Biber Tolstyachok - çeşitliliğin tanımı ve özellikleri

Kırmızı, sezon ortasında dolmalık biber. Fetusun duvarları oldukça etlidir; olgunlaştıkça mor renk alırlar. Kağıt hamuru birçok vitamin, mineral içerir. Taze tüketim ve işleme için uygun çeşitli evrensel kullanım. Meyveler dondurulabilir, doldurulmuş, lecho yemek pişirmek için kullanılabilir.

Biber Yağı

Biber Yağı açık ve korumalı zeminde yetiştirilebilir.

Çeşitliliğin karakteristik bir özelliği, parlak doymuş bir renk veren yüksek bir likopen pigment içeriğidir. Olgun meyve 200 gramlık bir kütleye ulaşır, piramidal bir şekle sahiptir.

Kırmızı parlak meyveler şenlikli masa için dekorasyon görevi görecektir. Biber uzun mesafelerde mükemmel bir şekilde taşınır. Hasattan sonra meyveler bir aya kadar bozulmaz.

Çalı düşük, kompakttır, yüksek klorofil konsantrasyonu nedeniyle yapraklar koyu yeşildir. Bitki, meyvelerin çiçeklenmesi ve olgunlaşması sırasında oldukça dekoratif görünüyor.

Dört tohum odasında az sayıda tohum olgunlaşır; bunlar toplanabilir ve sonraki yıllarda ekim için kullanılabilir. Çalı, meyve verme, oluşum döneminde jartiyer gerektirir.

Biber Yağının avantajları arasında mükemmel tat, apikal çürümeye karşı direnç, güneş yanığı ve mantar hastalıklarına yer verilir.

Doğru bakım, biber Tolstyachok çalı uygun tarım teknolojisi ile, mükemmel kalitede dört kilograma kadar meyve toplayabilirsiniz.

Evde fide nasıl yetiştirilir

Yağlı çeşidi esas olarak fidelerde yetiştirilir. Tohum materyali asitlenir, kalibre edilir ve bir uyarıcı ile işlenir. Küçük bir verimli toprak tabakası üzerine serpilir, kaplarda ekilen tohumlar.

Biber asidik topraklardan hoşlanmaz; nötr asitli satın alınmış bir toprak karışımı kullanmak daha iyidir. Toprak gevşek, yapılandırılmış, hava ve suya geçirgen olmalıdır.

Araziyi bahçeden kullanmayın, patojenik mantarlar, zararlılar sporları içerir. Toprak karışımını özel bir mağazada al.

Tankta, genişletilmiş kil veya köpük parçalarından drenaj yapmanız gerekir. Tohumları ektikten sonra, kap cam veya plastik sargı ile kapatılır. Çimlenme için, tohumların ışığa, yeterli ısı ve neme ihtiyacı yoktur, ancak fidelerin ilk döngüleri ortaya çıkar çıkmaz, kap ışığa daha yakın olan pencere kenarına aktarılır.

Tohumlar genellikle Şubat ayı sonlarında fide için ekilir. Bu süre boyunca, güneşli gün hala çok kısadır, genç fideler daha az ışık alır, bu da büyüme süreçleri için son derece önemlidir. Yeterli güneş enerjisi eksikliği, zamanında sulama veya gübre uygulamalarını telafi edemez. Bu nedenle, ek aydınlatmaya dikkat etmeniz gerekir.

Tohumları çok yoğun ekmeyin, kalınlaşmış dikimlerle, fideler ışık için yarışmaya başlar.

Konseyi: çok derin kaplar kullanmayın; küçük tencerelerde biber fideleri yetiştirin.

Biber fideleri sabah ve akşam üç saat boyunca vurgulanır. Bunun için özel lambalar kullanılır. Ek aydınlatma olmadan, fideler uzamış, ağrılı olacak, açık toprağa veya bir seraya nakledildikten sonra uzun süre zarar görecektir.

4 gerçek yaprak aşamasında fideler dalış yapılır. Toplama kök sisteminin büyümesini teşvik etmek için tasarlanmıştır. Bitkiler bir tencerede büyümeye bırakılırsa, ışık ve su için rekabet etmeye başlayacaklar, sıkışık olacaklar, gerilecekler.

İlk üst pansumanın ortaya çıkmasından 15 gün sonra izin verilir. Biber organik gübrelere çok duyarlıdır.Genç bitkileri zayıf bir üre çözeltisi ile besleyebilirsiniz.

Kaplarda ve saksılarda suyun durgunluğuna izin vermeyin, bu hastalık "siyah bacak" oluşumuna yol açabilir.

Toprağa fidan dikimi

Dikimden birkaç hafta önce, fideleri günde birkaç saat sertleştirmek için temiz havada çıkarmak gerekir.

Nakil sırasında, fideler, kök sistemine zarar vermemeye dikkat ederek, toprak topağı ile saksılardan dikkatlice çıkarılır. İniş delikleri humus, kompost, süperfosfat ve kül ile terbiye edilir, bol sulanır.

Dikimden sonra, fidelerin güneşin kavurucu ışınlarından pritenit olması gerekir, rüzgardan korunmak için filmden geçici bir barınak inşa edebilirsiniz.

bakım

Üvey çocukları ve besi sürgünlerini zamanında çıkarın. Bu, çalının tüm enerjisini çalıların gelişimine değil, meyvelerin olgunlaşmasına yönlendirmeye yardımcı olacaktır.

Köklerin altındaki çalıları ılık suyla sulayın, çalıların yakınındaki toprağın kurumamasına dikkat edin. Yabancı otları zamanında çıkarın, toprağı gevşetin. Toprağın üst katmanlarındaki nemi korumak için malçlama uygulayın.

Çalıdan meyve toplamak tamamen olgun değil, teknik olgunluk aşamasında.

Video: en iyi tatlı biber çeşitleri

Okumanızı öneririz


Yorum bırak

Gönderen

avatar
wpDiscuz

Henüz yorum yok! Düzeltmek için çalışıyoruz!

Henüz yorum yok! Düzeltmek için çalışıyoruz!

haşarat

güzellik

tamirat