Lahana turşusu suyu - yararları ve zararları

Bir sürü beyaz lahana var. Kızarmış, haşlanmış, haşlanmış, salatalarda kullanılır. Turşu ürünü, lahana, havuç ve tuza ek olarak, üçüncü taraf katkı maddelerinin bulunmadığı ve etkinin doğal fermantasyon işlemi ile elde edildiği özel bir değerdir. Bitkinin yapraklarından vücuda geçen vücut için gerekli olan maddelerle faydalı olacak ve doldurulacak olan bu meyve suyu.

Lahana turşusu suyu

Lahana bir baş vitamin kiler

Bu yararlı sebzenin yaz sakinlerinin yataklarında bir yeri var. Farklı olgunlaşma tarihleri ​​olan birkaç düzine çeşit, bir lahana başının büyüklüğü, yaprakların sıkılığı ve hastalığa karşı direnç yetiştirildi. Sonuç olarak, yazın çoğu ve sonbaharın neredeyse tamamı, lahana yemekleri masada hüküm sürüyor. Faydaları ve çok düşük kalorili içeriği nedeniyle popülerlik kazandı. 100 gr. taze bir ürün sadece 28 kcal'dir.Bu göstergeye göre, kilo düzeltmeye yönelik çoğu diyete dahil edilmiştir.

Tokluk hissine neden olan lahana hızla bileşenlerine ayrılır ve serbest kalır:

 • A, E, PP, K, B2 vitaminleri;
 • folik asit;
 • laktik ve asetik asit;
 • karoten;
 • potasyum;
 • magnezyum;
 • iyot;
 • demir;
 • klor.

Bu önemlidir: doğal formunda, C vitamini hızlı bir şekilde parçalanır ve sadece lahana turşusunda sadece buzdolabında saklandığında 2 güne kadar sürer.

Faydalı özellikler

Ekşi salamura tadı, akşamdan kalmadan rahatlama getirebilir, vücuttan alkolün bozulma ürünlerini temizler, kasları sıkılaştırır, canlılığı ve düşünce netliğini geri yükler. Suyu iyileştirici etkilere sahiptir. Bir antibiyotik tablet kadar etkili değildir, ancak sindirim organlarına zarar vermeden, böbreklerin ve karaciğerin sağlığını koruyarak düzgün çalışır.

İştahsızlık, bağırsak aktivitesinin azalması, lahana turşusunun tuzlu su ile birlikte günlük diyete dahil edilmesinin endikasyonlarından biridir. Kaba lif içeriği peristalsis'i uyarır, iştahı normalleştirir ve aşırı yeme ile yardımcı olur. Bir yerde çok fazla zaman harcamak zorunda kalan insanlar, metabolik bozukluklar, zayıflamış kas tonusu, artmış kardiyovasküler hastalık riski ve sindirim sistemi arızası ile tehdit altındadır. Uzun süre yatakta kalmak zorunda olanlar benzer sorunlarla karşı karşıyadır. Bu faktörleri en aza indirmek için, lahana turşusuna dikkat etmeli ve günde iki kez yarım bardak içmelisiniz.

Yararlı bir ürün hazırlamak zor değildir, fermantasyon süresi 3-5 gündür, bu nedenle lahana malzemelerini zamanında yenilemek ve dilimleme ve tuzlama için 30 dakika sürmek için tembel olmamak yeterlidir, geri kalanı doğa güçleri tarafından alınacaktır.

Dikkate değer: lahana turşusu suyunun asitliği yüksektir, gastrointestinal sistem ile ilgili problemler varsa, önce bir doktora danışmalısınız.

Terapötik etki ve kullanım önerileri

Görünür sadelikle, lahana turşusu birçok rahatsızlığın semptomlarını hafifletmeye yardımcı olur.

 1. Bağışıklık sistemini destekleyecek, C vitamini ana etken madde olacak, Salamura yaşından bağımsız olarak 1 yaşın altındaki çocuklar hariç içilebilir. Basit ve uygun fiyatlı bir araç, mevsimsel mevsimsel grip salgını, bahar çözülme sırasındaki toplam SARS insidansı olmadan hayatta kalmaya yardımcı olacaktır, ıslak bacaklarla yürüdükten ve toplu taşıma araçlarında seyahat ettikten sonra sağlık kısmını yakalamak için beklememek. Bir başka avantaj, lahana Arbidol ve Polyoxidonium'dan çok daha ucuz olduğu için kullanılabilirliğidir. Salamurayı tedavi edemez, ancak hastalığı tamamen önleyemez.
 2. Sindirim sistemini hizalar.Düşük asitlik ile, işin normalleşmesine yardımcı olur, yiyeceklerin işlenmesini hızlandıran laktik asit bakterileri sağlar, kabızlık ve şişkinliğin ortaya çıkmasını önler.
 3. Hamileliğin ilk üç ayında kurtulma olur, bulantı ve toksikoz belirtileri ile mücadeleye yardımcı olur, iştahı artırır.
 4. Güzellik alanında da uygulama bulacaktır. Salamura, yağ bezlerinin çalışmasını dengelediği, kökleri güçlendirdiği, saç yapısını besleyen, elastikiyet veren, bölünmüş uçların oluşumunu azaltan saç maskelerinin bir parçası olarak kullanılır.

Anti-enflamatuar ve beyazlatma özellikleri, sorunlu cildin bakımında faydalıdır, sabahları yıkar veya yüzlerini nemli bir bezle siler. Yaşlanan ciltler için, 1: 1 oranında su ve tuzlu su karışımından elde edilen buz küpleri yararlıdır. Prosedür gözenekleri daraltır, nem seviyesini geri kazandırır, yaşlılık lekelerini hafifletir ve lokal iltihabı hafifletir.

Kontrendikasyonlar

Kullanım için tam bir yasak yoktur. Ürüne alerjiler bile oldukça nadirdir. Ancak, aşağıdaki durumlarda dikkatli olunmalıdır:

 1. Mide suyunun artan asitliği;
 2. Pankreatit, gastrit, pankreas hastalıkları alevlenir;
 3. İshal, şişkinlik görülür.

Ürünün etkinliği her zaman yüksek maliyeti ile ölçülmez. Lahana turşusu suyu mevcuttur ve faydalıdır, görme keskinliğini korumaya, helmintlerin vücudunu temizlemeye, kiloyu azaltmaya ve bronşiyal astımda öksürük ataklarını hafifletmeye yardımcı olur. Yararlı özellikleri ve hoş bir tadı, doğal diyetlerle sağlığı koruyan bir ürünü günlük diyete dahil etmek için bir bahane.

Video: lahana suyu - sindirim düzenleyici

Okumanızı öneririz


Yorum bırak

Gönderen

avatar
wpDiscuz

Henüz yorum yok! Düzeltmek için çalışıyoruz!

Henüz yorum yok! Düzeltmek için çalışıyoruz!

haşarat

güzellik

tamirat