Hediye olarak havlu verebilir miyim?

Hiçbir hediye havludan daha kolay değildir. Her türlü tatil için ideal olan, yaş ve cinsiyete göre herhangi bir kişi için uygundur. El yapımı dekoratif işlemeli ürün özellikle çok sevinç getiriyor. Ancak bir sunum satın almadan önce birçok kişi kendilerine bir soru sorun: bir veya başka bir kişiye havlu sunmak uygun olacak mı? Sonuçta, herkesin ihlal etmeye cesaret edemediği batıl inançlar ve gelenekler dünyasında yaşıyoruz. Ana yönlere bakalım ve sorunuzu cevaplayalım.

Hediye olarak havlu verebilir miyim

Tarihsel özet

Birkaç yüzyıl önce bir havlu verememenizle ilgili batıl inanç. Böyle bir hediyenin sahibine keder getireceği gerçeği bu güne kadar incelenmiştir ve alaka düzeyini kaybetmez. Bir tekstil ürünü genellikle Dünya Kadınlar Günü ile Yeni Yıl ve Noel'de sunulur.

O günlerde, bu tür olaylar kabul edilemez olarak kabul edildi, ancak bugün bir havlu şeklinde bir hediye oldukça normal olarak algılanıyor. Kısmen, bu koşulların kombinasyonu doğrudan, nesnenin pratikliğinin yanı sıra çok sayıda tekstili de belirler. Bir havlu, istisnasız herkes için günlük hayatta yararlıdır.

Birkaç yüzyıl önce, vaftiz, bir çocuğun doğumu ve saygı için el ile nakışlı bir havlu sunuldu. Sonra kız akşamları oturdu ve daha sonra adama bakım ve sadakatin bir işareti olarak sunulan bir acele işlemiştir. Benzer bir hediye kayınvalidesine de sunuldu, böylece hanım becerilerini gösterebilsin. Ancak artık yılda havlular verilemedi.

Birçok insanın havlu şeklinde bir armağanla hala olumsuz ilişkileri vardır. Onların durumunda, böyle bir hediye, üzüntü, gözyaşı ve ayrılık, söz verilen sorunun bir işaretiydi. Bu, cenazede havluların varlığından, bildiğiniz gibi bir yas olayından kaynaklanmaktadır.

Ölen kişinin evde olduğunu belirtmek için ön kapının yanına asıldı. Zorunlu havlu, tabutu taşıyan ve eşlik eden insanların bileklerine bağlandı. Daha sonra, acele bir haç üzerine konuldu, bir tören yapıldı. Bu nedenle, o günlerde insanlar sorun yaşamamak için bir havlu almayı reddetti.

Birçok ülke için, böyle bir ürünün sevgili bir adama sunulması özellikle kötü bir işaret olarak kabul edildi. On yıllar boyunca böyle bir jest, bu kişinin yakında yakın bir akrabasının öleceğini gösterdi. Bazı insanlar bugün bir acele'nin olumsuz etkisine inanıyor.

Sunum olarak havlu seçimi

Hediye olarak böyle bir özelliğin tekstil ürününü sunmayı ciddi olarak düşünüyorsanız, seçimi dikkatlice düşünmelisiniz. Üzerinde desen / desen olmayan beyaz bir havlu almamalısınız. Ayrıca siyah tonu da terk etmelisiniz.

Tekstili malzeme açısından düşünürsek, pamuklu veya havlu havluda durmak harika bir fikir olacaktır. Keten dokunmuş bir ürünü satın alma ve bağışlama seçeneğini hemen dışlamak gerekir. Ambalajlara sorunsuz bir şekilde dikkat edin, bu önemlidir.

Hediyenizi kabul eden kişinin olumsuz ilişkileri varsa, madeni paraya bir havlu vermeniz gerekir. Yani, bir doğum günü hediyesi verirsiniz, size nominal bir ücret verir.

Nasıl Verilir

Bir havlu hediye olarak nasıl verilir

  1. Eski zamanlarda, kendi elleriyle adil seksin kişisel hijyen unsurunu işlemiş olduğunu ve gelecekteki annelere ve damatlara sunduğunu belirtmek gerekir. Böylece, kayınpeder, iğne işi alanındaki becerilerini gösterdi.
  2. Eşlerine gelince, uzun yolculuklarda kocalarına havlu verdiler. Bu özellik, talihsizliklerden ve düşman mermilerinden kurtulabilen bir tılsım görevi gördü.Modern dünyaya gelince, her kadın elinde bir iplik olan bir köşeyi tutamaz.
  3. Diğer taraftan bakarsanız, hediye olarak güzel bir havlu, ayrılık veya talihsizlik anlamına gelmez. Aksine, böyle bir hediye bakımın sembolü, hoş ve dikkat çekici bir şey yapma arzusu olarak sayılabilir. Bir havlu yararlı bir hediye olacaktır.
  4. Modern dünyada, bir bebeğin doğumuna kişisel hijyen maddesi vermek oldukça normaldir. İki havludan banyo havluları evlilik yıldönümünüz için iyi bir hediye olacaktır. Mutfakta gerekli olan ev kadınlarına küçük el freni sunulabilir. Ucuz bir hediye, Yeni Yıl için iyi bir dikkat işareti olacaktır.
  5. Bir kişi batıl inançlıysa, ona koyu ve koyu kumaşlardan yapılmış bir özellik sunmamalısınız. Desensiz saf beyaz havlular da hediye olarak kabul edilmez. Son çare olarak, bu kişiyle basit bir madeni para alışverişi yapabilirsiniz. Hediye sadece bir satın alma işlemine dönüşecek ve işaret kaybolacak.

Ne zaman verilir

  1. Bir havlu yenidoğana kişisel hijyen için bir özellik olarak verilebilir. Böyle bir dikkat tamamen uygun olacaktır. Sadece satın alırken, doğal ve yumuşak malzemeyi tercih edin. Ayrıca, iyi emmeli ve alerjiye neden olmamalıdır.
  2. Düğüne güzel bir acele verebilirsin. Yeni evlilerin yakın akrabaları tarafından sadece bir hediye sunulmalıdır. Düğün gününde, en fazla 10 havluya izin verilir.
  3. İki kişilik bir banyo seti, keten bir düğün için harika bir hediye olabilir. Böyle bir yıldönümü hediyesi, eşler için iyi bir dikkat işareti olarak kabul edilir.
  4. Hostes, sevilen bir güzel bir bulaşık bezi verebilir. Karmaşık bir desen veya renkli desen içeren özellikleri tercih edin.
  5. Sıcak mevsime önemli bir tarih düşerse, bir plaj havlusu harika bir hediye olacaktır. Modern dünyada, böyle bir hediye iyi bir dikkat işareti haline gelecektir.

Hediye olarak bir havlu çok fazla tartışmaya neden olabilir. Sevdiklerinize böyle bir hediye sunmanın size bağlı olup olmadığı size bağlıdır. Hediye güzel ve kaliteli ise, neden vermiyorsunuz? Bir kişinin batıl inanç olup olmadığını da düşünmeye değer. Bu gözlenmezse, güvenle hareket edebilirsiniz.

Video: Bir havlu hediye olarak nasıl paketlenir

Okumanızı öneririz


Yorum bırak

Gönderen

avatar
wpDiscuz

Henüz yorum yok! Düzeltmek için çalışıyoruz!

Henüz yorum yok! Düzeltmek için çalışıyoruz!

haşarat

güzellik

tamirat