Salatalık Trilojisi F1 - çeşitliliğin tanımı ve özellikleri

Salatalık çeşitleri sadece çok sayıdadır, bu nedenle bahçıvanların çoğu, özellikle yeni başlayanlar, seçim sorunu ile karşı karşıya kalan tüm bu çeşitlilikte sıklıkla kaybolur. Gerçekten de, bazen salatalık çeşidine karar vermek çok zordur, çünkü seçimin doğru olmasını ve hasatın büyük ve lezzetli olmasını istiyorum. Bu durumda, çoğu insan diğer bahçıvanların veya şık, büyüyen sebze çeşitlerinin tavsiyelerine başvurur.

Salatalık Üçlemesi F1

Deneyimli bahçıvanlar, dayanıklılık, bitki ve verim yeteneği gibi göstergeler tarafından yönlendirilir. Yaz sakinleri arasında yeni sebze çeşitleri son zamanlarda popüler olmuştur, ancak maalesef hepsi iyi kalitede değildir. “Trilogy F1” - son zamanlarda kulak tarafından ortaya çıkan, ancak zaten çok popüler olan bir çeşittir.

Genel Açıklama

“Trilogy F1” yakın zamanda ortaya çıkan bir salatalık türüdür. Çeşitlilik Raik Tsvaan kampanyası tarafından yetiştirildi (yazarlar: E.I. Golovatskaya ve M.G. Kudryavtsev). Bitki, iddiasızlığı, iyi bağışıklığı ve yüksek üretkenliği ile karakterizedir. Bununla birlikte, bu tür salatalık özel bakım gerektirir.

Bu tür salatalık bir cüce bitkisidir, bir bağlantıda üç salatalık oluşur, ilk kez 8 sürgün oluşur, 50-60 gün olgunlaşır (ancak bu sadece uygun bakım ve uygun dikim ile elde edilebilir). Emtia verimi Akrep ve Zarif (15-550 kg / ha) 'dan daha fazladır. Bitkinin dallanması oldukça büyük, dalları oldukça uzundur. Küçük tohum odası.

“Trilogy F1”, hibritin arılar olmadan ve komşu çiçekli bitkilerin varlığıyla başa çıkmasını sağlayan, kendi kendine tozlaşan bir bitkidir. Ana ürün merkezi gövdeyi verir, bu nedenle tüm yan basamakları kaldırmanız gerekir. Bu türün salatalıkları olgunlaşmadan, turşusu durumunda hasat edilir.

Meyve karakterizasyonu

Uzunluğunda, salatalık çapı 10-12 cm, çapı - yaklaşık 4 cm, 70-75 g ağırlığındadır.Meyve rengi doymuş yeşil, cilt çok yoğun değildir, hafif lekeler ve şeritler, küçük tüberküller vardır. Meyvenin şekli silindiriktir, dişi çiçekler baskındır, orta tüylenme ile beyaz dikenleri görebilirsiniz. Salatalık sulu, kokulu, gevrek ve acısızdır (ancak, bazı bahçıvanlar yanlış sulama ile hafif acıların hala mevcut olabileceğini belirtmektedir).

iniş

Çeşitlilik diğer melezlerle aynı şekilde yetiştirilir, bu hem fide yöntemi hem de fide içermeyen yöntem kullanılarak yapılabilir. Salatalık, toprak yeterince sıcak olduğunda - Mayıs sonunda açık toprağa dikilmelidir. İkinci yöntemi kullanarak, bitki toprağa ekilmeli, +17 dereceye kadar ısıtılmalıdır.

tavsiyeler:

 1. Dikimden önce, tohumlar ıslatılmalıdır, çünkü bu büyümeyi hızlandıracaktır.
 2. Toprak, gübre ilavesiyle gevşek olmalıdır.
 3. Toprakta 10-12 cm'lik delikler kazmak gerekir.
 4. İniş bölgesi iyi aydınlatılmalıdır, çünkü Trilogy salatalıkları güneş ışığını sevmez, yetersiz ısı ile meyveler ölebilir.
 5. Çeşitlilik, daha önce domates, soğan, biber, buğday, havuç veya lahana yetiştirildiği yerde daha iyi büyür.
 6. Ana ve yanal sürgünlerin üst kısımlarını sıkıştırarak, yeni yumurtalıkların görünümünü aktive etmek mümkündür ve muhtemelen bu, merkezi sapın büyümesini durduracaktır.
 7. Salatalıkların, örneğin, tel sıralarının bağlandığı kafesler kullanılarak bağlanması gerekir (yumurtalık sayısı normalleşmeye tabidir).

bakım

Sadece meyvenin ilk aşamasında (kapsamlı üst pansuman) özel dikkat gereklidir, ancak genel öneriler hatırlanmalıdır.

Salatalık sınıfı Trilogy F1 için bakım

 1. Akşamları ılık su ile sulanmalıdır.
 2. Salatalıkların döllenmesi önerilir, ancak fanatizm olmadan (sezon başına en fazla 5 kez): mineral gübreler, azot içeriğine sahip karmaşık gübreler, kuş dışkısı veya mullein çözeltisi gibi sıvı ürünler (özellikle olgunlaşmanın ilk ayında) en uygunudur.
 3. Zamanında yabancı ot çıkarma.

Hastalık bağışıklığı

Çeşitliliğin ana avantajlarından biri hastalık direncidir. Salatalık, salatalık mozaik virüsü, külleme, kahverengi lekelenme gibi hastalıklara karşı dayanıklıdır. Çeşitliliğin kararsız olduğu tek hastalık peronosporozdur. Hastalığı önlemek için, aynı bölgeye sadece 5 yıl sonra yeni bir iniş yapmak ve dikkatli bir şekilde dikkat etmek gerekir.

Artıları ve eksileri

Sınıf Avantajları:

 • stres direnci;
 • kolaylık;
 • yüksek verimlilik;
 • mükemmel tat endeksleri;
 • ani sıcaklık değişikliklerine direnç;
 • kolay taşıma toleransı;
 • sunum uzun;
 • hastalık direnci;
 • dostu meyve.

Çeşitliliğin dezavantajları:

 • yüksek büyümeleri nedeniyle çalıların bağlanması;
 • kısa raf ömrü;
 • salatalık büyümesi sırasında çalı oluşumu.
 • peronosporoz ile yüksek enfeksiyon olasılığı.

Çeşitliliğin ana avantajlarını ve dezavantajlarını karşılaştırma yöntemini kullanarak, bu salatalıkların popülerliğinin ve yaygınlığının tamamen haklı olduğundan emin olabilirsiniz.

Trilogy F1 hem yaz sakinleri hem de büyük ve orta ölçekli çiftlik sahipleri için uygundur. Salatalık kesinlikle tüm masrafları ödeyecek.

Yaz sakinlerinin görüşleri

Deneyimli bahçıvanlar, bu çeşitliliğin toptan pazara teslimat için mükemmel olduğunu unutmayın. Ayrıca Trilogy F1'in çok dayanıklı bir melez olduğunu, her türlü havayı tolere ettiğini ve iddiasız olduğunu vurguluyorlar.

Böylece, Trilogy'nin salatalıkları kimseyi hayal kırıklığına uğratmayacak mükemmel bir seçimdir, bu yaz sakinlerinin ve çiftçilerin önerileri ve olumlu yorumları ile kanıtlanmıştır.

Video: F1 Trilogy salatalık

Okumanızı öneririz


Yorum bırak

Gönderen

avatar
wpDiscuz

Henüz yorum yok! Düzeltmek için çalışıyoruz!

Henüz yorum yok! Düzeltmek için çalışıyoruz!

haşarat

güzellik

tamirat