emzirme sırasında erik miyim?

Onun malyshagrudnym süt emzirme Herhangi anne, gizlice o her şeyden sevdiği tam bu yiyeceklere çeşni rüyalar, ancak kırıntıları sağlığını zarar vermeyecek göze alamaz. Şimdiye kadar, tüm kullanışlıdır bir menü seçmek zorunda. tatlı diş için özellikle zor. Çikolatanın bolluğu alışık tatlı emzirme devam etmek istiyorum.

Anne sütüyle kuru erik

o tatlı ve lezzetli ve çok faydalı olarak doktorlara alternatif olarak, kuru erik diyet dahil etmek öneriyoruz. Düşük kalorili farkında olan ekstra ağırlık veya aşırı tüketim çocuğun üzerinde olumsuz bir etkiye sahip olabileceğini endişe kazanmak için korkmayın. Glisemik indeks düşükse bu kurutulmuş meyve, bu vücut hızla tokluk hissetmelerine anlamına gelir. işe yaramaz, çok fazla bunu yeme çünkü.

siyah kuru meyve içinde yararlı sırları

emzirme döneminde kuru erik Yeme, bir sağlığı korumak ve bağışıklık sistemini güçlendirmek için gebeliğin uzun süre ve sonra doğum, vücut üzerinde zayıflamış yardımcı olabilir. kuru erik kişi yararlı maddelerin bir çok bekler:

 1. Demir. Hemoglobin üretildiği işlemler üzerinde hareket eder. Bağışıklık sistemini destekler.
 2. Magnezyum. Ondan enzimatik aktivite birçok şeye bağlıdır. Bu özelliklere yatıştırıcı gelmiştir.
 3. İyot - tiroid bezini uyarır.
 4. Manganez. yağ ve protein metabolizmasının Üyesi. Onun görevi kandaki şeker seviyesini düzenlemektir.
 5. Kalsiyum. Güçlendiriyor kemikler ve dişler, kas kasılması ve sinir dürtüleri organları düzenler.
 6. Potasyum - destekler kalp kası ve böbrek.
 7. Fosfor - enerjiye etkili bir şekilde asimile vitaminler ve dönüştürme gıda için yardımcı olur.
 8. Pektin. Bu lifler, normal bir dışkı oluşumunu kolaylaştırmak üzere, sıvı emebilen bağırsak motilitesini regüle. radyoterapi olumsuz etkisini azaltabilen organizmadan Ayrıca metaller ve toksinler.
 9. Glikoz. Bu kas organizmanın aktivitesi ve fiziksel olarak artar.
 10. Elyaf. bağırsakları harekete geçirir.

Gerek emziren kadınlarda olan Vitaminler,:

 1. E - o her yaştan kadınlar tarafından takdir edildiği gençlerin vitamin gibi ünlü. Gerçekten yaşlanmayı önler ve metabolizmayı uyarır.
 2. PP - bağırsak atık gıda hareketini hızlandıran, mide peristaltizm artırır cilt üzerinde olumlu bir etkiye sahiptir.
 3. vitaminler B grubu - onlar, birçok iç ve dış etkenlere karşı direncini artırmak sinir sistemi ve yardım anksiyete kurtulmak teşvik olarak vücutta varlıkları, ölçülemez.
 4. C Vitamini - Vücut söndürmek rasprotranenie enfeksiyonlara yardımına antikorları üretirler başlar Bir kez, bakteri ve virüsleri yok.

tıbbi özellikleri

Kuru eriklerin iyileştirici özellikleri

 1. laksatif, choleretic ve antibakterialnyogo özellikleri kullanarak kitle tehlikeli toksik maddeler vücut temizlemek tüm popüler kuru erik İlk.
 2. Anne veya sürekli kabızlık ortaya grudnichka Eğer kötü, onların görevleri bağırsak ile mucize kuru erik hatırlamak için gerekli zamanı baş. Daha aktif çalışmalarına sindirim sistemine yardımcı olur.
 3. Antibakteriyel etkisi ağız hassas mukoza zarı meydana bulaşıcı iltihap ortadan kaldırmak için yardımcı olur ve aktif olarak Escherichia coli ve Salmonella karşı koyar.
 4. Kuru erik, vücut hücrelerindeki aktif oksidatif süreçlere müdahale eder. Bu özellikler için güçlü bir eksenel olarak kabul edilir. Bu, diyetin sürekli bir arkadaşı olarak, bu kurutulmuş meyvenin olumsuz çevresel etkilerle ilişkili hastalıklara yakalanma riskini azaltmaya yardımcı olacağı anlamına gelir.
 5. Sadece birkaç parça iyi huylu kuru erik yerseniz, bağırsağın çalışması o kadar geri yüklenecek, ayarlanacak ve kabızlığı unutabilirsiniz. Kimyasal metabolizma da normalleştirilir.

Düzenli kullanımlı kuru erik şunları yapabilir:

 • kalp kasının işleyişini iyileştirmek;
 • normal yüksek tansiyon getirin;
 • tuz dengesi ve asit-baz dengesini korumak;
 • cilt üzerinde olumlu hareket eder ve cilde taze ve sağlıklı bir görünüm verir;
 • özellikle bağırsakta onkolojik süreçlerin gelişimini engeller;
 • bağışıklığı güçlendirmek;
 • Depresyon belirtilerini ortadan kaldırarak enerji, iyi bir ruh hali verin.

Kuru eriklerin çocuk vücudu üzerindeki etkisi

Bu kurutulmuş meyve çok yararlıdır, ancak emziren anne çocuğun vücudunun yeteneklerini hesaplamazsa ve bebek kuru eriklerin müshil etkisini hissederse, büyük olasılıkla hazımsızlık, kramp, alerjik belirtiler ve diğer olumsuz sonuçlarla karşılaşır. Ayrıca, anne tarafından yenen birkaç meyve bile bebek için birçok soruna neden olur.

Kuru eriklerin çocuk vücudu üzerindeki etkisi

Bu durumda, çocuk doktorları emziren bir anneye günde sadece bir kurutulmuş meyveyi tatmasını ve bebeği besledikten sonra çocuğun vücudunun reaksiyonunu takip etmesini tavsiye eder. Dışkı değişmediyse, çocuk genellikle davranır, porsiyonu artırabilirsiniz, ancak günde 4 parçayı geçmemelidir. Sabahları kurutulmuş meyve yemek daha iyidir, böylece gün boyunca çocuğun vücudunun yeni bir ürüne nasıl tepki verdiğini kolayca görebilirsiniz.

Bebeğin sık kabızlığı varsa her gün kuru erik yemek tavsiye edilir, ancak bu durumda çocuk doktorunun önerileri dinlenmelidir. Bir bebek hala çok küçük olduğunda, bu kurutulmuş meyve gastrointestinal sistemini agresif bir şekilde etkileyebilir.

yemek tarifleri

Bu kurutulmuş meyveden, birkaç meyveyi kaynamış suyla dökmek ve bir süre demlenmesine izin vermek, bir kapakla sıkıca kapatmak için yeterli olan lezzetli bir infüzyon elde edilir. Meme infüzyonu 4 aylıktan itibaren yapılabilir, ancak günde sadece birkaç çay kaşığı.

Çocuklarda kabızlık giderek tekrarlanıyorsa, komposto onlara yardımcı olacaktır, hazırlanması için birkaç kuru erik ve sıcak suya ihtiyacınız olacaktır. 10 dakika pişirin, az miktarda şekere izin verilir. İçeceğin hem çocukların hem de yetişkinlerin bağırsakları üzerinde rahatlatıcı bir etkiye sahip olduğu unutulmamalıdır.

Kurutulmuş Meyve Alış: Seçim İpuçları

Mallarını vicdanlı bir şekilde hazırlayan satıcılardan kuru erik satın almanız önerilir. Eriklerden, doğru teknolojiye uygun olarak uzun kurutma işlemi nedeniyle kuru bir ürün elde edilir. Ancak hızlı bir sonuç elde etmek için dürüst olmayan üreticiler yüksek hızlı yöntemler kullanır. Genellikle, işleme bunun için kullanılır:

 1. Meyveyi fırına yerleştirerek veya lehim lâmbası kullanarak ısıtın. Bundan sonra vitaminler yok edilir ve kuru eriklerde pratik olarak hiçbir yararlı özellik yoktur.
 2. Kimyasal. Özellikle tehlikeli, insanlar için toksik olan kükürt dioksit ile tedavidir.

Çekici bir sunum yapmak için, kuru erik herhangi bir kimyasal madde ile tedavi edilebilir, bu nedenle satın alma sırasında mat bir yüzeye sahip kuru eriklere plak olmadan dikkat etmelisiniz.

Video: Emziren annenin diyeti

Okumanızı öneririz


Yorum bırak

Gönderen

avatar
wpDiscuz

Henüz yorum yok! Düzeltmek için çalışıyoruz!

Henüz yorum yok! Düzeltmek için çalışıyoruz!

haşarat

güzellik

tamirat