Saksıda çiçek verebilir miyim?

Bir hediye seçmek, yetenekli olan kişinin tepkisinin bağlı olacağı çok karmaşık ve sorumlu bir süreçtir. Tabii ki, kibar bir doğum günü çocuğu her zaman size teşekkür edecek ve hediyenizin tam olarak hayal ettiği şey olduğunu söyleyecektir. Ama aslında, hediyenin kullanışlı olmasını, memnun etmesini istiyorum. Ülkemizde ana hediyeye çiçek veya tatlı vermek gelenekseldir. Herkes tatlıları sevmez ve çiçekler uzun süre dayanmaz - solurlar. Bu yüzden birçok insan bir tencereye çiçek vermeyi düşünür. Ev çiçekleri, herhangi bir kişi için gerçekten alakalı olan modern bir trend. Böyle bir çiçek solmaz ve ona bakmaya devam ederseniz, donörlerini hatırlatarak hala uzun yıllar büyür.

Saksıda çiçek verebilir miyim

Neden saksıda çiçek veremiyorsun?

Birkaç yıl önce, bir tencereye çiçek vermek kötü bir alametti, bunun birkaç nedeni vardı. Çoğu zaman, pot ölümü çekebilecek nemli toprakla ilişkilendirildi. Bu nedenle, ciddi derecede hasta bir kişinin bu tür hediyeler yapması şiddetle tavsiye edilir. Buna ek olarak, eski zamanlarda, yaşayan bir ağaç veya çiçek filiziyle birlikte, eve düşen ve büyüyen hasarı, sahiplerinin gücünden, iyi şans ve refahtan uzaklaştırarak iletebilirler. Bu yüzden bir tencerede bir çiçeği sadece niyetleri hakkında şüphe duymadığınız sevdiklerinizden kabul etmek mümkündür.

Bir tencerede çiçek nasıl verilir?

Bu hediye seçeneğini seçmeden önce doğum günü kişisi hakkında bir şeyler bulmanız gerekir.

 1. Bazı insanlar kapalı çiçekleri sevmez, kural olarak, ev bitkileri yoktur. Böyle bir kişiye bir tencerede bir çiçek vermek, en azından rasyonel değildir.
 2. İç mekan çiçeklerine veya daha doğrusu türlerinin bazılarına alerjisi oldukça gerçektir. Ayrıntılı bir utançtan kaçınmak için, gelecekteki doğum gününe yakın bir kişiden olası bir alerjik reaksiyon hakkında önceden bilgi edinmeye çalışın.
 3. Karmaşık bakım veya özel yaşam koşulları gerektirmeyen bir bitki seçmeye çalışın. Bitkiyi önceden nakletmek, çiçeği gerekli gübrelerle “beslemek” vb. Gereklidir. Sadece sağlıklı ve güçlü çiçek kopyaları verin. Çiçek bir nedenle ölürse, doğum günü kişisi üzgün olacaktır. Buna ek olarak, bazıları çiçeğin kötü niyetlerle sunulduğu sonucuna varabilir.
 4. Çiçek ile birlikte, doğum günü çocuğuna bitkinin bakımı için ne kadar su gerektiği, ne kadar su verileceği, nasıl dölleneceği vb.
 5. Bir çiçek dikkat gerektirir, bu nedenle meşgul insanlara zor bakımda çiçek vermek gerekli değildir. Kadınlar böyle bir armağanı sevecekler; doğası gereği etraftaki herkesle ilgilenmeye hazırlar. Ancak erkekler çiçeği bir tencereye dikkatle vermelidir.
 6. Deneyimli bir çiçekçiye çiçek veriyorsanız, onun tercihlerine ilgi gösterin. Yüz ve ilk kırmızı menekşe ihtiyacı olmadığını kabul et, ancak nadir bir bitki en pahalı hediyeden daha fazlasını beğenebilir.
 7. Doğum günü erkeğinin işaretlerden endişe duyup duymadığından ve hediyeyi düşmanlıkla kabul etmeyeceğinden endişe ediyorsanız, sadece bitkinin görünümünü değiştirin. Bir çiçeği ıslak dekoratif toprağa naklederseniz nemli topraktan kurtulabilirsiniz. Sadece çarpıcı görünüyor, böyle bir hediye kesinlikle hatırlanacak. Gelecekte, bir kişi bir çiçeği doğru büyüklükte bir tencereye nakledebilir.

Bir houseplant'ı çiçek açan formda vermek daha iyidir, bu hediyenin etkisini artıracaktır. İstisna, kendi içlerinde yüksek değere sahip küçük ve nadir filizlerdir.

Bir tencerede doğum günü için hangi çiçek verilecek?

Çok sayıda iç mekan bitkisi var, her birinin kendi anlamı ve gizli anlamı var. Yararlı bulabileceğiniz bazı seçenekler şunlardır.

Bir tencerede doğum günü için hangi çiçek verilecek

 1. Spathiphyllum veya Kadınsı mutluluk. Bu, beyaz çiçeklerden hoşlanan çok güzel ve yayılan bir çiçektir. Böyle bir çiçeğe bakmak zor değildir; aile ve aşk ilişkilerinde bir kadına uyum getirdiğine inanılmaktadır. Dahası, bir çiçek satın alamazsınız, sadece bir hediye olarak alabilirsiniz. Bu nedenle, herhangi bir kadın böyle bir hediye ile mutlu olacaktır.
 2. Yeşim bitkisi veya para ağacı. Böyle bir hediye, refah ve zenginlik arzusu ile güçlü ve başarılı insanlara sunulur. Bu, erkeklere verilebilecek birkaç çiçekten biridir. Bir ağaçla birlikte, genellikle iyi şans ve iş dünyasında başarının sembolü olarak yeşilliklere dokunan kırmızı bir iplik verir.
 3. Kaktüs ve Ficus. Doğum günü adamı bilgisayarda çalışıyorsa veya sürekli teknoloji ile çevriliyse, Benjamin'nin kaktüsü ve ficus onun için mükemmeldir. Bu bitkilerin her ikisi de oldukça somut faydalara sahiptir - zararlı radyasyonu nötralize ederler.
 4. Biber. Satışta, çiçeklerden sonra oldukça gerçek ve yenilebilir meyveler veren dekoratif biber bulabilirsiniz. Yanan bir tadı ve belirgin bir aroması vardır. Böyle bir hediye sadece mutfağı dekore etmekle kalmaz, aynı zamanda yemek olarak da kullanılabilir. Bunun aşçılar veya yaşlı kadınlar tarafından takdir edileceği kesin.
 5. Antoryum veya erkek gücü. Bu, sadece daha güçlü cinsiyete verilen birkaç erkek çiçekten bir diğeri. Antoryumun spotiphyllum'un yanında iyi büyüdüğüne inanılmaktadır, bu çiçekler evle eşleştirilmelidir. Antoryum cinsellik, güç ve erkeklik sembolüdür.
 6. Orkide. Bu, bir kadına güzel olduğunu kabul etmenin bir yoludur. Çiçeğin beyaz veya soluk pembe tonları genç bayanlar için daha uygundur, mor ve kırmızı yetişkin bir kadının haysiyetini ve yaşam deneyimini vurgular.
 7. Kayınvalidesi. Bu bitki düğünde yeni evliler için harika bir hediye olabilir. Ve mesele şu ki, bu hediye ile aileye anlaşmazlık getirmek istiyorsunuz, tam tersi. Kayınvalide'nin dilinin çiçeğinin tüm iç olumsuzlukları emdiğine ve sahiplerine parlak ve iyi bir hava bıraktığına inanılmaktadır.
 8. Bonsai. Küçük bir dekoratif ağaç, akıllı ve derin insanlar için ideal bir hediye, gerçek bir felsefedir. Bir erkeğe veya kadına bir bonsai vererek, bitkinin yeni sahibinin zekasına derinden saygı duyduğunuzu kabul edersiniz.
 9. Limon ağacı. Bu bitkinin kesinlikle eve çok parlak ve canlı duygular getireceğine inanılıyor. Çocukların bulunduğu bir eve bir limon ağacı vermek gelenekseldir; küçük aile üyelerini nazardan koruyabilir. Dahası, bu sadece güzel değil, aynı zamanda evde yetiştirilen, kişisel olarak yetiştirilen turunçgilleri reddedecek yararlı bir bitki mi?
 10. Dracaena. Bu bitki yeni bir aşkın başlangıcını ve bir ailenin doğuşunu sembolize eder. Genç bir adam veya genç bir kız bir ruh eşi bulamazsa, bir dracaena sunduğunuzdan emin olun. Bitki, adamınızı bulmanıza ve bir ömür boyu sevgiyi bulmanıza yardımcı olacaktır. Ana şey, yeni sahibin çiçeğe bakmaya başlamasıdır - saygılı ve dikkatli bir şekilde sulama, gizleme vb.

Bir çiçek verirken, doğum gününden küçük bir madeni para veya küçük bir fatura aldığınızdan emin olun. Böylece olası kötülük işaretlerini öder.

Bir tencerede yaşayan bir çiçek, sürekli yaşamın, büyümenin, enerjinin ve gelişmenin bir sembolüdür. Bu, herhangi bir vesileyle herhangi bir kişi için harika bir hediye. Buna ek olarak, kalpten bir houseplant verirseniz, yeni sahibine sadece mutluluk, refah ve iyi şanslar getirecektir.

Okumanızı öneririz


Yorum bırak

Gönderen

avatar
wpDiscuz

Henüz yorum yok! Düzeltmek için çalışıyoruz!

Henüz yorum yok! Düzeltmek için çalışıyoruz!

haşarat

güzellik

tamirat