Tatlı muz biberi - çeşitliliğin tanımı ve özellikleri

Çeşitlilik Tatlı muz, yüksek verimlilik, kararlı meyve, yüksek kaliteli meyveler ile karakterizedir. Olgun meyveler turuncu bir renk tonuna sahiptir ve şekerler yüksektir. Meyvelerin hoş bir aroması, tadı vardır.

Biber Tatlı Muz

Sınıf açıklaması

Bu çeşitliliğin olağandışı uzatılmış meyveleri, herhangi bir şenlikli masayı süslemeye ve sıra dışı yapmaya yardımcı olacaktır. Bu çeşitlilik taze tüketim, pişirme, konserve için uygundur. Bitki harika bir verime sahiptir. Tohum odalarında önemsiz miktarda tohum olgunlaşır.

Kültür fideler tarafından yetiştirilir. Bu çeşitliliğin ana avantajlarından biri, bakımdaki iddiasızlığıdır.

Büyüyen fideler

Mükemmel bir ürün elde etmek için tavsiyelere kesinlikle uymak yeterlidir. Dikimden önce, dikim malzemesini bir büyüme stimülatörü ile tedavi edin. Toprak karışımını kendiniz hazırlayabilir veya özel bir mağazadan satın alabilirsiniz.

 1. Ekimden önce tohumlar dezenfekte edilir, ıslatılır ve verimli topraklara sahip kutulara ekilir. Tohumları bir bardak su ile önceden doldurun. Ortaya çıkan tahıllar evlilik olarak kabul edilir.
 2. Tohumları ekmeden önce toprağı dondurmanız veya buharlaştırmanız önerilir. Tohumda çimlenme olup olmadığını kontrol edin.
 3. Biber fidesi yetiştirin Küçük turba tencerelerinde tatlı bir muz gereklidir. Toprak karışımına biraz kaba kum eklenmesi önerilir, bu toprağı gevşetir, tohumların daha hızlı çimlenmesine izin verir.
 4. Çok kalın tohumlar ekmeyin, kalınlaşmış dikimlerle, genç bitkiler ışık, su için rekabet etmeye başlar. Dört gerçek yaprağın ortaya çıkmasından sonra bir seçim yapın.
 5. Ekimden sonra, püskürtücüdeki toprağı su ile püskürtün, cam veya plastik sargı ile örtün.
 6. İlk üst pansuman, ortaya çıkmasından 2 hafta sonra üre ile yapılır.
 7. Fideleri taslaklardan ve ani sıcaklık değişikliklerinden koruyun. Su basmasına izin vermeyin.
 8. Acele eden bazı bahçıvanlar, gündüz saatlerinin çok kısa olduğu Şubat ayında çok erken biber fideleri yetiştirmeye başlar. Bu tür erken ekime sahip fideler ek aydınlatmaya ihtiyaç duyar. Genç bitkiler güneş enerjisinde yoksundur.

Fideleri bölgeye naklederken, dolmalık biberin rüzgar gusts ve taslaklarını son derece olumsuz tolere ettiğini unutmayın. Siteniz zayıf topraklarda bulunuyorsa, genellikle çeşitli karmaşık gübrelerle biber beslemeniz gerekir.

Ürün bakımı

Sulama doğrudan kök altında yapılmalıdır, aksi takdirde meyveler ve yeşilliklerde güneş ışığından kaynaklanan yanıkları önleyemezsiniz.

 1. Sıkışmayı ihmal etmeyin, bu prosedür çalıların enerjisini vejetatif kütleye değil, meyvenin gelişimine yönlendirmeye yardımcı olacaktır.
 2. Açık toprağa dikim için en uygun zaman Mayıs ayının sonudur. Sıcaklık 8 dereceye düştüğünde, bitkiler donar, büyümeyi durdurur.
 3. İyi bir hasatın anahtarı uygun şekilde yetiştirilen fidelerdir. Aşırı büyümüş, sarı fidelerden elde edilen bitkiler birkaç hafta sonra çiçek açar ve buna göre daha sonra bir ürün getirir.

Metrekare başına 30 gram olarak hesaplanan toprağa amonyum nitrat ekleyin. Çiçek açarken, yoğun sulama yapmaya değer. Toprağın üst katmanlarında nemi korumak için standların malçlanması tavsiye edilir.

Video: açık zeminde biber oluşumu

Okumanızı öneririz


Yorum bırak

Gönderen

avatar
wpDiscuz

Henüz yorum yok! Düzeltmek için çalışıyoruz!

Henüz yorum yok! Düzeltmek için çalışıyoruz!

haşarat

güzellik

tamirat