Salatalık Rölesi F1 - çeşitliliğin tanımı ve özellikleri

Yüksek verimli sebzeler her zaman bahçıvanlar ve çiftçiler arasında popülerdir. Variety Relay, yüksek verimlilik ve mükemmel tat ile karakterize edilen hibritleri ifade eder. Sera inşaatlarında ve bahçede veya tarlalarda açık yataklarda yetiştirme amaçlıdır. Çeşitlilik, tat kaybı ve ticari görünüm olmaksızın diğer bölgelere taşınmaya uygundur.

Salatalık Rölesi Röle F1

Sınıf özellikleri

Meyve, ilk filizlerin ortaya çıkmasından 55-65 gün sonra başlar. Olumsuz hava koşullarına dayanıklılığı, yaygın viral hastalıklara karşı kalıcı doğal bağışıklık ile ayırt edilir. Salatalıkların tozlanmaya ihtiyacı vardır. Tozlaştırıcı rolünde, Gladyatör hibrit çeşidi idealdir. Çeşitlilik gölgede iyi büyür, meyveler çekici bir görünüme sahiptir.

Tarımsal yetiştirme teknikleri ve bakım koşulları gözlenirse, çok yüksek verim elde edilebilir. Bir metrekareden 45 kg'a kadar olgun salatalık çıkarılır.

Çeşitli Açıklama:

  1. Burçlar zayıf dallanma ile donatılmıştır. Çiçeklenme dişi tipine göre gerçekleşir. Yapraklar büyük, doymuş yeşil, dalgalı bir sınır var.
  2. Mil şeklindeki uzatılmış şeklin meyveleri. Cilt koyu yeşil renktedir; yüzeyde beyaz sivri ve beyaz çizgili büyük tüberküller vardır.
  3. Bir salatalığın ortalama ağırlığı yaklaşık 180-200 gramdır. Seralarda yetiştirilen meyveler 250 gram ağırlığında olabilir.
  4. Uzunluğunda, salatalık 15 ila 22 cm arasında büyür, meyvenin çapı yaklaşık 4.5 cm'dir.
  5. Hamurun yapısı, belirgin bir salatalık aroması ile ihale ve suludur. Çatladığında meyveler çatlar.

Çeşitleme Rölesi dekapaj, dekapaj ve dekapaj için kullanılır, yaz aylarında sebze salatalarının en gözde bileşenidir.

Büyüyen Özellikler

Melezlerin bakımında, düzenli sulama ve sıcaklık koşullarını gözlemlemek önemlidir. Ayrıca gevşetme, ayıklama ve gübreleme yapmak da gereklidir. Dikim çeşitleri topraktaki tohumlarla veya yetiştirilen fidelerin yardımıyla yapılabilir. Tohumlar zayıf bir potasyum permanganat çözeltisi içinde ön işlemden geçirilir. Bu zararlı böceklerin olumsuz etkilerinden kaçınmaya yardımcı olur. Toprak ayrıca bir manganez veya kaynar su çözeltisi ile dökülmelidir. Yabancı otların periyodik olarak temizlenmesi ve gelişmesine izin verilmemelidir. Yabani otlar, salatalığın kök sistemini olumsuz yönde etkileyerek tam gelişimi bozar.

Variety Relay'ın sapı sıkıştırması ve oluşturması gerekmez. Çalılarda ve böylece yumurtalıkların çoğu ana gövde üzerinde yoğunlaşır ve yan sürgünler yavaşça büyür. Bir serada salatalık yetiştirmek için optimum sıcaklığı + 16- + 18 derece gözlemlemek önemlidir. Olgunlaşma ve meyve vermenin başlamasıyla sıcaklık +22 dereceye çıkarılır. Sıcaklık rejimine dikkat etmezseniz ve gözlemlemezseniz, meyve vermeyen bitkilerde erkek yumurtalıklar oluşur.

sulama

Su seven salatalıklar sulamaya duyarlıdır. Prosedür her gün, tercihen aynı zamanda yapılmalıdır. Bu en iyi gün batımından sonra akşam yapılır. Bitkileri kökün altına ılık su ile sulayın. Yapraklar ve sürgünler sadece hafifçe püskürtülür.

Sulama salatalıkları Bayrak yarışı F1

Su basmasına izin verilmemelidir. Bu kök çürüklüğünün gelişmesine yol açabilir. Sulama düzensiz yapılırsa, meyvelerde acı bir tat görülebilir.

gübreler

Salatalık beslenmesi tohum ekerek başlamalıdır. Ekimden önce, oyuklara mullein ile bir gübre karışımı eklenir. Bitki büyümesi sırasında, azot içeren besin kompleksleri eklemek gerekir.Yumurtalık oluşumu sırasında ve meyve verme sırasında, meyvenin gelişimi için potas ve fosforlu gübrelere ihtiyaç vardır. Mineral ve organik katkı maddeleri, salatalıkların tam olarak büyümesi ve gelişmesi için çok önemlidir.

Hastalıklar ve zararlılar

Çeşitde salatalık mozaiği ile enfeksiyon olasılığı oldukça düşüktür. Yetiştirme ve bakım için tüm koşullar yerine getirildiğinde, bu korkmaz. Toprak ve tohumun ön arıtımı ve ılımlı sulama, köklerde çürümenin önlenmesine yardımcı olacaktır. Bitkiler düşük hava sıcaklıklarından korunmazsa, külleme çalılara çarpabilir. Önleme ve hastalıklarla mücadele için, bitkiler özel böcek öldürücü preparatlarla tedavi edilir.

Zararlılar için iyi bir çözüm, soğan, dereotu ve sarımsak gibi güçlü kokulu bitkilere yakınlıktır. Ek olarak, çalılarda yaprak biti veya kene bulunursa, çalılara sarımsak veya soğan kabuğu infüzyonu püskürtmek mümkündür.

Variety Relay, harika bir meyve görünümü, mükemmel narin tatlı tadı ve oldukça yüksek bir verim ile bahçıvanları cezbeder. Çiğ hasat ve yemek için çok yönlü sebze. Yaz sakinleri ve çiftçilerden gelen geri bildirimler sadece olumludur. Bakım kurallarına tabi olarak, çeşitlilik iyi performansa sahip sağlıklı bir ürünü memnun edecektir.

Yorumlar bahçıvanlar

  1. Victoria Valentinovna, 45 yaşında: Çocukluğumdan beri salatalıkları seviyorum. Onları evde bile büyütürdüm. Şimdi, bir yazlık ev satın aldıktan sonra, bir serada salatalık yetiştiriyorum. Tat, güzel görünüm ve ayrılırken iddiasızlık için Röle çeşitliliğini beğendim. Hasat sadece görkemli. Kirpikleri her zaman ağa bağlarım, bu yüzden ayrılmakta zorluk yok. En önemli şey, zamanında sulamayı unutmamaktır. Aksi takdirde, salatalıklar acılaşmaya başlayabilir.
  2. Semen A., 65 yaşında: Salatalıkları tüm ailem gibi röle. Salatalık gevrek, yumuşak ve tatlıdır. İyi sulanırsa, acı bir tat vermezler. Meyvelerden kış için çeşitli hazırlıklar yapıyoruz. Seralarda daha büyük salatalıklar büyür. Üst pansuman yaklaşık 3-4 kez uygulanmalıdır. Yağmur yoksa, çeşitliliği her gün sulamak gerekir.

Video: büyüyen balıksırtı salatalık

Okumanızı öneririz


Yorum bırak

Gönderen

avatar
wpDiscuz

Henüz yorum yok! Düzeltmek için çalışıyoruz!

Henüz yorum yok! Düzeltmek için çalışıyoruz!

haşarat

güzellik

tamirat