Egzersiz yaptıktan sonra süzme peynir yemek mümkün mü?

Profesyonel sporcular doğal süzme peyniri sever ve takdir eder. Onlar için ana değeri, elbette, olağandışı protein ve mineral bileşiminde yatmaktadır. Gerçek süzme peynir - beyaz, tada göre biraz taze veya asidik bir tada sahip, grenli ve yumuşak - bu belki de diyet sırasında bile günün neredeyse her saatinde tüketilebilen tek üründür. Ayrıca, süzme peynir hem fiziksel efordan önce hem de tamamlanmasından sonra yenebilir. Bu ürün, kilo vermek veya kas dokusunu arttırmak için bir diyette kullanılabilir.

Eğitimden sonra süzme peynir yemek mümkün mü

Bu eşsiz ürünün sırrı, kazeinin, yutulduğunda, içinde tamamen emilen bir protein olan kazein içermesidir.

Yoğun efordan sonra süzme peynir yemek mümkün mü?

Bu soruyu cevaplarken, fiziksel efordan sonra süzme peynir olduğunu sadece mümkün değil, aynı zamanda gerekli olduğunu söyleyebiliriz. Bu, büyük miktarda protein içeren bir üründür - kas dokusu dahil olmak üzere hücrelerin yapımı için uygun ana bileşen. Kazeini sindirim süreci yaklaşık beş saat sürer. Bu süre boyunca, protein sentezi sırasında enerji açığa çıkar. Proteine ​​ek olarak, süzme peynir yağlar ve yavaş karbonhidratlar içerir. Bu maddeler normal sindirime yol açar ve dolgunluk hissi verir.

Dersten ne kadar sonra süzme peynir yiyebilirim?

Genel olarak, spor salonunda dersleri tamamladıktan hemen sonra, süzme peynir de dahil olmak üzere hiçbir şey yemek tavsiye edilmez. Egzersizden sonra yaklaşık 30-40 dakika beklenmesi tavsiye edilir. Vücudun yağ rezervlerinin bir kısmını geçirmesi için bu gereklidir. Bu kurala uyulmazsa, vücut, yiyeceklerin yeni bir kısmı ile birlikte gelen maddelerden enerji ve gücü geri kazanır. Sonuç olarak, pratik olarak eğitimden hiçbir etki olmayacaktır ve belki de sonuç tam tersi olacaktır.

Ne kadar süzme peynir yiyebilirsiniz?

Gün boyunca yenilebilecek miktar, öncelikle sporcunun vücut ağırlığına ve hangi hedeflere ulaştığına bağlıdır.

Diyetteki bu ürün tek protein maddesi ise, günde yaklaşık yarım kilogram yenmesi gerekecektir. Bu kadar süzme peynir yemek oldukça zordur. Kilo verirseniz, bir gün için sadece 200 gram süzme peynir yeterli olacaktır. Amaç kas kütlesini arttırmaksa - günde en az 300 gram ürün yemelisiniz.

Kilo kaybı için dersten sonra lor

Bugün, süzme peynir, büyük miktarda protein ve az miktarda başka maddeler içerdiğinden, kilo kaybı için en uygun ürünlerden biridir. En iyi etkiyi elde etmek için, süzme peynir spordan yaklaşık 30-40 dakika sonra bağlanmalıdır. Bir kerede, düşük veya orta yağ içerikli bir üründen 150 gramdan fazla yememeniz gerekir.

Süzme peynirinin büyük bir avantajı, açlığı ortadan kaldırabilmesi ve bir kişi sıkı bir diyete uyması durumunda normal diyete geri dönmemenize izin vermesidir. Süzme peynirini günün herhangi bir saatinde, sabahları, ikinci bir kahvaltı olarak veya hatta geceleri kullanabilmeniz önemlidir.

Hedefiniz kilo kaybı ise, az yağlı süzme peynir kullanılması tavsiye edilmez, çünkü kalsitriol hormonu yağ yokluğunda çalışmaya başlamaz ve kilo verme sürecini başlatan bu maddedir.

Kas büyümesi üzerine egzersiz sonrası lor

Kas yapmak isteyenler için süzme peynir özellikle önemlidir. Beslenme, kasların rahatlamasını şekillendirmede son derece önemli bir rol oynar, bu nedenle profesyoneller, büyük miktarda protein içeren diyet yiyecekleri de dahil olmak üzere büyük dikkat gösterirler.

Kas büyümesi üzerine egzersiz sonrası lor

Kas hacmi kazanırsanız - süzme peynir, antrenmandan sonra ve yatmadan önce kullanmak için en yararlı ve etkili olacaktır. Yaklaşık 100-150 gramlık küçük bir miktarın kullanılması, hücrelerin yapımında da önemli bir rol oynayan amino asitleri tamamen emmenize izin verir. Süzme peynirinin etkisini iyileştirmek için kefir veya az yağlı ekşi krema ile yiyebilirsiniz.

Kurutma sırasında lor

Kurutma süresi boyunca, yağ içeriği% 5'ten fazla olmayan bir ürün en uygunudur. Böyle bir üründeki protein, peynir altı suyunda veya yumurta proteinindeki benzer maddeden daha düşük bir oranda vücutta emilir, ancak bu işlem etten gelen maddelerden daha hızlı gerçekleşir. Düşük karbonhidrat içeriği nedeniyle, ürün kuruma süresi boyunca, gece bile tüketilebilir.

Süzme peynir kullanımı nedir?

Bu, eser elementlerin yanı sıra çok miktarda protein elementi içeren özel bir faydalı üründür. Yarısı çok yavaş emilen bir protein olan kazeinden oluşur. Bu, kurutma işlemi için olduğu kadar kilo vermek ve düzenli eğitim için de son derece önemlidir. 100 gram süzme peynir 18 gram saf protein içerir.

Süzme peynir, mükemmel bir atıştırmalık veya günlük menünün sadece bir parçasıdır. Uzun süre tokluk hissi verir ve metiyonin sayesinde kan kolesterolünü düşürebilir ve karaciğer obezitesi sürecini inhibe edebilir.

Bu ürün, eğitim için de çok önemli olan kalsiyum içerir, çünkü kemik dokusunu güçlendirir. Ayrıca bileşiminde çinko, fosfor, demir, sodyum, potasyum ve vitaminler bulunabilir.

Bütün bu niteliklere sahip, süzme peynirinin kalori içeriği düşüktür. 100 gram süzme peynir,% 9 yağ içeriği, sadece 236 kalori içerir. Orta yağlı bir ürün -% 3 ila% 5 genellikle sadece 110 kalori içerir.

Genellikle, süzme peynir protein ile karşılaştırılır. Bu ürünün profesyonel spor beslenmesiyle gerçekten rekabet edebildiğine dikkat edilmelidir, ancak esas olarak bütçesi için değerlidir. Bu ürünleri verimlilik parametreleri açısından karşılaştırırsak, protein hala burada kazanır.

Video: eğitim öncesi ve sonrası beslenme

Okumanızı öneririz


Yorum bırak

Gönderen

avatar
wpDiscuz

Henüz yorum yok! Düzeltmek için çalışıyoruz!

Henüz yorum yok! Düzeltmek için çalışıyoruz!

haşarat

güzellik

tamirat