Şekerleme emzirilebilir mi?

Doğumdan sonra bir kadının diyeti oldukça sınırlıdır, çünkü emzirme menüye dikkat etmenizi sağlar. Ama yine de, annem en sevdiğim yiyecekleri karşılayabiliyor. Tatlı yemekleri de mevcut kalır ve sadece neşe getirmeyecek, aynı zamanda vücudu gerekli miktarda besinle doyuracaklardır.

Emzirme Marşmelovları

Şekerleme bileşimi - HS döneminde anne için güvenli midir?

Tüm tatlı çeşitlerinden, marshmallow, doğal içerikleri nedeniyle birçok tatlıdan daha üstündür. Hazırlanması için:

 • meyve ve meyve püresi;
 • yumurta akı;
 • çeşitli kıvamlaştırıcılar.

Kıvam arttırıcılara gelince, bu sığır kemiklerinin işlenmesinden sonra elde edilen jelatin olabilir. Ezilir ve daha sonra çeşitli ürünlere eklenir. Kullanımı hatmi esnekliği sağlar. Pektin ayrıca çözünür bir lif olarak da kullanılabilir, marshmallow'da hafif asitlik nedeniyle varlığı palpe edilebilir. Agar-agar takviyesi, marshmallow'u oldukça yoğun hale getirir. İyot, amino asitler ve vitaminler açısından zengin alglerden çıkarırlar, çünkü en iyi ve en yararlı olarak kabul edilen böyle bir hatmi.

GV ile mümkün mü: uzmanların görüşü ve lokumların faydaları

Doktorlar emzirme döneminde lokum yemek yemesine izin verir, çünkü bu tatlı ürün hafif tatlılar kategorisine aittir: sadece 320 Kcal 100 gramdadır ve neredeyse hiç yağ yoktur. Bu nedenle, marshmallow severler, elbette, önlem takip edilmedikçe aşırı kilo alma riski altında değildir.

Doğumdan sonra zayıflamış vücudu korumak için marshmallow da katkıda bulunabilir. İçinde neredeyse hiç vitamin yok, sadece küçük bir miktar var, ancak vücudu da olumlu yönde etkileyecekler:

 1. PP. Pankreas ve karbonhidrat metabolizmasının salgılama işlevini uyarır, midenin daha iyi peristalsisini teşvik eder.
 2. B2. Kırmızı kan hücrelerinin oluşumuna ve antikor üretimine katılır. Dokular tarafından oksijen alımı gibi bir süreci kolaylaştırır.

Ancak bu tatlı kaliteli üründe, bir kişinin yapması imkansız olan birçok başka yararlı madde vardır:

 1. Demir. Hemoglobin oluşumuna katılır ve oksijen taşır, enerji üretir ve bağışıklık sistemini destekler.
 2. Kalsiyum. Her şeyden önce, kemik dokusunun durumu vücuttaki uygun miktarına bağlıdır. Ayrıca, bu madde mutlaka kan pıhtılaşma sürecinde bulunur, radyonüklidleri ve ağır metal kalıntılarını vücuttan çıkarmaya yardımcı olur.
 3. Fosfor. Bu aynı zamanda kemik dokusunun vazgeçilmez bir bileşenidir. Ancak, aynı zamanda, enerji metabolizmasında ve birçok metabolik reaksiyonda yer alır. Marshmallow, vücudun bir bütün olarak sağlıklı çalışması için gerekli olan optimum fosfor, magnezyum ve kalsiyum oranını içerir.
 4. Magnezyum. Basıncı azaltmaya yardımcı olur ve fosfor metabolizmasında rol oynar.

Kalınlaştırıcı olarak kullanılıyorsa:

 1. Pektin - bir ürün kan kolesterol seviyelerini düşürme özelliklerini kazanır. Vücudun birikmiş toksik maddelerden ve metallerden kurtulmasına yardımcı olur. Kolon kanseri riskini azaltır.
 2. Agar-agar - her şeyden önce, bir kadın iyot gibi yeri doldurulamaz bir eser element alır. Vücuttaki varlığı, beyin ve sinir sisteminin işlevleri üzerinde yararlı bir etkiye sahip olan ve gerekli vücut sıcaklığını düzenleyen tiroid hormonlarının sentezini sağlar.Bu madde uterus dahil genitoüriner sistemin normal işleyişini korumaya yardımcı olur.

Marshmallow, bileşimlerindeki doğal maddeler sayesinde, serbest radikallerin etkilerini nötralize eden bir antioksidan görevi görebilir. Ve eğer antioksidan koruma uygun seviyede tutulursa, vücudu birçok bulaşıcı ve somatik hastalıktan da koruyabilirsiniz.

Hem lezzetli hem de sağlıklı.

Diyetinize marshmallow ekleyerek, üründeki glikoz varlığı nedeniyle daha iyi beyin aktivitesi sağlayabilirsiniz. Beslenme uzmanları öğleden sonra şekerleme yemeyi tavsiye eder, çünkü şu anda vücuttaki glikoz miktarı keskin bir şekilde düşer ve eksikliği lezzetli ve sağlıklı bir tatlı tabağı ile doldurma fırsatı vardır.

Marshmallowların emzirme için faydaları

Marshmallow, özellikle preparatta agar agar kullanıldıysa hafif bir müshil etkisi olabilir. Bu madde gastrointestinal sistemden toksik maddeleri adsorbe eder, bağırsaklardaki yararlı mikroflorayı destekler.

Marshmallowun yararlı özelliklerini özetlerseniz, emziren bir kadına çok iyi getirdiği ortaya çıkar:

 • kolesterolü düşürür;
 • vücudu temizler;
 • iyi bir ruh hali teşvik eder ve beyin aktivitesine yardımcı olur;
 • hızla doyurur.

Çikolata sosu ve çeşitli dolgu maddeleri tatlıların tadını geliştirir, ancak kalori de ekler.

Güvenlik önlemleri

Marshmallow, faydalı olmasına rağmen, emzirme döneminde kısıtlamalara uyulmalıdır. Tabii ki, en yararlı olanı, kendi elleriyle hazırlanan, kanıtlanmış bileşenlerden yapılan marshmallow olacaktır.

Doğum sonrası ilk aylarda, bebek acı çekebileceğinden, marshmallow kullanımını en aza indirmelisiniz. Alerjik reaksiyonu etkileyecek belirli bileşenlere, özellikle proteine ​​karşı toleranssız olabilir. Mide veya bağırsaklar da etkilenebilir. Bu nedenle, haftada 2-3 şey yemek yeterli olacaktır.

Ev yapımı Tarif

Marshmallow'u bağımsız olarak yapmak zor değildir:

Ev yapımı hatmi tarifi

 1. Bütün, hasarsız elmaları toplayın ve sonra kaynatın veya pişirin. Daha sonra, şeker kullanarak, püre kıvamına öğütün, bir blender ile daha iyidir. Ortaya çıkan kütle bir saat boyunca infüze edilir.
 2. Bu süre zarfında şurup hazırlanır. Seçilen koyulaştırıcı ıslatılmalı ve daha sonra sürekli karıştırarak düşük ateşte şekerle pişirilmelidir.
 3. Kütüğü çırparak patates püresine hafifçe çırpılmış protein ekleyin.
 4. Şurubu kabarık çırpılmış patates püresine ekleyin ve tekrar iyice çırpın.
 5. Bir lokum oluşturun, bunu bir şekerleme şırıngası ile yapmak daha uygundur. Bir tepsiye yerleştirin. Bir gün sonra, tatlı iyice kalınlaştığında ve hazır olduğunda, tadına başlayabilirsiniz.

Mağaza Hatmi Seçme

Bir mağaza hatmi seçebilmeniz gerekir, çünkü içinde sadece doğal bileşenler her zaman olmayabilir. Bu gıda ürününün sunumunu kaybetmeden uzun süre saklanabilmesi, bir lezzet “lezzet” vermesi ve raf ömrünün uzatılması için çeşitli kimyasal katkı maddeleri konulmuştur. Hatmi pembe veya diğer renk tonlarıysa, gıda boyası içerir. Bu nedenle, emziren bir kadın, bebekte alerjik reaksiyona neden olmamak için beyaz marshmallow ve çikolata yüzeyi olmayan seçimini durdurmalıdır.

Marshmallow seçerken, çok düşük bir fiyata dikkat etmemelisiniz - yüksek kaliteli lokumlar yemek pişirmek için büyük masraflar veya promosyon ürünleri gerektirir - lokumlar çabuk bozulabilir ürünlerdir.

Kontrendikasyonlar

Bütün kadınlar marshmallow yiyemez. Bu kategoriler, obeziteye eğilimli olanları ve diyabet geliştirme riski olup olmadığını içerir. Midede çeşitli enflamatuar süreçler meydana gelirse veya ürünün bireysel bileşenlerine karşı toleranssızlık nedeniyle bir alerji başlarsa, marşmelovlar olumsuz bir etkiye sahip olabilir.Tatlı kıvam, hastalıklı dişleri olumsuz etkileyebilir.

Video: Emziren bir anne için mümkün mü?

Okumanızı öneririz


Yorum bırak

Gönderen

avatar
wpDiscuz

Henüz yorum yok! Düzeltmek için çalışıyoruz!

Henüz yorum yok! Düzeltmek için çalışıyoruz!

haşarat

güzellik

tamirat