Ne ile beyaz kuru şarap içiyorlar: yararlı ipuçları

Beyaz şarap hafif bir tada ve zarif bir aromaya sahiptir. O kesinlikle kırmızıdan daha az ve tamamen boşuna değerlidir. Ayrıca, bu asil içeceğin bilenleri için vücuda faydalar ve lezzetin tadını çıkarır. Bir aperatif olarak içmeyi tercih ediyorlar, ekşi tart notaları ve zarif bir meyve buketi için seviyorlar.

Ne ile beyaz kuru şarap içersin

tanım

Beyaz şarabın şaşırtıcı bir özelliği, siyah üzüm çeşitlerinden bile üretilebilmesidir. Bunun için, neredeyse renksiz meyve suyuna sahip soyulmuş meyveler kullanılır. Başlangıç ​​malzemesinin kalitesi kritiktir. Ayrıca, kırmızı şarap gibi, liderler de var. Bunlar:

 • chardonnay;
 • Sauvignon Blanc;
 • Gewurztraminer;
 • Muscat;
 • Riesling.

Asitliğin tadı çeşitliliğe ve üretim teknolojisine bağlıdır.

İçki tarihi

Kırmızı ve beyaz şarap neredeyse aynı yaştadır. Antik Yunanistan'da zaten bahsedilmişlerdir. Esnaf, çeşitleri ve türleri karıştırmada o kadar gelişmiş hale gelmiştir ki, çeşitli katkı maddeleri ile deneyler sırasında, şarabın rengi parlaklaşır ve hassas bir fildişi rengi elde eder. Böyle başarılı bir deneyin yazarını bulmak mümkün değildi, ancak gelecek nesillerden hatırı sayılır bir teşekkür aldı.

Yavaş yavaş, içecek doğu ülkelerine yayıldı ve sorunsuz bir şekilde Avrupa'ya geçti. Hafif bir aromatik şarabın tüm çekiciliğini takdir ettiler ve tüm yeni lezzet tonlarını elde ederek kasıtlı olarak karışımlar yapmaya başladılar. Modern dünyada, en büyük beyaz şarap üreticileri şunlardır:

 • İtalya;
 • Fransa;
 • İspanya;
 • Çin;
 • Arjantin;
 • Avustralya;
 • Rusya.

Bu ülkelerde şarap çeşitlerinin yetiştirilmesi için en uygun koşullar gelişmiştir ve hammaddelerin uzun mesafelerde taşınmadan yerinde işlenmesi mümkündür.

Ben merak: ülkeye ve iklim koşullarına bağlı olarak aynı çeşitlilik, meyvelerin ve ondan elde edilen şarabın tamamen farklı bir tadını verir.

Beyaz kuru şarapta şeker miktarı 4 g / l'yi geçmez.

Şarabın yararlı özellikleri

Şarabın en önemli özelliği antibakteriyel etkisidir. Antik çağın komutanları onun farkındaydı. Büyük İskender ve Julius Caesar orduları bağırsak hastalıklarından zarar görmedi, askerlere ham su içmemelerini emretti, ancak tamamen dezenfekte eden şarapla karıştırmayı emretti.

Bir bardak iyi kuru beyaz şarap kan damarlarını temizler, kolesterolü düşürür, bağırsakları uyarır ve iştah uyandırır. Şarapta bulunan amino asitler metabolizmayı hızlandırdığı için beslenme uzmanları tarafından kilo kaybına yönelik programlarda önerilir. Herhangi bir ilaç gibi, şarabın madalyonun iki yüzü vardır. Küçük dozlarda, stresi hafifletebilir, astım ve bronşitte hava yolu spazmlarını azaltabilir ve erkek gücünü artırabilir. Ve istismar edildiğinde bir bumerang vur.

Meze kuralları

Herhangi bir markanın kuru beyaz şarabı hafif bir tada sahiptir. Aroma, meyveli, taze bitkisel, meyve notları ile karakterizedir. Tadı tam olarak açıklamak için, içeceğin özelliklerini vurgulayan bir ürün kombinasyonu seçerek masayı doğru bir şekilde ayarlamak gerekir.

Bazı nedenlerden dolayı, “ete kırmızı, beyaza balık” ifadesi günlük yaşamda kök salmıştır. Bu kısmen doğrudur, ancak hala asil içeceğin mükemmel bir şekilde bir arada bulunduğu bir dizi ürün vardır.

Kümes hayvanları, ihale dana eti ve oyundan yemekler büyük bir katkı olacak. Klasik balık seçeneğine deniz ürünleri eklemek.

Dikkate değer: yemekler için sadece asil balık çeşitleri alınır, ringa balığı, uskumru, tuzlu ve salamura ürünler kabul edilemez.

Peynir, beyaz peynir, sebzeler, kuru beyaz şarabın gösteriş yaptığı şenlikli masayı organik olarak tamamlar.

Yağlı, tuzlu, ekşi ve baharatlı yemekler bir içeceğin tadını mahvedebilir.Narenciye, sarımsak soslu salatalar, bol biber ve baharat içeren yemekler koymayın.

Aperatif seçerken şarap bilenler, markayı, üretim yılını, menşe ülkesini ve belirli bir çeşitlilikteki bir buketin özelliklerini dikkate alır. İyi bir seçim olarak kabul edildi:

 • pişmiş oyun;
 • dana, tavşan baskınlığı olan soğuk kesimler;
 • balık dolması;
 • karides, midye, deniz mahsulleri karışımı;
 • baharat, sirke ve limon suyu içermeyen nötr soslar altında taze sebze salataları;
 • pate, julienne, sebzeli ızgara mantarlar dahil mantar yemekleri;
 • sandviç, tartlets ve kanepeler havyar ve balık.

Bu yemek seçenekleri, vintage beyaz kuru şaraba harika bir ektir.

İçecek seçimi ve sunumu

Beyaz çeşitlerin üretimi için teknoloji biraz daha basittir, fiyatı daha düşüktür ve seçim kırmızı şarabınki kadar geniştir. İlk üç İtalyan şarapları içerir.

Beyaz şarap seçimi ve sunumu

Pino Grigio Torresella, Bosio Gavi, Pratello Lugana ile ilgili tarafsız yorumlar, yazılar, öneriler ve görüşler sağlar. Fransız Pavillon Blanc Du Chateau Margaux Bordeaux AOC, ananas, bektaşi, hafif şekerlenmiş meyve içeren yeşil bir elmanın iç içe geçtiği alışılmadık tadı ile dikkat çekiyor.

Pahalı bir yurtdışı ürünü ile misafirleri etkilemek istemiyorsanız, ancak sadece beyaz şarap tadının tadını çıkararak iyi bir şirkette oturmak istiyorsanız, satın alırken birkaç kuralı hatırlamanız gerekir.

 1. Evin yakınındaki küçük bir ahırda iyi şarap aramayın.
 2. Şarabın erken ölümünü veya çok düşük kaliteli hammadde olduğunu gösteren bulutlu bir tortu içeren şişelerden kaçının.
 3. Gösterişli renkler ve etiketin kavisli çizgileri açık bir sahte işarettir. Kendilerine ve alıcıya saygı duyan üreticiler, kısıtlı gölgeler ve yüksek kaliteli baskı ile sınırlıdır.
 4. Mantar boynu sıkıca kapatır, deformasyon belirtisi yoktur.
 5. Etiketteki yazıt, üretici, hasat tarihi hakkında bilgi içerir.
 6. Beyaz kuru şarabın tadı ve aromasının cazibesini hissetmek için, yarısı dolu ince bir bacakta küçük bardaklarda + 14-16 dereceye kadar soğutulmuş olarak servis edilir. Şişeyi açtıktan sonra, şarap birkaç dakika “nefes almalıdır”, ancak o zaman şişelenir ve misafirlere sunulur.

Kuru beyaz şarap hafif bir içecek olarak kabul edilir, bu nedenle ana yemeklerden önce servis edilir. Yüksek doygunluk ve tat yoğunluğuna sahip kırmızıdan geçiş tavsiye edilmez.

Sofra düzenlemenin ve şarap servisinin basit kurallarına uyarak, kendinize gerçek bir tat kutlaması düzenleyerek bu içeceğin tadını çıkarabilirsiniz.

Video: şarap nasıl içilir

Okumanızı öneririz


Yorum bırak

Gönderen

avatar
wpDiscuz

Henüz yorum yok! Düzeltmek için çalışıyoruz!

Henüz yorum yok! Düzeltmek için çalışıyoruz!

haşarat

güzellik

tamirat