Salatalık Khutorok F1 - çeşitliliğin tanımı ve özellikleri

Dikim için çeşitli veya hibrit seçerken, bahçıvanlar ve bahçıvanlar erken olgunlaşan sebzeleri tercih eder. Uzun kış soğuklarından sonra, taze, taze salatalıklarla ziyafet çekmeye başlamak istiyorum. Ve özellikle en sabırsız yetiştiriciler için Khutorok F1 hibritini çıkardılar. Sadece bir ay içinde, cömertçe bahçıvanlara lezzetli, gevrek ve en önemlisi - erken yeşillik vermeye başlayacak.

Salatalık Khutorok F1

Hibritin özellikleri ve özellikleri

“Khutorok F1” arı tozlaşan bir salatalık melezidir. Erken olgunlaşma dönemi vardır. Fide fidelerinden meyve olgunlaşmasının başlangıcına kadar 30 gün geçer. Melez, baskın olarak dişi tipteki çiçekler ile karakterizedir. Bitki yüksek bir büyüme enerjisine sahiptir. Ancak çalının kendisi hafif yapraklı az sayıda kirpik üretir. Yapraklar koyu yeşil, hafif tüylü, orta büyüklüktedir.

Melezin meyveleri homojen, hizalanmış, uzun silindirik şekildedir. Boyutları küçük, salatalıkların çapı 3.5-4.0 cm ve uzunluğu 10-12 cm, sebze mevsiminde ağırlık, örneklerin sonuçlarına göre ortalama 80-100 gr.

Cilt kesinlikle acı olmadan güçlü, elastiktir. Küçük yumrulu, tüberküllerin kendileri nadirdir, küçük siyah dikenlerle. Mekanik hasara dayanıklıdır. Salatalıkların kenarlarında kısa, daha açık şeritler ile doymuş yeşil renktedir. Hamur yoğun, ancak sulu, belirgin bir salatalık tadı ile. Zelentsy gerçekten lezzetli, hoş gevrek. Oldukça yüksek bir verime sahiptir. İyi tarım teknolojisine sahip bir bitkiden, 4.0-5.5 kg meyve alabilirsiniz.

Hibrit yetiştiriciler, büyük hastalıklara ve salatalık zararlılarına karşı yüksek direnç gösterdi. Özellikle, kök çürümesine yanı sıra sahte ve külleme küf. Hibrit “Khutorok F1” evrensel meyvelerle karakterizedir. Açık zeminde ve ayrıca film geçici barınakların altında yetiştiriciliğe uygundur.

Hibrit Güçlü Yönler

 1. Sezonda istikrarlı ve yüksek verime sahiptir.
 2. Olumsuz çevre koşulları altında yüksek oranda meyve yumurtalığı.
 3. Çok erken olgunlaşma, onu diğer melezlerden ayırır.
 4. Yüksek tatma özellikleri, acısız meyveler.
 5. Alçalırken meyve oranını azaltmaz veya tam tersi - artan sıcaklık.
 6. Melez meyvelerinin bir bütün meyve koruması olarak ve parçalar halinde uygunluğu. Bu salatalıklar turşuda ve turşulukta iyidir. Ayrıca taze tüketim ve salatalar için mükemmeldir.
 7. Çok erken olgunluk ve iyi verim nedeniyle, piyasalarda ticari uygulama için iyi bir seçim olacaktır.
 8. Kompakt, etli, güzel meyveler. Kıvırcık kesim için, çeşitli yemekleri (oyma) süslemek için iyi.
 9. Yüksek ticari özelliklere sahip homojen ve hizalanmış meyvelerin yüksek yüzdesi.
 10. İyi performans ve taşınabilirlik. Salatalık uzun mesafelerde nakliye için uygundur; depolama sırasında uzun süre çürümez.

Başarılı bir melez yetiştirmenin sırları

Salatalık tarımı Khutorok F1

 1. Geçici film barınakları altında büyürken, tozlaşan böcek bitkilerine (arılar, bombus arıları) tam erişim sağlamak gerekir.
 2. Önerilen hibrit dikim şeması: 1 kare başına 40x40 cm veya 3-4 bitki. m.
 3. İyi aydınlatılmış bir balkonda veya sundurmada bile salatalık yetiştirme imkanı.
 4. Tarımsal altyapının yüksek tutulması, düzenli sıhhi temizlik ve önleyici muayeneler.
 5. Organik gübreler (1 metrekare başına 10 kg'a kadar çürümüş gübre veya 3-4 kat daha az dozda tavuk dışkısı) içeren otlama, kazma, ön ekim toprak işleme. Dikimden önce toprağı toprak zararlılarından insektisitlerle dökmenin yanı sıra.
 6. Ürün rotasyonu, refakatçi bitkilerle dikim.
 7. Salatalık gelişim aşamasına bağlı olarak karmaşık gübrelerle düzenli gübreleme yapmak. Büyümenin başlangıcında, bitkisel kütlenin büyümesi sırasında, kök bitkilerinin - fosforun oluşumu ve meyveler döküldüğünde - potasyum çok fazla azot gereklidir.
 8. Hem yaprak işlemlerinin hem de üst pansumanın doğrudan kök altında değiştirilmesi.
 9. Bitkileri güneş tarafından iyi aydınlatılmış yerlerde dikim, ancak dikimlerin pik ısı gölgesi sırasında gereklidir.
 10. Genel nem seviyesini artırmak için düzenli su püskürtme.
 11. Zararlılardan ve hastalıklardan mevsim başına 2-3 tedavi yapmak. Hem kimyasal bitki koruma ürünlerinin hem de biyolojik ürünlerin kullanılması tavsiye edilir.
 12. Aynı tank karışımında farklı kimyasallar kullanırken, bunların uyumlu olduklarından emin olun. Her şeyden önce, tankın dibinde tortu olmamalıdır.
 13. Salatalıkların işlenmesinde gübre ve kimyasallarla birlikte sürfaktanların (yapıştırıcıların) kullanımı. Bu, ilaç ekonomisini ve bunların bitki tarafından daha iyi emilmesini sağlayacaktır.

Melez yaz sakinlerinin yorumları

 1. Ekaterina Fedorovna, 38 yaşında: Oh, ve bu harika salatalıklar! Bir şekilde bir paket Khutorka aldım. Mayıs ayında, doğrudan açık toprağa dikildi, sonra çimlenmeden önce bir spanbond ile kapladı. Bir ay sonra, aldatmadılar, dolar olgunlaşmaya başladı. Hemen fark ettim - yeterli değil. Ama salatalıklar daha sonra denizi sürdü! Güçlü, güzel, küçük boyutlu. Ve ne lezzetli ve gevrek, sadece süper. Ve tüm şişe bir varil içinde yuvarlanabilir ve fermente edilebilir. Ve salatalarda vazgeçilmezler. Hala çok iyi olan - acısız salatalık kabuğu.
 2. Alla Kurenkova, 41 yaşında: Gerçekten çok erken. Khutorok'u öncelikle bu nedenle aldım. Sanırım üreticiyi kontrol edelim. Ve hayal - hayal kırıklığına uğratmadı. Salatalık harika. Çeşitliliği verimli, lezzetli, güzel. Ayrıca sorunsuz ve hava koşullarında her türlü sıkıntıya dayanıklı.

Video: salatalık yetiştirmek için damla sulama

Okumanızı öneririz


Yorum bırak

Gönderen

avatar
wpDiscuz

Henüz yorum yok! Düzeltmek için çalışıyoruz!

Henüz yorum yok! Düzeltmek için çalışıyoruz!

haşarat

güzellik

tamirat