Biber Yağ Baron - çeşitliliğin tanımı ve özellikleri

Dolmalık biber çeşidi Fat Baron, yüksek bir kuru madde içeriği, et ve dengeli karbonhidrat içeriği ile karakterizedir. Meyveler büyük küresel şekilli, 1.5 cm'ye kadar duvarlar, tohum odalarında az miktarda tohum. Tohumlar sonraki yıllarda ekim için hasat edilebilir.

Biber Şişman Baron

Sınıf açıklaması

Bu çeşitlilik iş parçaları için mükemmeldir, lezzetli bir lecho yapar. Biyolojik olgunluk aşamasında meyveler kırmızıya döner. Kalın baron, bulaşıkları süslemek ve dondurmak için idealdir.

Başka bir özellik, güçlü bir antioksidan olan hamurdaki yüksek karoten içeriğidir. Parlak renkli kokulu meyveler çocuklar arasında çok popülerdir.

Evde biber nasıl yetiştirilir

Biber yetiştirmek kolaydır. Sadece dikim materyali alımına önceden dikkat etmeniz gerekir. Tohumları sadece uzman mağazalardan, güvenilir tedarikçilerden satın alın.

Tahıllar çimlenme açısından kontrol edilmeli, daha sonra bir gün şişmesi için ıslatılmalıdır. Toprağın satın alınması tavsiye edilir. Toprak karışımını kendiniz hazırlamaya karar verirseniz, nehir kumu, bir avuç kül ve humus ekleyin.

Ekim tohumları bir kapta olabilir, bitkiler 3-4 yaprak oluşturduğunda, ayrı saksılara nakledilmelidir. Toprak gevşek, yapılandırılmış olmalıdır.

Tohumların çimlenmesi, 20-22 derecelik bir sıcaklıkta ekildikten 7-8 gün sonra ortaya çıkar. Daha düşük bir sıcaklıkta, tohumlar 2-3 gün daha çimlenir. Doğaçlama bir serada mikro iklim oluşturmak için ekilen tohumları cam veya film ile kaplayabilirsiniz.

Güney tarafındaki pencere kenarında fide yetiştirmek en iyisidir. Başlangıçtaki bahçıvanlar, erken hasat alma umuduyla, tohumları mümkün olduğunca erken dikmek için acele ederler. Bu yaygın hatalardan biridir. Gerçek şu ki, genç bitkiler güneş enerjisine çok ihtiyaç duyuyorlar. Ocak-Şubat aylarında biber tohumları ekerken, fideler sadece yeterli ışığa sahip olmayacak, bitkiler zayıf, sarı, yaşanmaz olacak.

Şubat ayında hala biber ekmeye karar verirseniz, ek ışıklara dikkat edin. Arka ışık sabah ve akşam iki saat boyunca yapılmalıdır.

Fide Bakımı

İlk üst pansuman ortaya çıktıktan 2 hafta sonra yapılır. Beslemek için zayıf bir üre veya amonyum nitrat çözeltisi kullanın. Azotlu gübreler, bitkinin yeşil kütlesinin büyümesini uyarır.

Genç fideler, önce püskürtücüden çok dikkatli bir şekilde sulanır. Biber taslaklara tahammül etmez.

Sulama ile aşırıya kaçmayın. Aşırı nem ile kökler çürüyebilir.

3-4 gerçek broşür göründüğünde, bitkileri ayrı kaplarda soyun. Bu prosedürü ihmal etmeyin, kök sisteminin büyümesini uyarır.

Biberleri saksılara nakletmek, kotiledon yaprakları kullanarak bitkileri toprağa kazın. Bitkiler ekilmezse, ancak bir kapta büyümeye bırakılırsa, yakında ışık, su ve besinler için rekabet etmeye başlayacaklardır. Bu tür fideler asla güçlü bir bitkiye dönüşmeyecek, iyi bir hasat getirmeyecek, çok uzun süre zarar görecek ve kök salmaya başlayacaktır.

Açık zemin ve seralarda biber bakımı

Fideler 35 günlükken ekilir. Bitkilerde tomurcukların varlığına izin verilir. Fideler fazla büyümüş, uzatılmış, sarı olmamalıdır.

Biber Bakımı Şişman Baron

Dikim deliklerine humus ekleyin, toprağa bol miktarda ılık su dökün.

Biber, nakilden sonra yeterince kök alır, gerçek şu ki kökleri yavaş yavaş büyür, örneğin domates kökleri gibi.

Toprak veya seraya ekildikten sonra genç bitkiler sulanır ve gerekirse güneşin kavurucu ışınlarından gölgelenir.

Kültürün bakımında önemli bir prosedür, koridorların malçlanmasıdır. Bir malç tabakası, verimli toprakların üst tabakasını nem buharlaşmasından korur.

Malçlama yaparken, otlar çok hızlı gelişmez, sulama zamanı ve miktarı azalır. Malç olarak talaş veya saman kullanabilirsiniz ve taze kesilmiş çim de uygundur.

Biber chernozem'i sever, zengin topraklar, organik gübrelerin uygulanmasına iyi cevap verir.

Çiçeklenme sırasında, sulama sayısını arttırmanız önerilir. Tomurcukların yumurtlama aşamasında meyve oluşumu, potas ve fosfat gübreleri eklenir.

Biber dalgalarda, 3-3 dalgada olgunlaşır. Hasat teknik olgunluk aşamasında önerilir. Meyve kırpma yeni çiçek tomurcuklarının oluşumunu uyarır, böylece verimi arttırır.

Variety Fat Baron çok verimlidir. Uygun bakım ile çalıdan 4 kg'a kadar meyve toplayabilirsiniz.

Video: A'dan Z'ye biber yetiştirme

Okumanızı öneririz


Yorum bırak

Gönderen

avatar
wpDiscuz

Henüz yorum yok! Düzeltmek için çalışıyoruz!

Henüz yorum yok! Düzeltmek için çalışıyoruz!

haşarat

güzellik

tamirat