Biber Tolstoy barin - çeşitliliğin tanımı ve özellikleri

Yağ ustası, artan üretkenlik ile karakterize erken olgunlaşan orta büyüme çeşididir. Hasat, açık toprağa ekimden 110 gün sonra yapılabilir.

Biber Şişman beyefendi

Sınıf açıklaması

Çeşitlilik hem açık hem de kapalı zeminde oldukça başarılı bir şekilde yetiştirilebilir. Çalı kompakt, düşük, yapraklar koyu yeşildir. Uygun koşullar altında meyvelerin ağırlığı 300 g'a ulaşabilir Uygun tarım teknolojisi ile bir çalıdan üç kilograma kadar meyve hasat edilir.

Bu çeşit şeker ve karoten bakımından zengindir, meyveler hoş bir aromaya sahiptir. Meyveler ilk sonbahar donuna kadar sürer.

Çeşitlilik çoğu hastalığa ve zararlılara karşı dayanıklıdır. Meyveler uzun mesafelerde nakliyeyi iyi tolere eder. Biber taze, konserve, doldurulmuş olarak kullanılır.

yetiştirme

İlk önce bir tohum seçimi yapmanız gerekir. Bunu yapmak için, bir bardak su ile doldurun, ortaya çıkan olanlar bir evlilik olarak kabul edilebilir. Sonra, tohumları sertleştirme prosedürünü uygulayın. On beş dakika konsantre olmayan bir potasyum permanganat çözeltisi içine yerleştirin. Sonra ıslak tülbent içine yerleştirin ve 12 saat boyunca şişmeye bırakın.

  1. Küçük turba tencerelerinde tohumları ekmek. Küçük turba tencere kullanmak çok önemlidir, çünkü biberdeki kök sistemi yavaş gelişir. Dikim yaparken, tohumları toprağa çok fazla derinleştirmeyin.
  2. Hemen hemen tüm yeni bahçıvanlar ve bahçıvanlar biber fideleri yetiştirirken bir hata yapar; gün ışığı saatleri hala çok kısa olduğunda fideleri çok erken yetiştirmeye başlarken, bitkiler ek aydınlatma sağlamaz. Bu fide yetiştirme yöntemi ile bodur, gerilmiş, soluk çıkıyor.
  3. Fideler taslaklara ve gölgeye tahammül etmez.
  4. Fide yetiştiriciliği, açık toprağa beklenen ekim anından 65 gün önce başlar.

Dikimden yaklaşık iki hafta önce, fideler, yetişeceği koşullara uyum sağlamak için sokakta kısa bir süre dışarı çıkarılır.

bakım

Biber organik gübrelerle gübrelemeye duyarlıdır. Dikim deliklerine çürümüş gübre ve kompost eklenmesi önerilir.

Fide dikerken, ılık su ile bol miktarda toprak dökün. Bitkileri kaplardan çok dikkatli bir şekilde alın, kök sistemi çok kırılgandır, uzun süre ekildikten sonra iyileşir.

Azotlu gübrelerle ilk gübreleme, açık toprağa veya bir seraya ekildikten iki hafta sonra gerçekleştirilir. Bunun için amonyum nitrat veya üre kullanılır. Biber rüzgardan korunan sessiz yerlerde dikilmesi tavsiye edilir.

Sıralar arasındaki toprak biçilmiş çim veya talaş ile karıştırılır. Bu prosedür nemin toprağın üst katmanlarında tutulmasına izin verecek, yabancı ot kontrolünü kolaylaştıracak ve gevşeme sayısını azaltacaktır.

Mahsul zayıf topraklarda yetiştirilirse, organik gübre ile düzenli gübreleme gerekir.

Önemli bir prosedür, bir çalı oluşumudur. Burçtaki yükü en uygun hale getirmenizi sağlar. Üvey çocukları çıkarmak, on günde en fazla yedi kez yapılabilir. Alt yapraklar, yağlama sürgünlerini sıkıştırarak çıkarılır.

Hasat teknik olgunluk aşamasında gerçekleştirilir. Meyve meyveleri yeni yumurtalıkların oluşumunu uyarır, böylece verimliliği arttırır.

Variety Fat Baron, yüksek lezzet ve sulu hamur ile ayırt edilir. Bu çeşitliliğin avantajları kuraklığa toleransı içerir.

Video: A'dan Z'ye biber yetiştirme

Okumanızı öneririz


Yorum bırak

Gönderen

avatar
wpDiscuz

Henüz yorum yok! Düzeltmek için çalışıyoruz!

Henüz yorum yok! Düzeltmek için çalışıyoruz!

haşarat

güzellik

tamirat