Salatalık Petersburg Express F1 - tanımı ve özellikleri

Dünyanın dört bir yanındaki tarım teknolojisi uzmanları, çeşitli koşullarda ekime yönelik yeni salatalık çeşitlerinin geliştirilmesi ve farklı özelliklere sahip olması için sürekli çalışmaktadır. St.Petersburg Express çeşidi, yüksek verim ile erken olgunlaşma çeşididir. Çeşitlilik, buket tipi yumurtalıklara sahip melezlere aittir. Biotekhnika şirketi üreme ile uğraştı.

Salatalık Petersburg Express F1

Çeşitlilik, Devlet Siciline sebze olarak kaydedilir, bahçe arazilerinde, küçük çiftliklerde ve ayrıca film altında yetiştirilmesi için önerilir.

Sınıf açıklaması

Çalılar zayıf dallanmış, arılar tarafından tozlaştırılmıştır. Meyve verme dönemi ortaya çıkmasından 40 gün sonra başlar. Oblichnost ortalaması, esas olarak kadın çiçeklenme tipine sahiptir. Çiçek salkımları, her biri 1-3 yumurtalıktan, demet halinde bağlanır. Çeşitlilik, yüksek verimlilik ile karakterize edilir, bir metrekareyle 12,5 kg'a kadar yüksek kaliteli salatalık toplayabilirsiniz. Melez grup, çeşitli bakteriyoz, mozaik ve külleme lezyonlarına dayanıklıdır.

Yapraklar koyu yeşil, oldukça büyük boyuttadır. Meyvenin şekli, çiçek yakınında künt bir uca sahip silindiriktir. Deri yeşil, fetüsün ortasına ulaşmayan hafif çizgiler var. Büyük tüberküller ve siyah renkli sivri ile yüzey. Bir yetişkin salatalığın kütlesi yaklaşık 82 gramdır. Uzunluğunda, meyve 12 cm'ye kadar büyür, bir salatalığın çapı 3 cm'dir.

Tadı mükemmel. Salatalık, taze tüketim, dekapaj ve dekapaj için kullanılır. Taze sebzelerden kesmek her masayı süsleyecektir.

Derece Avantajları

Petersburg Express çeşidini yetiştiren bahçıvanlar, çeşidin aşağıdaki olumlu özelliklerini not eder:

  1. Erken olgunlaşma.
  2. Küçük boyutlu meyveler.
  3. Hastalıklara ve zararlılara karşı artan direnç.
  4. İyi hasat performansı.
  5. Sıcaklık değişikliklerine iddiasızlık.
  6. Meyveler taşınabilir, ticari görünümlerini kaybetmeden yolu uzun mesafelerde taşırlar.

Çeşitlilik evrenseldir. Kış için salatalık turşusu ve turşusu uygundur. Kısa soğutma ile bitki büyümesi ve gelişimi değişmeden devam eder.

Filmin altına sığacak özellikler

Çeşitliliğin filmin altına ekilmesi tavsiye edilir. Toprak zaten donun başlaması öngörülmeyecek kadar ısınmalıdır. Toprak sıcaklığı gündüz +20 ila +24 derece arasında, gece - +16 ila +18 derece arasında olmalıdır. Fideler için tohum ekimi Nisan ayı başlarında gerçekleştirilir, salatalık Mayıs sonunda toprağa ekilir. Tohumların önceden çimlenmesi tavsiye edilir. Bunun için tohum malzemesinin ıslatılması kullanılır. İniş alanı, rüzgar ve taslaklar olmadan iyi aydınlatılmış bir yerde olmalıdır. Toprak önce gübrelenmelidir. Salatalık verimli, gevşek toprağı sever. Tohumlar 4 cm derinliğe serilir, bitkiler birbirinden 10 cm mesafeye yerleştirilir.

Salatalıkların, havuç, pancar, baklagiller ve ayrıca domates ve patates gibi sebze bitkilerinin geçen sezon yetiştirildiği alanlara ekilmesi tavsiye edilir.

Bakım Kuralları

Salatalık çeşitlerinin bakımı Petersburg Express F1
Çeşitliliğin yetkin ve kapsamlı bakımını yaparak, mükemmel hasat sonuçları elde edersiniz. Salatalık sulama bir damla yöntemi kullanarak olmalıdır. Prosedür gün batımından sonra ılık çöktürme suyu için önerilir. Sulama, haftada en az 3 kez büyük miktarda su kullanılarak gerçekleştirilir.Mahsul kumlu toprakta yetişirse, daha az su gerekecektir. Yüksek miktarda kil bileşiği olan toprakta, sulama çalıları nadir, ancak bol olmalıdır.

Toprağın malçlanması, kurumasını, nemi tutmasını önleyecektir. Su eksikliği meyvenin tadını olumsuz etkiler, acılık tadı vardır. 5 yaprak oluşumu ile yan sürgünleri sıkıştırın. Bu, meyvenin gelişmesi için yiyeceklerin uygun şekilde dağıtılmasına, verimin ve hasat süresinin artırılmasına yardımcı olacaktır.

Üst pansuman çok azot içeren bileşenler içermemelidir. Aksi takdirde, yeşil kütlenin büyümesi aktive edilir ve meyveler yeterince gelişmeyecektir. Yatakların ve gübrelerin uygun şekilde hazırlanmasıyla gübreleme daha az yapılabilir. Yataklardan gelen film günlük olarak çıkarılmalı ve arıların bitkileri tozlaştırabilmeleri sağlanmalıdır. Variety Petersburg Express, sürgünlerin yüksek büyümesi ile karakterizedir. Bir sapa bağlanabilir, aynı zamanda 1 sapta oluşur. Bu, bitkilerin bakımını ve hasatını büyük ölçüde kolaylaştıracaktır. Bu yetiştirme ile günlük salatalık alın.

Bu çeşit salatalık bahçıvanlar arasında oldukça popülerdir ve kişisel arazilerde ve bahçelerde yetiştirilir. Bahçıvanlar sadece olumlu. Çeşit özellikle soğuk direnci ve erken olgunlaşma için değerlidir.

Yorumlar bahçıvanlar

  1. Natalya Dmitrievna, 47 yaşında: İkinci yıldır Petersburg Express salatalık yetiştiriyorum. Tohum çimlenmesi çok yüksektir, ekim gerekmez. Birkaç yanal sürgün var, bu yüzden çalı oluşturmuyorum. Verimlilik her zaman yüksektir. Salatalıklarda nem eksikliği olsa bile boşluklar oluşmaz. Bakım kurallarına tabi olarak, acısız aromatik ve gevrek salatalık elde edilir. Konserve için harika. Meyveler küçüktür, bu yüzden kavanoza iyi dahil edilirler.
  2. Vyacheslav I., 45 yaşında: Her yıl salatalık yetiştiriyorum ve her zaman yeni çeşitlerin tohumlarını satın alıyorum. Bu çeşitlilik, yüksek verim ve soğuk direnci ile dikkatimi çekti. Bölgemde genellikle soğuk hava var. Sonuçtan çok memnun kaldım. Salatalıkların bakımı zor değildir, asıl şey zamanında sulamaktır. Herkesin bu çeşitliliğe dikkat etmesini öneriyorum.

Video: salatalık ne sıklıkta ve ne kadar sulanır?

Okumanızı öneririz


Yorum bırak

Gönderen

avatar
wpDiscuz

Henüz yorum yok! Düzeltmek için çalışıyoruz!

Henüz yorum yok! Düzeltmek için çalışıyoruz!

haşarat

güzellik

tamirat