Kilo verirken şekerleme yemek mümkün mü?

Bir şey yasaklanmışsa, kesinlikle isteyeceksiniz. Bu nedenle, ürünü terk etmemek, spesifik formunu seçmek daha akıllıca olacaktır. Klasik versiyondaki marşmelovlar düşük kalorilidir ve diyetleri ihlal etmez. Satın almadan önce hatmi bileşimini dikkatlice inceleyerek kaçınılması gereken üçüncü taraf katkı maddeleri, koruyucular ve lezzet arttırıcılar besin değerini arttırır.

Kilo verirken lokum yemek mümkün mü

Şekerleme bileşimi ve faydaları

Diyet sırasında tatlıları tamamen ortadan kaldırmanız gerektiğine inanılmaktadır. Yaklaşım yanlış ve hatta zararlıdır. Gerçek şu ki, beslenme programında glikoz varlığı, kalbin ve beynin normal çalışması için gereklidir. Şekerlerin ortadan kaldırılması, sinir reaksiyonlarının hızını engeller, zihinsel çalışanlar, sanayi işletmeleri çalışanları ve sürücüler için kabul edilemez olan dikkat ve hafızayı azaltır. Başka bir soru, gerekli unsurları nereden ve hangi şekilde alacağınızdır. Beslenme uzmanlarının şekeri balla değiştirmeleri, sentetik katkı maddeleri, boyalar, koruyucular içeren ürünleri diyetten çıkarmaları şiddetle tavsiye edilir.

Klasik hatmi tarifi yumurta akı, meyve püresi, kıvam arttırıcı, pudra şekeri veya kumdan oluşur. 1 porsiyon kalori içeriği 145 kcal'dir. Kek, hamur işleri ve karmaşık tatlıların aksine, marshmallow sadece doğal malzemeler içerir. Kıvam arttırıcı olarak agar agar, meyve pektin veya jelatin kullanılır. Vücudu bozmaz, ona belirli faydalar sağlar:

 1. Pektin bağırsak hareketliliğini aktive eder, zararlı maddeleri giderir.
 2. Agar-agar kahverengi alglerden elde edilir, polisakkaritler ve organik asitler içerir, bağırsakları güçlü bir şekilde temizleme, sindirim sistemini stabilize etme ve faydalı mikrofloranın başarılı gelişimi için nötr bir ortam yaratma yeteneğini korur.
 3. Jelatin asitlik seviyesini normalleştirir, karbonhidratların hızlandırılmış emilimini uyarır ve eklem hastalıklarında kullanılması önerilir.

Şeker küçük miktarlarda eklenir. Bir enerji yükü taşır, depresif durumları hafifleten, ruh halini iyileştiren ve olumlu bir tutum oluşturan serotonin üretimini teşvik eder.

Yumurta proteini, yağın bölünmesi ve yakılması sürecinde aktif olarak yer alır, kas kütlesinin büyümesini uyarır, kemik yoğunluğunu korur.

Meyve püresi, normal sindirim ve bağırsaklardaki durgunluğun ortadan kaldırılması için gerekli olan bir mineral ve lif kaynağı haline gelir. Marshmallow, çikolata ile birlikte sınavlar, seanslar, testler sırasında önemli zihinsel stres için önerilir. Incelik 1 yaşından küçük bebeklere verilebilir, alerjiye ve çürüğe neden olmaz.

Düzenli marshmallow kullanımı:

 • mikro ve makro elementlerin eksikliğini telafi eder;
 • ağır metallerin tuzlarını giderir;
 • toksinleri temizler;
 • kolesterolü düşürür;
 • kan damarlarının duvarlarını güçlendirir;
 • bağışıklığı artırır;
 • ten rengini iyileştirir;
 • duygusal arka planı dengeler.

Tatlılığın diyete çeşitlilik katmanın yanı sıra zarar yerine somut faydalar sağladığı ortaya çıkıyor.

Hediyeler Tarihi

Birçok insan diyete karşı olumsuz bir tutuma sahiptir. Zorlama, vücuda şiddet olarak algılanır. Genellikle bir karşı saldırı sendromu vardır, iştahta azalma yerine keskin bir dalgalanma olduğunda, ruh hali kötüleşir ve ilgisizlik ortaya çıkar. Kendinizi yaşam sevincinden mahrum etmeyin ve diyete karşı tutum marshmallow'u değiştirmeye yardımcı olacaktır.

Ben merak: güzelliklerin prototipi pastil idi.

Bu tarifin yurtdışından gelmediği nadir durumlardan biri, Fransızlar Rus fikrini aldı ve geliştirdi.Kompozisyon, çırpılmış protein ve jelleştirici bir madde ile yapılan deneyler, marshmallow adı verilen havadar bir incelik yaratmayı mümkün kıldı, bu da “hafif ferahlatıcı bir esinti” anlamına geliyor.

Gerçekten de, marshmallow, dilde erir ve hafiflik hissi ve gözle görülür bir enerji patlaması bırakır. Orijinal tarif elma, bal ve yumurta akı içermekteydi. Kütle katılaştığında yoğun bir kabuk oluşturan iyice çırpıldı. Çeşitli boya, lezzet ve koruyucuların ortaya çıkmasıyla, mutfak olanakları genişledi, ancak en yararlı hatmi hala lezzet içermiyor ve kısa bir raf ömrüne sahip.

Mağaza raflarında sıklıkla bulundu:

 • sırlı marshmallow;
 • pudra şekeri ile toz;
 • farklı tatlar ile.

Dikkate değer: klasik elma veya vanilyalı marshmallow çok daha az yaygındır, ancak en yararlı olan odur.

Diyetin bir parçası olarak marshmallow türleri

Ürünün bileşimine dikkatlice bakmak çok önemlidir, aksi takdirde sağlıklı bir muamele yerine, sadece fayda sağlamaz, aynı zamanda sizi alerjilerle ödüllendiren boş bir tatlı satın alabilirsiniz. Daha ucuz ürün maliyetleri peşinde, bazı üreticiler doğal bileşenleri boyalar, stabilizatörler, koruyucular içeren analoglarla değiştiriyorlar. Şeker ve aroma ek olarak, hatmi içinde hiçbir şey kalmadığı ortaya çıkıyor.

Diyetin bir parçası olarak marshmallow türleri

Kompozisyon mutlaka meyve püresi ve doğal koyulaştırıcılarından birini içermelidir: jelatin veya agar-agar. Etikette karmuazin ve tartrazin belirtilmişse, rafa şekerleme torbasını rafa koymalı ve daha iyi bir ürün aramalısınız. Sentetik boyalar tatlılara renk katar. Bu kapasitede kurkumin, karmin ve beta-karoten başarıyla kullanılmıştır. Amaç tamamen marshmallow'u boya olmadan elde etmekse, beyaza bakmanız gerekir.

Zefir İpuçları

Minimum üçüncü taraf katkı maddelerine sahip kullanışlı bir ürün seçmek için, şeffaf ambalajda marshmallow satın almanın daha uygun olduğunu bilmelisiniz, böylece kalitesini görsel olarak belirleyebilirsiniz. Boyalar sadece beyaz incelikte bulunmaz, çırpılmış yumurta akı veren doğal rengidir. Çok renkli tatlı veya parlak düz tonlar sentetik boyaları işaret eder, doğal olanlar yumuşak bir pastel ton verir. Gri renk, reçeteyi ihlal eden ve besin değerini azaltan su, sirke veya süt tozu katkıları verir.

Tazelik, yüzeye hafifçe vurarak kontrol edilir. Formun hızlı bir şekilde restorasyonu, iyi kalite ve son kullanma tarihlerine uygunluğu gösterir. Sırlı ürün parlak bir yüzeye sahip olmalıdır. Mat bir gölge, çikolatanın şekerleme sır ile soya tozu ve palmiye yağı ile değiştirildiğini gösterir.

Koruyucu içermeyen doğal bir ürün sadece 3 ay boyunca uygundur. Daha uzun bir süre belirtilirse, diyet yaparken istenmeyen koruyucu maddeler eklenir.

Ev yapımı hatmi tarifi

Evde hazırlanabilir, teknoloji basittir, özel beceri gerektirmez. Yemek pişirmek için ihtiyacınız olacak:

 • 0,5 kg şeker;
 • 30 g jelatin;
 • 3 yumurta;
 • 1 çay kaşığı sitrik asit;
 • 0.5 çay kaşığı soda.

Jelatin 1 saat ıslatılır, şeker 100 g suya dökülür ve sürekli karıştırılarak 8 dakika kısık ateşte kaynatılır. Jelatin dikkatlice eklenir, karıştırılır, ısıdan çıkarılır. Daha sonra soda ve sitrik asit eklenir, kütle 5 dakika çırpılır. Çırpılmış yumurta akı, malzemelerin geri kalanıyla birleşir, çırpma teli net bir iz bırakmaya başlayana kadar kitle bir kez daha dövülür.

Parşömen kağıdı bir fırın tepsisine yerleştirilir, karışımdan küçük daireler oluşur veya bir şekerleme şırıngası ile dozlanır

ve kağıt üzerine koydu. Muamele buzdolabında 4-5 saat boyunca temizlenir. Meyve, kabak püresi, süzme peynir sunarak tarifi çeşitlendirebilirsiniz.

Hava marshmallow kilo kontrol programına mükemmel uyum sağlar ve kilo kaybı sürecinden ödün vermeden çeşitlilik unsuru getirir.

Video: bir rakam için sağlıklı tatlılar

Okumanızı öneririz


Yorum bırak

Gönderen

avatar
wpDiscuz

Henüz yorum yok! Düzeltmek için çalışıyoruz!

Henüz yorum yok! Düzeltmek için çalışıyoruz!

haşarat

güzellik

tamirat