğru karamelin pişirilmesi teknolojisinde yatar. Yemek pişirmek için 1 bardak şeker, 50 g alın. su, iyice karıştırılır ve yavaş ateşe verilir. Artık bir kaşıkla tavaya tırmanamazsınız, karışım kristalleşir. Düzgün ısıtma elde etmek için, tava farklı yönlerde hafifçe eğilerek hafifçe döndürülür. Karışım sıvı hale gelir ve altın rengi elde eder etmez, tabana 50 g koyulur. tereyağı ve ateş kapanıyor. Sonra 2 yol vardır: bitmiş şurubu dökün veya soda ile "kabartın". Sonra kitle havadar olacak, daha iyi mısır üzerinde yalan ve daha hızlı kuruyacak.

Bal tedavisi
Genellikle tariflerde şekeri bal ile değiştirme seçeneği vardır. Temel olarak, her iki maddenin eşit bir karışımı kullanılır, hazırlık prensibi neredeyse aynıdır. Arıcılık ürünlerini tolere edemeyenler reçel şuruplarını deneyebilirler.

Patlamış mısır hamile kadınlar için yasak bir ürün değildir. Ayda birkaç kez tatlı şeklinde dahil edilebilir, en önemlisi birkaç dakika alıp kendiniz pişirin. Böyle bir tabakta kesinlikle iyi bir ruh hali için iyi bir sebep olacaktır.

Video: hamilelik sırasında nasıl yenir

Okumanızı öneririz


Yorum bırak

Gönderen

avatar
wpDiscuz

Henüz yorum yok! Düzeltmek için çalışıyoruz!

Henüz yorum yok! Düzeltmek için çalışıyoruz!

haşarat

güzellik

tamirat