Biber Afrodit - çeşitliliğin tanımı ve özellikleri

Tatlı biber Afrodit - Çek yetiştiricileri tarafından yetiştirilen orta erken olgunlaşma üreme bitkisidir. İlk filizlerden hasada kadar geçen süre yaklaşık 110-115 gündür. Bu çeşitlilik yüksek üretkenliğe, iyi çimlenmeye sahiptir ve birçok paraziter hastalığa ve verticilloza karşı dayanıklıdır. Çalıların ortalama yüksekliği 60-85 cm'dir (yarım sap), sap güçlüdür.

Biber Afrodit

Meyve Tanımı

Afrodit biberinin meyveleri 230 gram ağırlığında, küboid şekilli büyüktür. Kağıt hamuru etli, sulu, tatlı ve aromatiktir. Et kalınlığı 0.7 - 1 cm, kabuğu incedir, pürüzsüzdür. Olgunlaşma sırasında meyveler açık yeşil renktedir ve olgun formda - turuncu.

Açık zeminde yetiştirildiğinde, verim 1 m2 ekim başına 8 - 9 kg'dır. Lezzetinden dolayı biber taze tüketim için idealdir. Ayrıca çok çeşitli pişirme yöntemleri için de kullanılabilir. Meyveler, prezentabl görünümlerini kaybetmeden iyi korunur.

Ekim ve besleme

Bu çeşitlilik seralarda, sıcak yataklarda, filmlerde veya cam barınaklarda ve ayrıca açık toprağa, fidelerden yetiştirmek için uygundur. Fideler için tohum ekimi yaklaşık olarak Şubat ayı başında veya açık toprağa ekimden 80 gün önce gerçekleştirilir. Her tohum fideler için özel olarak hazırlanmış toprakta 1.5 santimetre derinliğe ekilir. Fideler ahşap sandıklarda, plastik kaplarda veya özel turba kapsüllerinde yetiştirilebilir.

Fide yetiştirirken sıcaklık, en az + 26 ° olmalıdır, çünkü Afrodit biberi soğuğu sevmez. İlk sürgünler ortaya çıktıktan sonra, odanın iyi aydınlatılmasını sağlamak gerekir. Yeterli doğal ışık yoksa, bitkilerin aydınlatılması önerilir.

Fideler güçlendiğinde ve büyüyen yapraklar oluşturmaya başladığında, oda sıcaklığı günlük olarak 1 ° C azaltılır ve + 16 ° C'ye düşürülür. Bu, açık toprağa ekimden önce bitkinin soğumasına alışmak için gereklidir.

İniş ve bakım

Nisan ayı sonunda, gece donu tehdidi tamamen ortadan kalktığında, fideler açık toprağa kalıcı bir yere dikilebilir. Bir serada veya serada ekim yapılırsa, fidanlar Nisan ayı sonlarında ekilebilir. Bir m2'de en fazla dört bitki dikilmesi önerilir. Aralarında minimum mesafe 25 cm, eğer bir sera - 35 cm, çünkü kapalı bir binada bitkiler daha büyük olacak ve daha fazla meyve taşıyacaktır. Yataklar arasındaki mesafe açık zeminde 40 cm ve serada 50 cm'dir.

Çeşit Aphrodite toprak verimliliği konusunda oldukça talepkardır. Bu ürünü sitenizde yetiştirmeyi planlıyorsanız, uzmanlar sonbaharda hazırlanmaya başlamanızı önerir. Çürümüş gübre iyi kazılmış ve yayılmış toprağa getirilir. Bu işlem nakilden bir buçuk ay önce tekrarlanır. Yetiştirme için açık ve güneşli yerleri seçin. Daha önce baklagiller, salatalık veya lahana yetiştirilen toprak tercih edilir.

Büyüme mevsimi boyunca maksimum yavrular elde etmek için, toprağa yaklaşık 20 günde bir organik ve mineral gübrelerin (nitrat, üre, fosfat) uygulanması tavsiye edilir. Sulama her 4 günde bir yapılır. Her 10 günde bir toprağı yumuşatmak ve yabani otları çıkarmak gerekir.

Video: biber fideleri nasıl sulanır

Okumanızı öneririz


Yorum bırak

Gönderen

avatar
wpDiscuz

Henüz yorum yok! Düzeltmek için çalışıyoruz!

Henüz yorum yok! Düzeltmek için çalışıyoruz!

haşarat

güzellik

tamirat