Doğum günü için bir simge verebilir miyim?

Bir simge sadece tuval üzerindeki azizlerin yüzünün bir görüntüsü değildir. Bu, uygun şekilde tedavi edilmesi gereken bir türbe. Simge, bir kişinin kötü ruhlardan korunmasına, kederden kurtulmasına, fiziksel ve zihinsel acıdan kurtulmasına ve yaşamın zorluklarının üstesinden gelmesine yardımcı olacak güçlü bir muskadır. Bugün, simge çoğunlukla çocuğun vaftizine ve ayrıca düğündeki yeni evlilere verilir. Eski zamanlarda, bir kişiye doğum günü için bir simge verilmesi kabul edilmedi; Bu çeşitli nedenlerle ilişkilendirildi. Bunlardan biri kötülük korkusudur. Yani, simgeyi hediye olarak kabul eden kişi, onu evin en önemli yerine yerleştirdi. Simge saldırganlık, öfke ve nefretle sunulduysa, yeni sahibine zarar verebilir. Bu nedenle, yabancı insanlar simgeyi hediye olarak almadılar. Hangi durumlarda bir doğum günü için bir simge verebilir ve alabilirsiniz, anlamaya çalışalım.

Doğum günü için bir ikon verebilir miyim

Doğum günüm için ne zaman bir ikon verebilirim?

Simgenin sadece sevdiklerimiz için yapılmış çok saygılı bir hediye olduğuna inanılıyor. Simge sadece akrabalara verilmeli ve alınmalıdır - ebeveynler ve çocuklar, kız kardeşler ve kardeşler, vb. Genellikle bir simge bir kiliseden satın alınır veya bağımsız olarak yapılır. Kilisede, kutsal yüzler zaten aydınlatılmış olarak satılıyor - onlarla hiçbir şey yapılmasına gerek yok, hemen verebilirsiniz. Bazen simgeler işlemeli, tahtaya yakılır, boyanır. Bu tür sanat eserleri ilk önce kilisede kutsanmalı ve ancak daha sonra yakın birine bağışlanmalıdır. Ev yapımı simgeler, rahip tarafından yapılanlardan daha zayıf değildir, ancak sadece aydınlatma ayini geçtiyse.

Simgeyi verdiğinizde, kişinin inancından emin olun. Hiçbir durumda simgeyi bir Müslüman ya da Budiste veremezsiniz. Bu sadece hediyeyi saçma yapmakla kalmayacak, aynı zamanda doğum günü erkeğini de üzebilir. Ayrıca, ateistlere simge vermeyin. Bazı insanlar sevdiklerine bir iman duygusu uyandırmak, sevdiklerini Tanrı'ya yaklaştırmak için bir ikon verir. Doğum günü erkeğinin Ortodoks türbesini buna göre tedavi edip edemeyeceği konusunda herhangi bir şüpheniz varsa, böyle bir hediye sunmamalısınız.

Simgeyi hediye olarak kabul edebilir miyim?

Size bir ikon verirlerse ne yapmalı? Her şeyden önce, bir simgeyi hediye olarak kabul etmenin doğru olması gerektiğini bilmelisiniz. Sadece veren kişiye değil, aynı zamanda Tanrı'ya da teşekkür edilmelidir; alnınızı tapınağa bağladığınızdan emin olun. Simgenin kimden geldiğini anlamak da önemlidir. Hediye, tamamen güvendiğiniz iyi bir kişiden geliyorsa, simgeyi cesurca alın. Ortodoks türbesinin iyi bir şekilde sunulup sunulmadığına dair herhangi bir şüpheniz varsa, hediyeyi mümkün olduğunca dokunsal bir şekilde reddedin. Bir hediye olarak kabul ederseniz ve sonra donörün kötü niyetini anlarsanız, simgeden kurtulmak zor olacaktır - tapınak atılamaz, boğulamaz veya yakılamaz, büyük bir günahtır. Böyle bir şey olursa, simgenin kiliseye götürülmesi ve rahip kabul etmesi için ikna edilmesi gerekir. Ancak o zaman kişi kötülükten korunmuş olarak düşünülebilir.

Doğum günün için hangi simgeyi vereceksin?

Her tatilin belirli bir güç için tasarlanmış kendi simgeleri vardır. Örneğin, Meryem ve İsa Mesih'in görüntüleri genellikle düğünde sunulur. Genç erkek ve kızlara sırasıyla kutsal aziz ve azizin görüntüleri sunulur. Kural olarak, bir doğum günü için nominal simgeler vermek gelenekseldir. Ancak bazen, yaşam koşullarına bağlı olarak, isim günündeki bir kişiye başka bir simge sunulabilir.

Doğum günün için hangi simgeyi vereceksin

  1. Doğum günü çocuğu hala bir çocuksa, öğrenciye okulda mentor olarak kabul edilen Radonezh St. Sergius'un simgesi sunulabilir.Ancak adayların veya öğrencilerin statüsüne giren daha büyük öğrenciler, özellikle önemli sınavların arifesinde Saint Tatiana'ya verebilirsiniz.
  2. Bir asker doğum günü adamı gibi davranıyorsa, Ona Kutsal Başmelek Mikail Başmelek'in yüzünü verdiğinizden emin olun. Orduyu koruyor, göksel ordunun lideri olarak kabul ediliyor. Eğer genç adam orduya gidecekse, o zaman acemilere genellikle Muzaffer Aziz George'un simgesi verilir.
  3. Erkekler genellikle ticari ve ticari işlerde gerçek bir patron olarak kabul edilen Volotsky St. Joseph ile sunulur. Bir adam sık sık seyahat ederse veya arabalarla çalışıyorsa, Koruyucu Melek ve Mucize Aziz Nikolaos onu yolda koruyacaktır. Eğer bir adam kiliseye sık sık katılamıyorsa, ona Kutsal Kurtarıcı verilebilir. Bir insan iş hayatında kafanız karıştığında, hayattaki doğru yolu seçemediğinde veya bir yol ayrımında olduğunda, İş dünyasında koruyucu bir azizin görüntüsü doğru kararın verilmesine yardımcı olacaktır.
  4. Kadınlara genellikle hastalıkları ortadan kaldıran ve ailenin esenliğini veren Tanrı'nın Annesinin Kazan Simgesi sunulur. Bir kadın çocuklar hakkında çok endişeli ve kalp hastalığından muzdaripse, ona bir Vladimir simgesi verin. Kutsal Bakire “Solmaz Renk” genç kızlara armağan olarak sunulur, kadınlık ve saflığın sembolü olarak kabul edilir. Bir kişinin günahları için dua etmesi gerekiyorsa, kesinlikle Iveron simgesini kullanacaktır.
  5. Eğer bir kadının analıkta problemleri varsa, Tanrı'nın Annesi'nin Bethlehem İkonunu veya Mucizesi Çalışan İkonunu “Feodorovskaya” vermelidir. Aile refahını, çocukların doğumunu ve yetiştirilmesini koruyorlar. Zor durumlarda hamile kalmaya yardımcı olacak en güçlü ikon Moskova Matrona olarak kabul edilir. Bir kadın uzun süre doğum yapamazsa, doğum günü için ona her zaman taşıyabileceğiniz küçük bir Kutsal yüz verdiğinizden emin olun.

Bu kişi veya bu kişi için hangi simgeyi seçeceğinizi seçemiyorsanız, kilise bakanı ile bunun hakkında konuşmanız gerekir. Rahip sizi gerçek yola yönlendirecek ve doğru yüzü seçmenize yardımcı olacaktır.

Bağışlanan simgeyle ne yapmalı?

Azizlerin sunulan yüzlerine saygı ve saygı gösterilmelidir. Eski zamanlarda, simgeler gümüş ve altın çerçevelerle çerçevelendi, bu sadece iyi bir hediye değil, aynı zamanda büyük bir yatırımdı. Size bir simge sunulursa, bunu sevinçle kabul ettiğinizden emin olun. Simgeyi uzak bir çekmeceye koyamazsınız, özellikle zemine kafa seviyesinin altına koyamazsınız. Genellikle duvara asılır veya üst rafa yerleştirilir, böylece yüz evde önemli bir yerde bulunur. Size simgenin verildiği gün, tapınağa dua etmeli ve aldığınız hediye için yaratıcıya teşekkür etmelisiniz. Azizlerin yüzlerinin küçük görüntüleri, kötü güçlerden ve niyetlerden korunmak için onlarla birlikte taşınır. Son zamanlarda, insanlar daha sık düşünmek ve korunmak için otomobilin torpido gözünde, cüzdanlarında küçük simgeler bırakmaya başladılar. Ancak din adamları bu kişiyi koruyan ikon değil, dualar ona hitap ediyor. Çok nadiren, insanlardan biri bir cüzdanın önünde dua ediyor, bu nedenle bir tapınağa daha saygılı davranmaya değer. Simgeyi arabada bırakmak istiyorsanız, belirgin bir yere asın, genellikle bir dua ile çevirin.

Simge, bir kişinin onu kötü ve kötü niyetten korumak istediğini gösteren çok nazik, iyi, sadık bir doğum günü hediyesi. İsim günündeki simgeyi yakın akrabalarınıza verin ve temiz dürtülerinizi kesinlikle takdir edeceklerdir.

Video: simgeler kime ve ne zaman verilir

Okumanızı öneririz


Yorum bırak

Gönderen

avatar
wpDiscuz

Henüz yorum yok! Düzeltmek için çalışıyoruz!

Henüz yorum yok! Düzeltmek için çalışıyoruz!

haşarat

güzellik

tamirat