Kumaş Germe Tavan - Artıları ve Eksileri

Herhangi bir kişi, evinin tasarım açısından daha rahat ve çekici olmasını sağlamaya çalışır. Ve onarım söz konusu olduğunda, tavan dekorasyonu önemli bir rol oynar. Tabii ki, filmden yapılmış germe tavanlar şimdi daha yaygın. Bazı nedenlerden dolayı, kumaş seçenekleri bir şekilde dikkatlerden yoksun bırakıldı, ama söylemeliyim ki, tamamen haksız yere. Güvenlik, güvenilirlik ve kurulum kolaylığı, modern bir kumaş germe tavanın ayırt edici özellikleridir.

Kumaş germe tavan

Dairenize veya evinize asma tavan takma arzusu varsa, soru genellikle ortaya çıkar - hangi malzeme tercih edilmelidir. Bazıları en iyinin filmin tavanı olduğuna inanırken, diğerleri kumaş tavana daha eğilimlidir. Doğru kararı vermek için, artılar ve eksiler olarak adlandırılan şeyi tartmak için film ve kumaşın tüm avantajlarını ve dezavantajlarını ayrıntılı olarak ele almak gerekir. Bu incelemenin amacı budur.

Kumaş Tavanın Faydaları

Tavan yapılarının kumaşlı avantajlarının ayrıntılı bir şekilde değerlendirilmesi, sahibinin böyle bir tavanın kurulup kurulmayacağına karar vermesine izin verecektir:

 1. Bu tür tavanlar, 5 m genişliğe kadar bir boyut seçme yeteneğinde farklılık gösterir. Üretici, hemen hemen her oda için uygun olan böyle bir tavan sunabiliyor. Tavan kumaşı duvar dekorasyonu için bile kullanılabilir.
 2. Malzeme yeterince dayanıklıdır. Tavana zarar vermek için kasıtlı bir istek olsa bile, bunu yapmak kolay olmayacaktır. Odalarda sürekli ısıtma olup olmadığı önemli değildir. Tavanın donma direnci onu oraya monte etmenizi sağlar. Bu bağlamda, kır evleri için ideal bir seçenektir. Düşük sıcaklıklarda bile, böyle bir malzeme bozulamaz veya çatlamaz.
 3. Yararlı ömür süresi. Tavan uzun süre renk değiştirmez. Bu tür yapıların üretim teknolojisi, insan ve hayvan sağlığına zararlı bileşenlerin varlığını ima etmez. Çocuk odası için oldukça uygundur. Dahası, böyle bir tavan “nefes alabilir”.
 4. Kurulumunda kurulum işi çok zor değil. İlave malzeme kullanımı ve odanın ısıtılması gerekmez. Mobilyaları sadece baget kurulumuna erişim sağlamak için hareket ettirmek gerekir. Bir arzu varsa, böyle bir tavan boyanabilir ve boyamaya 4 kata kadar izin verilir. Bunun için su bazlı boyalar kullanılır.
 5. Bu tavanlar iyi bir ses yalıtımına sahiptir. Substratı içeren bu tür yapılar vardır - "Yankı" etkisini yaratabilir.
 6. Kumaş tavan iyi antistatik özelliklere sahiptir. Bu, yüzeyin özel bir kaplamaya sahip olması nedeniyle elde edilir. Üzerinde toz birikmez. Bu nedenle, kumaşın tavanı özel bakım gerektirmez.
 7. Böyle bir tavan kaplaması yanıcı değildir. Bu nedenle, bu tür yapılar artan yangın güvenliği gereksinimlerinin uygulandığı odalara kurulabilir.
 8. Yüksek estetik özellikler. Hatta ideal yüzey nedeniyle, tavan sanatsal olarak boyanabilir veya üzerine fotoğraf baskısı uygulanabilir.

Olumsuz noktalar

Ne yazık ki, bitirmeden, belki de her bitirme malzemesi:

 1. Kumaşın tavanı su tutamaz. Tavanın içine girdikten sonra, bir süre sonra su sızmaya başlar. Doğal olarak, malzemenin dekoratif özellikleri bundan muzdarip olacaktır.Tavana soğuk su girerse, 24 saat içinde bir süre bunun için güvenli kabul edilir. Sıcak su için süre 6 saate ayarlanmıştır. Suyu tavandan kendiniz çıkarmak zordur. Uzmanlardan bir çağrı alacaktır.
 2. Ayrı bir alan hasar görürse böyle bir tavana yama koyamazsınız. Malzemenin değiştirilmesi veya yeni tavan montajı gereklidir.
 3. Odanın genişliği 5 metreyi aşarsa, dikişsiz bir seçenek seçmek mümkün değildir. Resimlerin bu genişliği basitçe mevcut değildir.
 4. Olumsuz noktalar, bu tür tavanların fiyat için oldukça pahalı olduğu gerçeğini içerir. Metrekare başına 400 rubleye kadar ulaşabilir. Fiyat değişkenliği üreticinin kalitesine ve türüne bağlıdır.
 5. Dezavantajı, renk paletinin zengin seçimden farklı olmamasıdır. Alıcı, oldukça dar bir çerçeve içinde bir renk seçmek zorunda kalır.

Yüksek fiyata rağmen, bu tür tavanların kalitesi maliyetlerle oldukça orantılıdır. Böyle bir tavanın kurulumunun odanın hacminde belirli bir azalmaya yol açtığını unutmamalıyız. Bu nedenle, küçük bir odanın sahibi önce kurulumunun uygunluğunu düşünmelidir.

Tavanlar nelerden yapılmıştır?

Üretimin temeli tuvaldir. İstenirse gerilebilir. Tuval, poliüretan polimerlerine dayanan emprenye edilmiş ince bir polyester kumaş ile temsil edilmektedir. Bu, mukavemet özellikleri ve nemi tutma kabiliyeti sağlar. Kumaşın yapısında kendisi polyester elyaf içerir.

Kumaşın emprenye edildiği maddeler toksik değildir ve tamamen zararsızdır. Onlardan ne sağlığa ne de çevreye kesinlikle zarar vermez. Emprenye maddesi çocuklarda alerjiye neden olamaz. Kokusu yok. Çevresel göstergeler en üst seviyededir. Bu nedenle, bu tür tasarımlar genellikle bir çocuk odasını süslemek için seçilir.

Dekoratif ve fotoğraf baskısı

Kumaştan yapılmış streç tavan olağanüstü güzelliktedir. Bundan şüphe duyanlar için, broşürdeki tavan fotoğrafına bakın. Tuval sanatsal olarak boyanabilir. Bu durumda, hava fırçalama yöntemi kullanılır. Tavanı sanatsal olarak dekore ederseniz, o zaman onunla sadece tuhaf bir lezzet elde etmekle kalmayacak, aynı zamanda odanın kendisi de biraz farklı algılanacaktır. Yararlı görsel efektler elde edebilirsiniz. Tavan daha yüksek ve oda daha geniş görünebilir.

Kumaş tavanlara dekoratif ve fotoğraf baskısı

Odanın benzersizliği fotoğraf baskısı verebilir. Sahibi, katalogdan bir resim seçme olanağına sahiptir. En çok neyi sevdiğinizi seçebileceğiniz birçok farklı seçenek var. Ancak fotoğraf baskısı seçimine önceden karar verilmelidir. Tavan montajından önce uygulanır, çünkü sökmeye ve yeniden takmaya dayanması olası değildir.

Kumaş dikişsiz tavanların büyük üreticileri

Bu pazar türü çoğunlukla yabancı üreticiler tarafından temsil edilmektedir. Yerli şirketler esas olarak filmden tavan üretimi yapmaktadır. Çeşitli üreticiler arasında liderler:

İsviçre konumundan Clipso
Bu şirketin ürettiği tavanların dünyada benzerleri yok. Ürünler en yüksek kalitededir. Kumaş, mukavemet, aşınma direnci, elastikiyet ile karakterizedir. Deformasyona maruz kalmaz. Bez, açık bir örgü dokuma karakterine sahiptir. Yangın güvenliği için, bu kumaş M1 olarak sınıflandırılır. Sıralama ölçeğinde, bu en yüksek derecedir.

Kumaş serbest bırakma şekli rulolardır. Genişlikleri 2,1 ila 5,1 m arasındadır.Tuval satın alındığında, genişliği odadaki aynı gösterge ile karşılaştırılmalıdır. Genişliği daha büyükse, tuvali dikişsiz takmak işe yaramaz. Böyle bir tuvalin tüm çevresel göstergeleri en üst seviyededir. Bu, çocuk odalarına monte edilmelerini sağlar.Böyle bir doku “nefes” aldığı için üzerlerinde bir mantar asla görünmez. Bu özellik, örgülü ipliklerin düzgün bir dağılımı ile elde edilir.

Bu tür tavanlar su geçiremez. Şiddetli donlardan korkmazlar. Tuval, özelliklerini kaybetmeden sıcaklığı eksi kırk dereceye aktarır.

Alman üretici Descor
Alman kalitesinin reklama ihtiyacı yoktur. Almanlar doğası gereği ihtişamlıdır ve ürünlerinin üretiminde çok titizdirler. Üretimin temeli Premium elyaftır. Malzeme, belirgin yangın söndürme özellikleri ile çevre dostudur. Ürünler titiz bir incelemeye tabi tutulur. Tüketici% 100 kalite garantilidir. Temel olarak, tüm özelliklerin önceki üretici ile belirgin bir benzerliği vardır.

baget

Tavanı monte etmeden önce toz dikkatlice çıkarılır. Tüm kurulum işleri tamamen bağımsız olarak gerçekleştirilebilir, çünkü herhangi bir karmaşıklığı temsil etmezler. 4 saatten fazla sürmez. Bagetlerin montajı ile bir kumaş streç tavanın montajı başlar. Bagetler klips şeklinde ve “P” harfi şeklinde gelir. Klipsli tip daha sık kullanılır. Yüksek mukavemetli plastikten imal edilmiştir. Her şey talimatlara göre yapılırsa, tavan dış yardım olmadan kurulabilir. Tabii ki, bir arkadaşı yardım etmeye davet etmek daha iyidir, çünkü tek başına kurmak oldukça zor olacaktır.

"P" harfi şeklindeki bagetler, küçük bir garanti süresine sahip oldukları için büyük talep görmezler.

bakım

Ana gereksinim, kumaştan yapılmış gergi tavanın düzgün çalışmasıdır. Dikkatle tedavi edilirse, ömrü neredeyse sınırsızdır. Her durumda, üretici bunu iddia eder. Bu tür tavanların yüzeyi toz çekemez. Bu nedenle, temizlerken bir elektrikli süpürge kullanmak yeterlidir. Böyle bir elektrikli süpürge yoksa, manuel ıslak temizlik yapılır.

Böyle bir tavan yıkandığında sert fırçalar kullanmayın. Yüzeye zarar verebilirler. Temizlik için asla keskin veya keskin nesneler kullanmayın. Yanlışlıkla, tavanı delebilirler.

özet

Daireniz veya eviniz için bir tavan seçerek, bu yapıların tüm avantajlarını ve dezavantajlarını dikkatlice analiz etmelisiniz. Genişliği 5 m'den fazla olan bir oda için kesintisiz bir tavan bulmaya çalışmamalısınız.Bu tür doğada yoktur. Minyatür odalarda genellikle streç bir film veya kumaş tavanının monte edilmesinin tavsiye edilmesine karar vermek gerekir. Kurulum sırasında odanın hacmi kesinlikle azalacaktır. Bu, kurulum teknolojisi tarafından varsayılmaktadır. Böyle bir tavanla, zaten küçük bir oda daha da küçük hale gelecektir.

Video: Kumaş Germe Tavanlar Hakkında Gerçekler

Okumanızı öneririz


Yorum bırak

Gönderen

avatar
wpDiscuz

Henüz yorum yok! Düzeltmek için çalışıyoruz!

Henüz yorum yok! Düzeltmek için çalışıyoruz!

haşarat

güzellik

tamirat