Çocuklara yengeç çubukları verilebilir mi?

Birçok kişi bu ürünün yengeç etinden yapılmadığını biliyor. Bununla birlikte, tüketiciler uzun bir raf ömrü, lezzetlilik ve hazırlık hızı için çubuklara aşık oldular. Eski nesil onları korkusuz kullanıyor, ama çocuklar ne olacak? Ebeveynler, çocukları için menüyü ne kadar dikkatli seçmeleri gerektiğini ilk elden bilirler. Birçok ürün ciddi bir alerjik reaksiyonun gelişmesine katkıda bulunur. Yengeç çubukları ile azami dikkat gösterilmelidir. Ama önce ilk şeyler.

Çocuklara yengeç çubukları verilebilir mi?

Yengeç çubuklarının üretim özellikleri

 1. Ürün kıyılmış balıkların, daha kesin olarak kalıntılarının işlenmesiyle elde edilir. Tat ve pigmentasyon, gıda için özel tatlar ve renklendiriciler kullanılarak elde edilir. Ayrıca, pozlama süresini arttıran katkı maddeleri çubuklara sokulur. Bu arka plana karşı, ürünün kullanışlılığını yargılamak zordur.
 2. Temel, sulimi bel parçalarının kalıntılarıdır. Ancak, sadece iyi niyetli üreticiler gerçek atıkları kullanırlar. Geri kalan her şey yapay ikamelere yapışır. Üretimin bu özelliği, ürünü özellikle genç nesil için potansiyel faydalarından mahrum eder.
 3. Daha ileri gidiyoruz. Yengeç çubukları, bir balık ürünü için olağandışı olan uzun süre saklanır. Koruma ancak koruyucuların sokulması veya sadece ikamelerden (tamamen doğal maddeler içermeyen) bir ürünün üretimi ile elde edilebilir.
 4. Hammaddelerin zararını ve kompozisyonda gerçek yengeç eti bulunmadığını kanıtladıkları birçok inceleme yapıldı. Bunun yerine, çubuklar nişasta, lezzet arttırıcılar, sentetik katkı maddeleri, balık atıkları veya atık ikameleri, boyalar, tuzdan yapılır.
 5. Yengeç eti 1 kg için çok pahalıdır. yaklaşık 3.500 ruble sorar. Bu nedenle, çubuklarda bu incelik yoktur. Paketin arka tarafında, üreticiler “E” (120, 160, 171, 450 vb.) İçeren birçok madde de dahil olmak üzere gelen bileşenlerin bir listesini derler. Gelişmiş ülkelerde, bu katkı maddeleri uzun zamandır yasaklanmıştır, ancak anavatanımız ve komşu devletlerimizin genişliğinde değil.

Çocuk diyetinde yengeç çubuklarının tanıtımı

 1. Çocuk 5 yaşına geldiğinde çocuk menüsüne girişin mümkün olduğunu unutmayın. Sindirim sistemi adapte edilir, bu nedenle işleme ve sindirilebilirlik ile başa çıkacaktır. Bebeği besleme sürecinde, vücudunun reaksiyonunu izleyin, küçük porsiyonlarla başlayın.
 2. Çocuklar için bir ürün almaya karar verirseniz, raflarda bulunabilecek en ucuz çubukları almayın. Sadece balık atıkları ve nişastalı maddelerin yerine kullanılırlar.
 3. Yengeç çubukları, beyaz balık çeşitlerine karşı hoşgörüsüzlük, balık proteinine, soya ve deniz ürünlerine alerjiler dahil olmak üzere girişte bazı yasaklara sahiptir. Ayrıca, kronik gastrointestinal patolojileri olan çocukları bu ürünle tedavi etmeyin.
 4. Vücut olumsuz bir reaksiyon vermezse, sunumu kademeli olarak artırın. Salataları, atıştırmalıkları ve diğer güzellikleri yemek çubuklarıyla pişirin. Çubuklar konserve mısır, taze sebzeler, ekşi krema, mayonez, haşlanmış yumurta, patates, lahana vb.Ile çok iyi gider.
 5. İnternette, portakal veya elma dilimleri ile desteklenen yengeç salataları için birçok tarif var. Ancak sadece salatalar bebek mamasıyla sınırlı değildir. Deneyimli hostesler soğuk çorbalar, ana yemekler, peynir ve yeşilliklerle doldurulmuş rulolar yaparlar.

Çocuğun vücudu için yengeç çubukları tehlikesi

Çocuğun vücudu için yengeç çubukları tehlikesi

 1. Bugün, liderlere ayrılmak ve rakiplerinden daha ucuz ürünler satmak isteyen birçok üretici var. Buna göre kalite düşer. Ucuzluğa güvenmeyin, kompozisyonu dikkatlice okuyun ve tüm kötülüklerden en azını seçin.
 2. Yukarıda bu yemeğin nelerden oluştuğunu ayrıntılı olarak açıkladık. Doğal içerikler söz konusu değil. Ana maddeler uygar ülkelerde yasaklanmış koruyucu ve stabilizatörlerdir. Serbest radikallerin aktivitesini kışkırtırlar ve (büyük miktarlarda) kanserin gelişmesine yol açarlar.
 3. Sindirim ve üriner sistemler özellikle etkilenir. Bu cisimler zararlı bileşiklerin işlenmesi ve filtrelenmesi yükünü üstlenirler. Çubukların bileşimine dahil edilen kimya, özellikle bebeklerin vücudu için ciddi zehirlenmelere neden olur. Tabii ki, bu düşük kaliteli bir üründür.
 4. Çubuk tehlikesi, bileşimi oluşturan bileşenlerin kötü işlenmesidir. Üretim, nakliye, depolama koşulları ihlal edilirse, büyük olasılıkla ürüne patojenik bakteriler sokulur. İnsan vücuduna girdiğinde, tüm sistemleri etkiler ve zehirlenmeye neden olurlar.

Çocuklar için yengeç çubukları seçimi

Yukarıdaki argümanlar bile fikrinizi değiştirmediyse, bir ürün seçmek için sorumlu bir yaklaşım benimseyin.

 1. Tartı çubukları atılmalı ve vakum paketindeki bir ürün tercih edilmelidir. Kompozisyonun ve maruz kalma süresinin çalışmasını unutmayın.
 2. Buzlu ürünler satın almayın. Bu, güvenlik ihlali, tekrarlanan buz çözme ve tekrarlanan donmayı gösterir. Bu tür çubuklar, özellikle bir çocuk için asla yararlı olmayacaktır.
 3. Düzgün boyanmış kopyaları tercih edin. İyi yengeç çubukları iştah açıcı, parlak, sululıkla ünlü görünüyor.
 4. Çok parlak pigmentasyon çubukları almaktan kaçınmalısınız. Bu, çok sayıda boya verildiği anlamına gelir. Ayrıca kompozisyonu okuyun, yaklaşık% 30 surimi verilmelidir.

Ürünün çocuğun vücuduna yönelik olası tehlikesini tanımladık. Yengeç çubuklarına karşı ciddi tartışmalara rağmen, birçok ebeveyn hala çocuğa lezzetli bir sakatat uygulamak istiyor. Bu durumda, menüye girişe 5 yaşından başlayın. Sonuçlardan kaçınmak için ürününüzü dikkatli seçin.

Video: yengeç çubukları nelerden oluşur

Okumanızı öneririz


Yorum bırak

Gönderen

avatar
wpDiscuz

Henüz yorum yok! Düzeltmek için çalışıyoruz!

Henüz yorum yok! Düzeltmek için çalışıyoruz!

haşarat

güzellik

tamirat