Salatalık Bumblebee F1 - çeşitliliğin tanımı ve özellikleri

Birçok salatalık çeşidi, diğer türler için kabul edilemeyen özel özelliklere sahiptir. Bumblebee diğer melezler için tozlaştırıcıdır. Yataklarda kadın tipi çiçek açan diğer çeşitler yetiştirilirse, bu çeşitlilikten vazgeçilemez. Bu özelliklerden dolayı toplam verim yüzde 65-70 oranında artar. Çiçekli kadın tipi çalıların tozlaşması için, yakınlarda erkek çiçeklerden polen oluşan bir melez gereklidir.

Salatalık Bumblebee F1

Sınıf açıklaması

Bitkiler ağırlıklı olarak erkek çiçeklenme tipine sahiptir. Burçlar güçlü, güçlü dallanma ile. Meyvenin şekli ovaldir, bir mili andırır. Cilt koyu yeşildir, yüzeyde siyah sivri tüberküller vardır.

Bir meyvenin ortalama ağırlığı 90-120 gramdır. Uzunluğunda, salatalık 11-13 cm'ye kadar büyür, bir kesitte, meyvenin çapı 3-4 cm olacaktır.

Salatalık mozaik virüsü ve toz ve tüylü küf gibi hastalıklara karşı oldukça dirençlidir. Açık yataklarda ve kapalı seralarda yetiştirme mümkündür. Dişi çiçek açan melezler için mükemmel bir tozlayıcıdır.

Fide yetiştiriciliği

Salatalık açık zemine ve seraya iki şekilde ekilir. Tohumlar ısıtılmış toprakta 2 cm derinleştirilir.Eğer daha erken bir ürün elde etmek istiyorsanız, fide hazırlayabilirsiniz. Bunu yapmak için, kaplar, dikim ve tohum için besleyici toprak hazırlayın. Konteynerleri ayrı ayrı almak ve her biri bir tohum dikmek daha iyidir. Turba gözlükleri bunun için idealdir. Fidelerin çıkarılmasını gerektirmezler, bu nedenle transplantasyon sırasında kökler zarar görmez. Optimum oda sıcaklığı + 21- + 22 derece olmalıdır. Bitkilere günlük nemlendirme sağlanmalı, ancak su basmamalıdır. Ayrıca, güneş ışığı akışı yeterli değilse, ek ışık kaynakları kullanılması önerilir.

Kalıcı bir yere dikimden önce, fideler sertleştirilmelidir. Bunu yapmak için birkaç gün boyunca fideli tencere veya bardaklar temiz havaya çıkarılır ve birkaç saat bekletilir. Tabii ki, güçlü rüzgar rüzgarlarından veya güneşin kavurucu ışınlarından kaçınılmalıdır. Fideleri sessiz, gölgeli bir yere koyun. Salatalık, filizlerin ortaya çıkmasından 41-45 gün sonra olgunlaşmaya başlar. Bir tozlaştırıcı ekilirken, çalıların yeri dikkate alınmalıdır. Onları sıraların her bir ucundan 1-2 yerleştirmek en iyisidir.

Açık toprağa tohum Ekim

Tohum dezenfekte edilmelidir. Bunu yapmak için, tohumlar 20 dakika boyunca zayıf bir manganez çözeltisinde tutulur. Çoğu zaman, üreticiler tohumlarla ambalajda rapor edildiği gibi gerekli tüm hazırlık adımlarını zaten yapmışlardır. Tohumlar zaten dekontamine edilmiş ve sertleştirilmişse, ek önlem alınması gerekmez. Ekim, gece donları sona erdiğinde yapılır ve dünyanın üst tabakası +15 dereceye kadar ısınır.

Tohumlar, her biri 3-5 adet olmak üzere önceden hazırlanmış kuyucuklara yerleştirilir. Toprak iyi nemlendirilmelidir. Kuyular 50-70 cm aralıklarla yerleştirilmelidir. İlk filizler yaklaşık 2 hafta içinde görünecektir. Filizler büyüdükçe, zayıf bitkiler kesilmeli ve deliklerde 3 parça bırakılmalıdır.

Bakım Kuralları

Bumblebee F1
Salatalık neme çok düşkündür. Bu nedenle, suyun akışını zamanında sağlamak önemlidir. Damla sulama tercih edilir. Çalıların sürekli büyümesini ve gelişmesini sağlayacaktır. Sulama için suyun güneşte ısıtılması önemlidir. Güneş doğana kadar akşam veya sabahları bir etkinlik yapılması tavsiye edilir.Yabancı otları kontrol etmek için toprak malçlama kullanılır.

Başka bir durumda, sulamadan sonra, periyodik olarak toprağın gevşemesini ve soğutulmasını sağlamak gerekir. Böylece oksijen, bitkilerin gelişimini olumlu yönde etkileyen kök sistemine erişecektir. Yabancı otlar sürekli temizlenmelidir. Topraktan yiyecek alırlar ve tehlikeli mantar ve haşere larvalarının taşıyıcılarıdır. Bahçe zararlıları ve yaygın hastalıklarla mücadele etmek ve önlemek için, çalılar insektisitlerle tedavi edilir. Bahçede sık sık baskınlar yapmalı, çalılarda hasar görmüş yapraklar olup olmadığını kontrol etmelisiniz.

Burçları periyodik olarak mineral ve organik gübrelerle beslediğinizden emin olun. Bunu çiçeklenme ve meyve olgunlaşması sırasında yapmak özellikle önemlidir. Çeşitliliğin bakımını kolaylaştırmak ve olgunlaşmış salatalık toplamak için kirpiklerin dikey bir kafesle bağlanması gerekir.

Ayçiçeği, kekik veya lavanta mahallesinde arı tozlaşan salatalık türlerinin ekilmesi tavsiye edilir. Bu florid bitkiler tozlaşan böcekleri çeker. Bu salatalık verimini arttırır. Her bahçıvan emeklerinin meyvelerini artan miktarda sebzede görmek istiyor. Salatalık Sınıf Bumblebee evrensel kullanım için uygundur. Yaz salataları onlardan hazırlanır, tuzlanır, turşu yapılır. Bahçıvanlar, çeşitliliğin giderek daha olumlu yönlerini not eder, bunlardan biri yüksek verim ve bakımda iddiasızlıktır.

Yorumlar bahçıvanlar

  1. Dmitry Sergeevich, 41 yaşında: Diğer çeşitlerin tozlaşması için her zaman çeşitli salatalık Bumblebee dikin. Gösterişsiz ve verimli çalıları severim. Onlara çok fazla bakım yapmak gerekli değildir. Toprağı zamanında sulamak, beslemek ve gevşetmek önemlidir. Salatalık lezzetli, hasat için oldukça uygundur. Salatalık turşusunu gerçekten çok seviyorum, özellikle kışın. Bu iyi tozlayıcıya dikkat etmenizi öneririm.
  2. Larisa Nikolaevna, 52 yaşında: Bahçede her zaman farklı salatalık çeşitleri yetiştiriyorum. Bombus çeşitliliği hemen sevdim. Hamuru sulu ve acısızdır. Her zaman kış için salatalık ruloları yaparım. Kirpikleri desteğe bağlarım, bu yüzden onlara bakmak ve salatalık almak daha kolaydır. Bahçemdeki bu çeşitliliğin ortaya çıkmasıyla toplam verim neredeyse iki katına çıktı. Şimdi ekstra salatalık satmalısın.

Video: salatalık yetiştirmek için damla sulama

Okumanızı öneririz


Yorum bırak

Gönderen

avatar
wpDiscuz

Henüz yorum yok! Düzeltmek için çalışıyoruz!

Henüz yorum yok! Düzeltmek için çalışıyoruz!

haşarat

güzellik

tamirat