Hamilelik sırasında yağ - yararları ve zararları

Bazen Rus lezzetlerinin denizaşırı hamburger ve pizzalarla karşılaştırılamayacağını anlıyoruz. Patatesleri iyi bir şirkette kaynatmak veya kızartmak, bir turşu kavanozu açmak, soğanı ince doğrayın ve masayı lezzetli ve kokulu pastırma ile süslediğinizden emin olun, ince tabakalar halinde kesin. Gelecekteki en kaprisli anne bile böyle hoş bir akşam yemeğini reddetmeyecek. Ama yağlamak güvenli mi, hamile bir kadının vücudunu nasıl etkiliyor ve ilginç bir pozisyonda yağ kabul edilebilir mi, anlamaya çalışalım.

Hamilelik sırasında yağ

Hamilelik sırasında yağın yararlı özellikleri

Domuz yağı, gelişmiş hayvan beslenmesi sırasında biriken katı bir yağdır. Yağ çiğ, tuzlanmış, tütsülenmiş, haşlanmış ve kızartılmış olarak yenir. Hayvansal yağ vitamin ve mineral içerir, değerli yağ asitleri içerir. Tüm bunlar, özellikle hamilelik tarafından tüketilen bir organizma için domuz yağı gerçekten yararlıdır.

  1. Yağ, cildin durumunu olumlu yönde etkileyen E vitamini içerir, daha elastik ve gerilebilir hale getirir. Düzenli ve orta derecede yağ tüketimi cildin çatlaklardan korunmasına yardımcı olacaktır - bu mükemmel bir önlemdir. Vücutta yeterli miktarda tokoferol, dokuyu emek gerginliğine hazırlar, bu da gözyaşı ve yaralanmalardan kaçınmaya yardımcı olur.
  2. Salo, besin değeri yüksektir. Bu, sadece bir küçük güzellik parçasından yeterince almanızı sağlar. Bu hamilelik sırasında çok önemlidir, çünkü büyük gıdalardan mide gerilir, büyüyen fetüse baskı yapar, bir kadın yemek yedikten sonra ciddi rahatsızlık hissetmeye zorlanır.
  3. Yağ mükemmel bir enerji ve güç kaynağıdır. Bir parça pastırma, çalışma kapasitenizi artırmanıza ve zihinsel yeteneklerinizi etkinleştirmenize yardımcı olacaktır. Bu, çalışmaya, çalışmaya, vb. Devam eden gelecekteki anneler için özellikle önemlidir.
  4. Hamilelik sırasında kadınlar genellikle düşük bağışıklığın bir arka planına karşı soğuk algınlığı yakalarlar. Genellikle bronşit ile biter. Salo mükemmel balgam söktürücü etkiye sahiptir. Bu gerçekten önemlidir, çünkü hamilelik sırasında ilaç almak, özellikle erken aşamalarda istenmeyen bir durumdur.
  5. Düzenli yağ alımı, vücut tarafından iyot emilimini kolaylaştırır.
  6. Salo temizleyerek karaciğere mükemmel etki eder. Bu, toksikozdan ve sürekli bir bulantı hissinden kurtulmanızı sağlar.

Tabii ki, domuz yağı faydaları sebze, meyve ve meyvelerdeki değerli maddelerle karşılaştırılamaz. Dahası, yağın birçok olumsuz yönü vardır.

Hamilelik sırasında zararlı yağ nedir?

Hamile anneye sıklıkla iki kişilik yemek yemesi gerektiği söylenir. Bu kurala uyursanız, hamileliğin sonunda bir kadın çok miktarda aşırı yağ ve birçok ilgili sorunla karşılaşır. Beslenmenin gerçekten değişmesi gerekir, ancak nicel olarak değil, niteliksel olarak. Diyet dengeli, sağlıklı ve çeşitli olmalıdır. Ancak yiyeceklerin kalori içeriğine güvenemezsiniz. Salo, hayal edebileceğiniz en yüksek kalorili yiyeceklerden biridir. Yağ, 100 gram ürün başına 700 kcal'dan fazla içerir, bu bir yetişkinin tam bir servisidir. Bu nedenle yağ alımını sınırlamak gerekir - günde en fazla bir parça. Böyle bir kısım gelecekteki anneye zarar vermeyecek ve sadece fayda sağlayacaktır.

Başka bir eksi yağ, kan kolesterolünü arttırma yeteneğidir. Bu nedenle, düzenli bir diyete yağ koymaya değmez, sadece özel bir istekle, haftada iki kezden fazla olmayan bir inceliğin tadını çıkarmak yeterlidir. Tuzlu domuz yağı, çok miktarda tuz içerdiği için daha da zararlı kabul edilir ve bu ödem oluşumunu kışkırtır.Tütsülenmiş yağ çok daha fazla tuz içerir ve ayrıca ürün doğal olarak içilmiyorsa, ancak sıvı dumanla işlenerek tehlikeli kimyasallar içerebilir. Sağlıklı bir insan bile, füme pastırmadan sonra, hamile bir kadın olsa da, karaciğerde karın ağrısı ve ağırlık hissedebilir.

Hamilelik sırasında yağ nasıl yenir?

Hamilelik sırasında yağ nasıl yenir
Özetle ve ürünün faydalarını ve olası zararlarını karşılaştırarak, hamilelik sırasında yağ yiyebileceğinizi söyleyebiliriz, ancak sadece ılımlı. Kesinlikle tuzlu ve füme pastırma vazgeçmeye değer. Buna ek olarak, bazıları kızarmış domuz pastırması - şımarık sözde. Kızartma sırasında, hayvansal yağ çok miktarda zararlı bileşen bırakır, bu bir tür kolesterol bombasıdır. Hamilelik sırasında greaves yemek kesinlikle kontrendikedir. Ayrıca çeşitli baharatların eklenmesiyle yağa yaslanamazsınız - ortak zarara, bu yağ bir kadının burpmasına, mide ekşimesine ve gastrointestinal sistemdeki diğer sorunlara neden olur.

Hamile bir kadın için yağ seçerken, ürünün koruyucu, lezzet verici ve diğer düşük yararlı katkı maddeleri içermediğini dikkatlice izlemeniz gerekir. Süpermarketlerden yağ almak daha iyidir - ürünün son kullanma tarihini ve saatini gösterir. Doğal pazarlarda, domuz yağı genellikle çiğ etin yanında bulunur; böyle bir meze tüketmek çok tehlikelidir. Üründeki tuz miktarını azaltmak için tuz yemeklerden önce yıkanmalıdır. Isıl işlem görmemiş ham yağ, bileşimindeki olası mikrop ve bakterilerden kurtulmak için dondurulmalıdır. Hamilelik sırasında en yararlı olanı haşlanmış yağdır. İçinde tuz ve çeşitli patojenler yoktur, ayrıca pişirme, kanserojenlerin oluştuğu kritik derecede yüksek sıcaklıkları ima etmez. Kendinizi evde domuz yağı pişirmek en iyisidir, kompozisyonundan emin olacaksınız.

Sebzeli domuz yağı yemek, siyah ekmek ve soğan kabuğu daha lezzetli ve sağlıklıdır. Yağın uzun süre sindirildiğini, süt ve tatlı yiyeceklerle birleştirilemeyeceğini unutmayın, aksi takdirde midenizdeki ağırlık garanti edilir. Domuz yağı doğru yiyin ve sadece size fayda sağlayacaktır!

Video: domuz yağı faydaları ve zararları

Okumanızı öneririz


Yorum bırak

Gönderen

avatar
wpDiscuz

Henüz yorum yok! Düzeltmek için çalışıyoruz!

Henüz yorum yok! Düzeltmek için çalışıyoruz!

haşarat

güzellik

tamirat