Hamilelik sırasında kuşburnu - yararları ve zararları

Kuşburnu, büyümenin özellikleri nedeniyle yabani güllerden başka bir şey değildir. Hemen hemen herkes meyvenin değerli özelliklerinin farkındadır, ancak birçok insan köklerin, yaprakların ve kabuğun da tedavi için kullanıldığını bilmemektedir. Ailede ikmal bekleyen kadınlar, sağlıklarını izler. Bu nedenle, belirli ürünlerin hamile annenin vücudu üzerindeki etkisini etkileyen her şeyle ilgilenirler. Bugün kuşburnu hakkında, daha doğrusu faydalı özellikleri ve hamile kadınlara olası zararları hakkında konuşacağız.

Hamilelik sırasında kuşburnu

Gül kalçalarının bileşimi ve faydaları

Mevcut maddelerin kimyasal listesinden, kuşburnunun türünün tek örneği olduğu sonucuna varabiliriz. Bu kadar etkileyici bir yararlı bileşik bileşimi ile övünebilecek bir çalı bulmak zordur.

Başlangıç ​​olarak, meyveler uzun zamandır kompozisyonda askorbik asit birikiminde liderler listesinde sabittir. Çileklerde popüler narenciye veya kuş üzümünden daha fazla C vitamini vardır.

Askorbik asit, antioksidan ve sıkılaştırıcı etkileri olan bir maddedir. Dogrose üzerinde sık ve orta derecede kaynatma alımı ile, vücudun bulaşıcı rahatsızlıklara direnmesi daha kolaydır.

Gebelik döneminde, özellikle hamileliğin erken evresine gelince, bağışıklığı iyi durumda tutmak son derece önemlidir. Şu anda, kadının vücudu embriyonun ölümünü önlemek için keskin bir şekilde zayıflıyor. Yabani gül suyu, sağlığınızı korumanıza izin vererek kullanışlı olacaktır.

Bununla birlikte, bileşimde bir C vitamini yoktur. Ürün, bir yığın tanen, organik asit, büzücü, ester, biyoflavonoid, karotenoid ile donatılmıştır. Fitonidler, mineral ve vitamin kompleksleri olmadan olmaz.

Meyveler, kan pıhtılaşması için önemli olan K vitamini ile donatılmıştır. Kuşburnunda, hamile bir kadının cildinin güzelliğinden sorumlu retinol vardır. Antioksidanlar, iç organları toksinlerden nazikçe salarak, büyük organ ve sistemlerin işleyişini iyileştirir.

Kimyasal listeye dahil edilen demir, hemoglobini güvenilir bir şekilde arttırır ve işaretin altına düşmesine izin vermez. Bu hamile kadınlar için önemlidir. Bileşim ayrıca fazla tuzları ve sıvıları uzaklaştıran, böylece ekstremitelerin şişmesini önleyen mineraller içerir.

Kuşburnunun uygun demlenmesi

 1. Ana yararlı maddeler hamur ve tohumlarda birikir. Bu nedenle, dogrose'un tamamen demlenmesi tavsiye edilmez, bu uzun bir zamandır. Meyveleri bir blender veya kıyma makinesinde önceden kaydırmak, sonra su üzerine dökmek daha iyidir.
 2. Ayrıca, meyveler kaynatılırsa veya çok sıcak suyla doldurulursa, neredeyse tüm askorbik asidi kaybeder. Bu nedenle, içeceği bu şekilde hazırlamayın. Yaklaşık 85 derecelik bir sıcaklıkta su ile doldurmak en iyisidir.
 3. Demleme süresi ve oranlarına gelince, 500 ml başına. su 3 avuç hammaddeye dayanır. Dökme işleminden sonra, içecek ısıya dayanıklı bir kapta en az 5 saat boyunca infüze edilir. Bu teknoloji hamile kadınlar için ideal kabul edilir.
 4. Buharlama süresini azaltmanıza izin veren bir termos hakkında da konuşmaya değer. Oranlar aynı kalır, su döküldükten sonra kompozisyonu yaklaşık 2-3 saat muhafaza etmeye değer, sonra süzün ve alınabilir.
 5. Kuşburnunun yararlı özelliklerini arttırmak için uzmanlar, diğer bileşenlerle birlikte demlendirmenizi önerir. İsveç kirazı, kuş üzümü, kiraz, havuç kökleri ve üvez bu rol için mükemmeldir.

Kuşburnu İçecek Tarifleri

Kuşburnu İçecek Tarifleri

 1. Çay. Kendi elle toplanmış veya paketlenmiş kuşburnu pişirebilirsiniz.Bir fincan yaklaşık 4 grama dayanır. hammadde, bu yaklaşık 2 torba. Kompozisyonu sıcak suyla doldurun ve yarım saat bekleyin. Filtre edin, ılık bir biçimde alın. Çocuk taşıyan bayanlar, 0,5 litre olan günlük dozu aşmamalıdır.
 2. Broth. Sağlıklı bir içecek, ancak hazırlandıktan sonra neredeyse hiç askorbik asit kalmadı. Bu sizi rahatsız etmezse, pişirmeye devam edin ve tarifi izleyin. Birkaç yemek kaşığı ham maddeyi 500 ml ile karıştırın. sıcak su, ateşe koyun ve 7 dakika pişirin. Sonra yaklaşık 4 saat bekletin, süzün ve alın. En iyi yararlar için, içecek bütün gece yaşlandırılır, böylece değerli maddeler suya nüfuz eder. Hamile kadınlara bal ile kaynatma yapılması tavsiye edilir.
 3. İnfüzyon. İlginç bir pozisyondaki kadınlar için kuşburnunu papatya veya ıhlamur ile birleştirmek yararlıdır. Klasik bir tarife bakacağız, ancak istediğiniz diğer malzemeleri de ekleyebilirsiniz. Böylece, bir avuç hammaddeyi 400 ml ile birleştiriyoruz. sıcak su ve 12 saat bekleyin. Bu süreden sonra süzün, gün boyunca çay şeklinde alın.

Kuşburnu kullanımı

 1. Kuşburnu bazlı çeşitli infüzyonların ve kaynatmaların hazırlanmasında birçok varyasyon vardır. Ayrıca bol miktarda berry bazlı ilaç vardır. Kuşburnu geniş bir kapsama sahiptir. Bu sadece bebeği taşırken ürünün kullanılmasına izin verilmez.
 2. Gelecek anneler için, koruyucu bir önlem olarak berry özü ile bitkisel preparatlar almak güvenlidir. Bu tür bileşiklerin genel durum üzerinde olumlu bir etkisi vardır, vücudun koruyucu fonksiyonları önemli ölçüde güçlendirilir. Mevsimsel virüslere ve soğuk algınlığına karşı direnci arttırır.
 3. Bu tür ilaçların sistematik kullanımı kan oluşumu üzerinde olumlu bir etkiye sahiptir. Antikor üretimi de artar. Önleyici bir önlem olarak alınan bir ilaç, vücudu tamamen tonlamanıza izin verir. Yorgunluk kaybolur, psiko-duygusal arka plan stabilize olur.
 4. Bu tür ilaçların sistematik ve kontrollü bir şekilde alınmasıyla, kronik yorgunluk belirtileri ve farklı bir doğadaki enflamatuar süreçler ortadan kaldırılır. Bu özellikler özellikle periodontal hastalık ve diş eti iltihabının önlenmesi için önemlidir. İşeme ve sindirim süreçleri de stabilize edilir.
 5. Bir başka önemli özellik, hamile kızın her zaman güzel görünmek istediğidir. Kuşburnu bu konuda mükemmel bir yardımcı olacaktır. Salon prosedürlerine başvurmamak için, meyvelere dayalı meyvelerin ortaya çıkması için çeşitli ev ilaçlarının nasıl yapıldığını öğrenmelisiniz.

Kuşburnu Hasarı

 1. Meyvelerin genel faydalarına ek olarak, vücuda olası zararları düşünmeye değer. Bu nedenle, ürünü almadan önce, tüm kontrendikasyonları tanımanız şiddetle tavsiye edilir. Eşit derecede önemli bir faktör, meyvelerin çevre dostu bir ortamda hasat edilmesi gerektiğidir.
 2. Böbrek patolojileri olan kuşburnu bazlı herhangi bir fon almak yasaktır. Diğer durumlarda, 1 litreyi geçmemesi gereken günlük normu gözlemlemek önemlidir. günde infüzyon. İçeceklerin tromboflebit eğilimli insanlar için kesinlikle kontrendike olduğunu unutmayın.

Kuşkusuz, köpek gülü, bebeği taşırken kıza yardımcı olacak bir dizi olumlu niteliğe sahiptir. Meyvelere dayanan özel araçlar hamilelik sırasında sık karşılaşılan sorunları hafifletir. Ayrıca, kompozisyonlar sağlığı geliştirecek ve bazı patolojileri koruyacaktır.

Video: Yabani gülün yararlı özellikleri ve kontrendikasyonları

Okumanızı öneririz


Yorum bırak

Gönderen

avatar
wpDiscuz

Henüz yorum yok! Düzeltmek için çalışıyoruz!

Henüz yorum yok! Düzeltmek için çalışıyoruz!

haşarat

güzellik

tamirat