Çocuklara mısır çubukları verilebilir mi?

Birçoğu için mısır çubukları popülerliğini koruyor ve en lezzetli ikramlardan biri. Sorun, ürünün çok miktarda zararlı madde ve her türlü koruyucu ile doymuş olmasıdır. Bu nedenle, küçük çocuklar için serinletici içecekler önerilmez. Çubuklar ciddi zehirlenmeye, alerjilerin tezahürüne, ishale ve gastrointestinal sistemle ilişkili diğer patolojilere neden olabilir. Her şeyi daha ayrıntılı olarak anlayacağız.

Çocuklar için mısır çubukları mümkün mü

Hangi mısır çubuklarından yapılır?

 1. Herkesin en sevdiği ikramları pişirmek için tuz ve mısır çekirdekleri kullanılır. Tahılların kendileri çocuklar ve yetişkinler için büyük yarar sağlar. Kompozisyon önemli mineral bileşikleri ve birçok vitamin içerir. Mısırın sistematik olarak tüketilmesi bağışıklık sistemini güçlendirir. Tüm organizmanın tonu yükselir.
 2. Mısır hububatları, tüm sindirim sisteminin işleyişini normalleştirir, fazla safrayı giderir ve vücudu zararlı bileşiklerden temizler. Bununla birlikte, kültürü işledikten sonra, neredeyse tüm yararlı nitelikleri kaybeder. Sonuç, tatsız ve çok miktarda nişasta içeriği olan kullanışlı bir üründen çok uzaktır.
 3. Ek olarak, mısır unu üretiminde, hammaddelerin işlenmesi ve sıhhi standartlar giderek daha fazla ihlal edilmektedir. Mısır çubuklarının kalitesi düşük. İkinci sınıf hammaddelerden endüstriyel ölçekte hazırlanırlar. Lezzeti arttırmak için koruyucu maddeler, vb. İlave edilir.
 4. Gerçekten lezzetli çubuklar elde etmek için, bileşime sükroz, boyalar, bitkisel yağ ve çeşitli kimyasallar şeklinde zararlı bileşenler de eklenir. Sonuç olarak, tedavi çok kârsız ve yüksek kalorili olur. Bir tedavinin sindirimi zordur. Sindirim sistemini bozar, gaz oluşumuna, şişkinliğe ve kabızlığa katkıda bulunur.
 5. Yüksek boya konsantrasyonu ve her türlü aroma nedeniyle, çocuk bir alerji geliştirmeye başlar. Yüksek kalorili içeriğin arka planında, aşırı kilolu problemler ortaya çıkar. Çubuklar, vücudu anında enerji ile doyuran hızlı karbonhidratlar içerir. Ayrıca, bununla birlikte, kan şekeri seviyeleri önemli ölçüde artar.

Mısır çubuklarının zararı

 1. Böyle bir tedavinin üretiminde üreticilerin tahıl değil un kullandığını unutmayın. En son üründe yararlı bir şey yoktur. Isıl işlem sırasında, değerli bileşikler yok edilir. Bu tür maddeler nişastaya dönüştürülür.
 2. Yüksek kalorili içerik nedeniyle, obezite ve diyabet hastaları için tedavi yasaktır. Vücudun cüruf ve toksik bileşikleri temizleyebilen çubuklarda lif olduğuna inanmak bir hatadır.
 3. Mideye giren bir tedavi tamamen çözülür. Bu arka plana karşı, aksine, zararlı bileşiklerin dokulardan uzaklaştırılmasında bir yavaşlama vardır. Sonuç olarak, vücudun zehirlenmesi meydana gelir. Ayrıca, serinletici içecekler güçlü şişkinliğe ve şişkinliğe katkıda bulunur.
 4. Uzmanlar, ürünü bir yaşın altındaki küçük çocuklara sunmanızı önermez. Sopaları hamile ve emziren kadınların diyetinden hariç tutmaya değer. Zararlı maddelerin bir listesi bir kişinin durumunu olumsuz yönde etkileyebilir. Ayrıca, çocukların sıklıkla alerjik reaksiyonları vardır.
 5. Hediyeler seçerken, pudra şekeri çubuklarını tercih edin. Çoğu üretici bir tatlandırıcı ile değiştirir. Bu tasarruf için yapılır. Böyle bir ürün vücut için güvensiz ve hatta toksik olacaktır. Ayrıca, muamele sindirim sürecini yavaşlatan mısır unu içerir.
 6. Sık sık sopa yemek, dişlerin durumunu olumsuz yönde etkiler.Çürük gelişmeye başlar. Bu nedenle, tedavi sadece çocuklar için değil, yetişkinler için de zararlıdır. Ayrıca, akut aşamada ortaya çıkan peptik ülser ve gastritte zarif kontrendikedir.

Çocuklara ne zaman mısır çubukları verebilirim?

 1. Bir çocuk gerçekten bir tedavi denemek istiyorsa, kompozisyonu dikkatlice inceleyin ve aşırı yemesine izin vermeyin. Ek olarak, böyle bir tedavinin 3 yaşından itibaren diyete dahil edilmesi daha iyidir. Bu, çoğu olumsuz reaksiyonun gelişmesini önleyecektir.
 2. Seçim yaparken, herhangi bir katkı maddesi içeriği olmadan en doğal çubukları almanız önerilir. Zararlı bileşenler sadece alerji şansını artıracaktır. İlk kez, sadece bir asa verilir. Ardından, bebeğin vücudunun reaksiyonunu izleyin. Porsiyonlar zamanla arttırılabilir.

Mısır çubukları, çocuk menüsüne dahil edilmesi gereken yararlı ürünlere atfedilemez. Mümkünse, çocuğunuzu bu tür tedavilerin tüketiminden koruyun. Her durumda, herhangi bir sağlık yararı getirmezler.

Video: mısır çubukları: zarar mı yoksa fayda mı?

Okumanızı öneririz


Yorum bırak

Gönderen

avatar
wpDiscuz

Henüz yorum yok! Düzeltmek için çalışıyoruz!

Henüz yorum yok! Düzeltmek için çalışıyoruz!

haşarat

güzellik

tamirat