Hamile kadınlar teneke kutu koyabilir mi?

Sağlık bankaları uzun süredir kullanılmaktadır ve bu süre zarfında bir takım değişiklikler geçirmiştir. Yeni malzemeler ortaya çıktı, ancak eylem prensibi aynı kaldı. Eskiden camdan yapılmışlardı. İstenen etkiyi elde etmek için bu tür kutuların ısıtılması gerekiyordu. Bugüne kadar silikon kutular kullanılır. Bu seçeneğin birçok avantajı vardır. Kırılmazlar, çok daha kolay yıkanırlar. Ayrıca, kullanmadan önce ısıtmaya ihtiyaç duymazlar. Onları koymak için sadece kavanozu sıkmak gerekli olacaktır.

Hamile kadınlar teneke kutu koyabilir mi

Bankalardan ilk olarak 16. yüzyılda bahsedildi. Zamanımıza geldiler. Geleneksel tıpta çok yaygın olarak kullanılırlar. Şu anda, iki tür kutu var - cam ve lateks. Cam kavanozlar ısıtma gerektirir. Deride yanıklara neden olabilir.

Doktorların bu tedavi yönteminin ne kadar etkili olduğu konusunda net bir cevabı yoktur. Ancak bu, birçok insanın evde bir dizi hastalığın tedavisinde kullanılmasını engellemez. Kan ve lenf üzerinde olumlu bir etkisi vardır. Ve tedaviden sonra hastanın durumu belirgin şekilde iyileşir.

Bu yöntem genellikle soğuk algınlığı ve diğer birçok hastalığın neden olduğu iltihabı hafifletmek için kullanılır. Konserve masaj şimdi çok popüler. Bunun için lateks kutular kullanılır. Bu masaj cildi daha elastik hale getirir, kan akışını iyileştirir.

Hamilelik sırasında bankalar

Tedavi yöntemi olarak kutular radikülit, furunküloz, nevralji ve diğer hastalıklar için yaygın olarak kullanılmaktadır. Bankalar, interkostal nevralji gibi hoş olmayan bir hastalıkta etkilidir. Çoğu ilaç hamilelik sırasında kontrendike olduğundan, bankalar gerçek bir kurtuluş olabilir. Sonuçta, burada hiç kimyasal kullanılmamış gibi görünüyor. Ama gerçekten çok zararsızlar mı?

Genellikle insanlar doktora gitmeden belirli tedavi yöntemlerini uygularlar. Bu, özellikle hamilelik sırasında yapılmamalıdır.

Zarar nedir

Zatürree, skolyoz veya kalp rahatsızlığınız varsa tenekeleri kullanamazsınız. Ayrıca, trombozdan muzdarip insanlar için önerilmez. Vücudunuz bitkinse veya cildiniz esnek olmadığında bu yöntemi kullanmamalısınız.

Gerçek! Bazı doktorlar bankaları bir tedavi yöntemi olarak onaylamamaktadır ve bazı ülkelerde yasaklanmıştır.

Hiçbir durumda zatürre ile kavanoz koyamazsınız. Bu, akciğerlerde doku rüptürüne neden olabilir. Bu her zaman gerçekleşmese de riske değer mi?

Hamilelik sırasında, bu yöntem çok dikkatli kullanılmalıdır. Doktorunuza danışın.

Nasıl kullanılır

Prosedürü gerçekleştirmek için aşağıdaki gibi araçlara ve araçlara ihtiyacınız olacak:

Hamilelik sırasında bankalar

  • bankaların kendileri;
  • vazelin;
  • biraz alkol;
  • kibrit kutusu.

Ayrıca bir parça pamuk yünü, cımbız ve temiz bir havlu hazırlayın.

Hastanın midesine serilmesi gerekiyor. Daha sonra arkaya ince bir Vazelin tabakası uygulanır. Bundan sonra bir fitil yapmak gerekir. Bunu yapmak için alkole batırılır ve tutuşturulur. Bir saniye için kutunun içine yerleştirilir, daha sonra arkaya uygulanır. Yani her kavanozla yapın. Teslim edildiğinde, hastanın bir havlu ile kaplanması gerekir. Maruz kalma süresi 10 ila 15 dakikadır. O zaman bankaların birbiri ardına kaldırılması gerekiyor. Bunu yapmak için, her birinin yatırılması ve ardından kenardaki cilde bastırılması gerekir. Çıkarıldıktan sonra cilt bir havlu ile silinir. İşlemin sonunda hastayı yaklaşık yarım saat yatmaya bıraktığınızdan emin olun.

Hamile bir kadın için bu malzemeye alerjisi yoksa lateks kutular koymak daha iyidir.

Güvenlik önlemleri

  1. Kendi kendine ilaç verme.Vücudunuzun özelliklerine ve tıbbi geçmişine dayanarak teneke kutu koyabileceğinizden emin olacak olan doktora gitmek daha iyidir. Belki farkında olmadığınız herhangi bir kontrendikasyon vardır. Bu, özellikle sağlıklarından değil, aynı zamanda doğmamış bebeklerden de sorumlu oldukları için özellikle hamile kadınlar için geçerlidir.
  2. Cam kavanozları kullanırken, yanıklar elde edilebileceğinden dikkatli olunmalıdır.
  3. Birçok hastalık için bu yöntemi kullanmanın yasak olduğunu unutmamak önemlidir. Bu komplikasyonlara yol açabilir. İnternet'teki bilgilere veya tıbbi dergilere ipuçlarına güvenmemelisiniz. Kalifiye bir doktorun tavsiyesinin yerini alamaz.
  4. Lateks alerjisi çok yaygındır. Bu nedenle, hamile bir kadına bu malzemeden kutular koymadan önce, alerjik reaksiyon olasılığını dışlamak gerekir.

Sonunda, hamile kadınların bankaları koyabileceğini söyleyebiliriz. Ancak bunu çok dikkatli bir şekilde yapmanız gerekir, önce doktorunuza başvurduğunuzdan emin olun.

Video: Kutular nasıl yerleştirilir

Okumanızı öneririz


Yorum bırak

Gönderen

avatar
wpDiscuz

Henüz yorum yok! Düzeltmek için çalışıyoruz!

Henüz yorum yok! Düzeltmek için çalışıyoruz!

haşarat

güzellik

tamirat