Salatalık Moskova Geceleri F1 - çeşitliliğin tanımı ve özellikleri

Moskova Bölgesi akşamları F1 tipi salatalıklar belirsiz (sınırsız büyüme ile) türüne ait melez bir erken olgun sebze ürünüdür. Bitki iddiasızdır, yeni başlayan bahçıvanlar için bile özel bakım gerektirmez, büyümesi kolaydır. Tohumlar hem küçük ev arazilerine hem de büyük ölçekli tarımlara ekilebilir. İlkbahar ve yaz kullanım için uygundurlar.

Salatalık Moskova Geceleri F1

Kültürün özellikleri ve yararları

Çeşitliliğin ana ayırt edici özellikleri:

 1. Partenokarpik türlere atama, yani tozlaşma olmadan bir bitki tarafından bir bitkinin oluşumu anlamına gelir. Meyvenin kendisinde tohum yok.
 2. Kadın çiçeklenme türü. Bu tür çiçeklenme salatalık çiçekleri yumurtalıkta veya daha doğrusu küçük bir salatalıkta farklılık gösterir.
 3. Güçlü kirpikler ve meyve setleri oluşturmak için aktif yetenek.
 4. Bir salatalık mahsulünün dostça olgunlaşması.

Dışarıdan, bitki parlak yeşil bir renk ve hafif dalgalı veya hatta kenarları olan buruşuk yapraklar ile ayırt edilebilir. Bu hibridin çalılarının yüksekliği iki metreye kadardır.

Salatalık hem taze hem de koruma amaçlı kullanım içindir. Tadı ve estetik özellikleri yüksektir.

Kültürün avantajları:

 1. Açık zemin koşullarında ve film konstrüksiyonlarında olgunlaşma yeteneği. Bunun nedeni, büyümesinin güneş ışığı gerektirmemesidir. Kültür iyi aydınlatmayı sever, ancak verim göstergelerini etkilemeyen yokluğunu sessizce tolere eder. Yetiştiriciliği ayrıca bir ısıtma sistemi ile donatılmış sera bloklarında gerçekleştirilir.
 2. Meyvecilik için tozlaşma gerekli değildir.
 3. Kiriş tipine göre oluşan yüksek salatalık verimi: bir düğümde üç parçaya kadar. Sezon boyunca 1 m2'den 16 kg'a kadar salatalık toplayabilirsiniz.
 4. Cildin zeytin lekelenmesi, un çiy, mozaik de dahil olmak üzere birçok salatalık hastalığına direnç.

Meyve Tanımı

Salatalık karakteristik bir gevrek yapıya sahiptir, iç kısımda boşluklar oluşmadan yoğundur. Ana dış işaretler:

 1. Sulu koyu yeşil renk.
 2. Yüzeyin pürüzlülüğü: birbirinden nadiren küçük tüberkülozların varlığı.
 3. Cildin her yerinde küçük beyaz sivri uçlar.
 4. Bir salatalığın ağırlığı 110 gr'a kadardır. uzunluğu 15 cm'ye kadar olan salatalık çapı yaklaşık 3.0 cm'dir.

Büyüyen teknoloji

Salatalık mahsulü iki şekilde ekilebilir:

 • fideleri;
 • doğrudan sitede.

Mümkün olan en kısa sürede bir ürün elde etmek istiyorsanız fide yöntemi kullanılır. İlk sürgünler salatalık olgunlaşıncaya kadar andan itibaren 45 günlük bir zaman aralığı geçer.

Fideleri elde etmek için tohumlar önceden dezenfekte edilir, daha sonra toprakla doldurulmuş kutulara 2.0 cm derinliğe kadar ekilir.Fidelerin ortaya çıktığı andan 20 güne kadar bakılırlar: ılık su ile sulanır ve organik gübrelerle beslenirler. Fideler ekim işlemlerinin zaten kalıcı yerlerine nakledildikten sonra, 0.5 ila 0.5 m'lik dikim desenini gözlemleyerek, fideleri dikerken 4-6 yaprak vardır.

Salatalık çeşitleri ekimi Moskova akşamları F1

Sebze bitkileri yetiştiren tüm bahçıvanların amacı, en küçük alan planından maksimum verim elde etmek için bitkileri dikmek için en iyi yöntemi belirlemektir. Çeşitli deneysel dikimleri yürütme sürecinde, bu salatalık çeşidi, aşağıdaki şekillerde yetiştirildiğinde kendini iyi gösterdi:

 1. En az 100 litre alan dökme plastik torbalar alınır. Sıradan kanvas çanta kullanabilirsiniz. En fazla üç bitki dikiyorlar. Toprak torf olarak kum veya humus uygundur.Kültürü sulamak, merkeze sürülen yüksek bir kazık etrafına yerleştirilmiş içi boş tüplere gerekli suyu sağlayarak gerçekleştirilir. Sonunda misina bulunan kancalar kazığa bağlanır. Üç küçük mandal, çizgilerin ikinci uçlarının tutturulduğu ekili bitkilerin dairesine sürülür. Bitkiler bu çizgilere tırmanacak.
 2. Üstte bir kanca bulunan bir kazık veya düzenli bir keskin çubuk, yaklaşık iki metre çapında bir dairenin merkezine sürülür. Dairenin dış tabanına, fideler ekilir, bu da büyür, olta ipuçlarını yakalar, bir kanca ile gerilir ve her çalıya yakın, küçük dövülmüş mandallar bulunur. Bu bir kulübe yetiştirme yöntemidir.
 3. Kültür, başlangıçta ve sonunda kazıkların bir açıyla sürüldüğü birbirine paralel iki dar yatak üzerine ekilir. Üstte dört tahrikli kazıyı birbirine bağlayan bir ray var. Demiryolu boyunca, her bitkiye gerilmiş bir olta iner. Büyüdükçe, bitkiler boyunca yukarı doğru gerilir. Bu seçeneğe eğimli kafes ekimi denir.

bakım

Yetiştirme yöntemine bakılmaksızın, melez aynı bakıma ihtiyaç duyar. Bitki, bir varil içinde güneş altında ısıtılan su ile bol miktarda sulanır. Sulama gün batımından sonra akşamları tavsiye edilir. Üst pansuman olarak, çeşitli gübre türleri kullanılır. Bitkiler büyüdükçe değişir. Dikimin başlangıcından itibaren, çiçeklerin ortaya çıkmasıyla fosfor ve potasyum karışımları ile değiştirilen azotlu gübreler kullanılır. İlk meyvelerin görünümü mineral gübrelere geçişi işaret eder. Besleme 8-10 günde bir yapılır.

Toprağı gevşetmek, kök sisteminde yaşayan parazitlere karşı mücadeleye katkıda bulunur, köklerin havalandırmasını iyileştirir. Kültürün normal büyümesini sağlamak için haftada bir ila iki kez gevşetmek yeterlidir.

Bahçe kültürüne saldıran haşere kontrolü, yaprakların ve gövdelerin aşağıdaki yollardan biriyle işlenmesini içerir:

 1. Toksik kimyasal çözeltilerle tedavi.
 2. Sabunlu su veya bakır sülfat ile işleme.
 3. Halk ilaçlarının kullanımı: soğan veya sarımsak kabuğundan elde edilen infüzyon.

Bahçe bitkilerinin yetiştirilmesi uygulaması, güneşin yokluğunda bile yüksek verim göstermiştir. Büyüme mevsimi boyunca salatalık lezzetlerini ve aromatik özelliklerini korur.

Video: salatalık çeşitler Moskova Bölgesi akşamları F1

Okumanızı öneririz


Yorum bırak

Gönderen

avatar
wpDiscuz

Henüz yorum yok! Düzeltmek için çalışıyoruz!

Henüz yorum yok! Düzeltmek için çalışıyoruz!

haşarat

güzellik

tamirat