Husky biber F1 - çeşitliliğin tanımı ve özellikleri

Dolmalık biber erken olgun melez. Duvar kalınlığı orta düzeydedir. Bitki hem açık hem de kapalı zeminde yüksek verim sağlar. Melez, yüksek verimliliği ve mükemmel tadı ile ünlüdür. Meyveleri tatlı, yoğun, kokulu, çok güzel.

Husky Biber F1

Hibrit Açıklama

Bush, koyu yeşil bol yeşillik ile kompakt, düşük, genişleyen. Kağıt hamuru etli ve tatlıdır. Tohum odalarında, az sayıda tohum olgunlaşır.

Meyveler piramidal, hafif uzatılmış bir şekle sahiptir. Bu çeşit Bulgar biberi açık alanda yetiştirilmesi için tavsiye edilir.

Melez doldurma, konserve için idealdir. Sulu ve aromatik meyve posası vitaminler, eser elementler ve karoten pigmenti içerir. Bitki harika bir verime sahiptir. Biber meyveleri kolesterolü düşürür, metabolizmayı iyileştirir ve idrar söktürücü bir etkiye sahiptir.

Husky hibritinin küçük olmasına rağmen jartiyer gereklidir. Bitki uzun bir meyve dönemi ile karakterizedir. İniş için en uygun zaman Mayıs ayının son on yılıdır. Meyvesi uzun, iki, üç dalga halinde.

Büyüyen fideler

Biber fidelerini yetiştirirken, turba tencereleri kullanın. Toprak karışımını kendiniz bahçe toprağı, kara toprak, kum ve külden hazırlayabilirsiniz, ancak satın alınan toprağı nötr pH değerine sahip kullanmak en iyisidir.

  1. Tohumlar ekimden önce kalibre edilir ve dağlanır ve potasyum permanganat ve fungisit ile işlenir.
  2. Uyarı! Geçen yılın tohumlarını kullanın, eski tohumlar çimlenmelerini kaybeder.
  3. Tohumlar 3 cm derinliğe ekilir, 22-24 derece sıcaklıkta fideler 7. günde ortaya çıkar. İlk günlerde, film veya cam kullanan fideler için bir mikro iklim yaratmanız gerekir. Sürgünlerin taslaklardan korunması gerekir.
  4. Tohumlar verimli topraklarla dolu kaplara ekilir. Bir şehir dairesinde yüksek kaliteli dolmalık biber fidesi almak için ek aydınlatma olmadan yapamazsınız. Gerçek şu ki, Mart ayında gün ışığı hala yeterince uzun değil ve fideler kesinlikle güneş enerjisine ihtiyaç duyuyor. Fideleri sabah ve akşam iki saat boyunca dozlayın.
  5. Ek aydınlatma olmadan, fideler gerilir ve sararır, bu tür bitkiler transplantasyondan sonra uzun süre hastalanır ve yetersiz bir hasat verir.
  6. Karmaşık gübre ile ilk üst pansuman, ortaya çıkmasından 15 gün sonra gerçekleştirilir.

Sıcak günlerde, fideler balkona konur ve ilk kez filmle kaplanır.

bakım

Sadece toprağa sağlıklı ve güçlü fideler ekilirse yüksek verim alabilirsiniz.

Biber melezleri sıcak ve nemli toprağı sever. Toprak sıcaklığı 20 dereceden az ısı olmamalıdır.

Biber fideleri zeminde kalıcı bir yere nakledildikten sonra, çalılar aktif olarak büyümeye başlar ve çok fazla adım atar. Zhiruyuschie sürgünleri ve stepsons derhal kaldırılmalıdır. Nakledilen fideleri korumak için ilk önce plastik film, polikarbonat, geçici sıcak yataklar kullandılar.

Yaprak bitleriyle mücadele etmek için, çamaşır sabunu ilavesiyle soğan veya biber infüzyonu ile püskürtme yapılır.

Bitkileri sadece kökte sulayın. Sıçramalar yeşillik ve meyvelere çarparsa yanıklar görülebilir.

Husky hibritinin meyvesi dona kadar devam eder. Çeşitli Bulgar Husky biberleri, popülasyona satılık çiftliklerde çok sayıda büyümek için mükemmeldir.

Video: F1 Husky Peppers

Okumanızı öneririz


Yorum bırak

Gönderen

avatar
wpDiscuz

Henüz yorum yok! Düzeltmek için çalışıyoruz!

Henüz yorum yok! Düzeltmek için çalışıyoruz!

haşarat

güzellik

tamirat