Emzirirken parasetamol içebilir miyim?

Parasetamol en yaygın geniş spektrumlu ilaçtır. Hem popüler bir ağrı kesici hem de antipiretiktir. İlaç yenidoğanlar için bile reçete edildiği için vücuda zararsız olarak adlandırılabilir. Buna göre, bu araca emzirme döneminde kadınların tedavisi için izin verilir. Sadece doktor tavsiyelerini takip etmek ve belirtilen dozajlara uymak önemlidir.

Emzirme parasetamol

Parasetamol ne zaman etkilidir?

İlacın aktif maddesi parasetamoldür. Biyolojik olarak aktif maddelerin gelişmesini önler, böylece sıcaklığı düşürür. Ayrıca baş ağrısı ve diş ağrısı ile iyi başa çıkıyor. Grubundan daha az toksik bir ilaçtır. DSÖ bu aracı virüsler ve soğuk algınlığı için en uygun araç olarak görmektedir.

Çocukların vücudu üzerindeki etkileri

İlacın kabulüne 3 aydan itibaren bebekler için izin verilir, ancak sadece doktorun takdirine bağlıdır ve ilacın karaciğer üzerindeki etkisi sabit olmadığı için daha erken bir yaştan itibaren reçete etmek mümkündür. Emziren kadınlara da kontrendikasyon yoktur.

Dikkat! Doktor reçetelerini ihlal etmemek, doz ve doza uymak önemlidir, çünkü bu annenin karaciğeri ve böbrekleri üzerinde toksik bir etki yaratabilir ve daha sonra çocuğun sağlığını etkileyebilir.

Yan etkiler şu şekilde ortaya çıkarsa: döküntü, bulantı, uyuşukluk, böbrek kolik, bozulmuş hematopoietik fonksiyon veya glomerülonefrit, ilaç kesilmelidir. Bu ilacı alma döneminde, çocuğun durumunu izlemek daha kapsamlı olmalıdır.

Bilgiye sınırsız erişim, kadınları daha akıllı ve bilgili hale getirdi. Daha önce, sıcaklıkta, bebeğin göğse tutturulması, hastalığı bebeğe iletmemek ve daha da kötüsü, yenidoğan vücudunun sütle sütle doymasını önlemek için iyileşme anına kadar iptal edildi. Bugün, çoğu kadın hastalık anında emzirmenin kesilmesinin tavsiye edilmediğini biliyor.

Parasetamol ve HB

Parasetamolün hastalıklar için alınması, bir çocuğu normal yiyecekleri reddetmek için bir neden değildir, çünkü:

 1. Hastalık sırasında kadının sütü antikorlarla zenginleştirilir. Bu, bebeklerin virüslerle aynı zamanda kendileri için bir tedavi alması için eşsiz bir fırsattır.
 2. Ön hazırlık olmadan yapay beslenmeye geçmek, kırılgan küçük bir organizmaya ciddi zarar verebilir. Bu bağırsaklarda sorunlara yol açar ve alerjik reaksiyona neden olabilir.
 3. Emzirilen bir bebeğin strese karşı daha dayanıklı olduğu ve güçlü bir ruhuna sahip olduğu uzun zamandır kanıtlanmıştır. Keskin bir sütten kesme bebeğin sinir sistemine zarar verir.

Önemli! 38 dereceye kadar, sıcaklığı düşürmek için ilaç almaya gerek yoktur, çünkü virüslere dayanabilen bu göstergedir. Bu kural, yüksek sıcaklıklara karşı bireysel hoşgörüsüzlüğü olan kişiler için uygun değildir.

Hafif bir baş ağrısı ile, bu durumun bazı nedenleri göz ardı edilmelidir. Uyku eksikliği veya zamansız bir yemek hapları yutmak için bir neden değildir. Bazen havayı solumak, bir ısırık almak veya sadece rahatlamak yeterlidir. Diş ağrısı durumunda, bir dişçiyi ziyaret etmek daha tavsiye edilir.

Emzirme döneminde bir kadın kendine tedavi reçete edemez, bu aynı zamanda parasetamol için de geçerlidir. Herhangi bir eylem doktorla koordine edilmelidir.

Emzirme döneminde parasetamol almak için öneriler

Emzirme döneminde parasetamol almak için öneriler

 1. Hapı almak için en iyi zaman, bebeğin yemekleri arasındaki aralıkta, parasetamolün vücut üzerindeki etkisi zayıflayacağından, beslendikten hemen sonraki süredir. Maksimum aktif madde miktarı uygulamadan 40 dakika sonra gözlenir ve 4 saat sonra konsantrasyon azalır.
 2. İlaç günde üç kez (her biri 1 ton 500 mg) alınır, tedavi süresi üç gündür. Her doz arasında, tabletler 4 saat tutulur. Önemli! İlaç semptomları etkilemezse, kesilmelidir, tedavinin süresini uzatmak imkansızdır.
 3. İlacın gecikmiş emiliminden kaçınmak için emziren bir annenin midesi orta derecede dolu olmalıdır. Parasetamol bir yemekten 1-2 saat sonra alınır. Daha hızlı etki sağlayan uygun bir serbest bırakma formu rektal fitillerdir.
 4. Ürün güçlü çay ve kahve ile uyumlu değildir ve su ile yıkanamaz. Alkol ile kullanmayın. Alkol emzirme için de uygun değildir.

Kontrendikasyonlar

İlacın alınması kontrendikedir:

 • Maddeye alerjik reaksiyonlar.
 • Mide ülseri ile.
 • Böbrek hastalığı ile.
 • Şiddetli karaciğer yetmezliği ile.
 • Alkolizm.
 • Bireysel hoşgörüsüzlük.
 • Anemi.
 • İlk aşamalarda hamilelik.

Aktif maddeye saygı gerektiren bir dizi hastalık vardır: diyabet; sigara; kalp hastalığı viral hepatit.

Annenin formda olması her zaman önemlidir, baş ağrısı ve diş ağrısı, uzun zamandır beklenen bir bebekle iletişim kurma sevincinden mahrum etmek için bir neden değildir. Parasetamol, enflamatuar odaklar üzerinde hafif bir etkiye sahip antispazmodik bir ilaçtır. Analgin ve kaffetin'den çok daha güvenlidir. Doza ve kabul kurallarına tabi olarak, bebek bu ilacın aktif maddesinin sadece% 0 ila 23'ünü alacaktır.

Dozaj Formları

Beyaz kristal toz, insan tüketimi için herhangi bir uygun formda mevcuttur. Olabilir: kapsüller, tabletler, tozlar, süspansiyonlar, fitiller, çözeltiler, fitiller.

Önemli! Emzirme döneminde, parasetamol, enflamatuar süreçleri hafifletmek için kullanılmaz, çünkü bu etkinin etkisi kanıtlanmamıştır.

İlginç bir gerçek! İskoç bilim adamları, erkekler ve kadınlar tarafından uzun süreli parasetamol kullanımı ile vücudun üreme fonksiyonu üzerindeki olumsuz etkisi arasındaki ilişkiyi izlediler.

Emziren bir kadın sadece vücudundan sorumlu değildir, bu nedenle bir doktorun sıkı rehberliği altında gerekli tüm tedavilere tabi tutulmalıdır.

Video: Ne tür bir ilaç emzirebilirsiniz

Okumanızı öneririz


Yorum bırak

Gönderen

avatar
wpDiscuz

Henüz yorum yok! Düzeltmek için çalışıyoruz!

Henüz yorum yok! Düzeltmek için çalışıyoruz!

haşarat

güzellik

tamirat