Domates Tatlı pembe - çeşitliliğin tanımı ve özellikleri

Domateslerin tüm özelliklerinin iyi bir kombinasyonu, herhangi bir koşulda neredeyse her bölgede bir kültür yetiştirmenize izin verir. Bu yazıda çeşitlerden biri, yani Tatlı Pembe'den bahsedeceğiz. Çeşitliliğin özelliklerini, özellikle yetiştirme ve bakımı düşünün.

Domates Tatlı Pembe

karakteristikleri

  1. Büyük mahsul derecesi. Uzun zamandır birçok agronomistin dikkatini çekti. Uzun yırtık formda saklanır. Taşımayı iyi tolere eder.
  2. Sebze salataları, peynir yemekleri, pişirme lecho, ketçap, soslar için uygundur. Et yemeklerinin ve konserve hazırlanması için.
  3. Domates resmi olarak devlet siciline dahil edilir ve bir kayıt numarasına sahiptir.
  4. Bu kültür hem kişisel arazilerde hem de endüstriyel tesislerde büyümeye uygundur. Açık zemini tolere eder. Sera tipi barınaklarda yetişebilir. Özellikle seralar soğuk bölgelerde yararlıdır.
  5. Hasat çimlenmeden 110-115 gün sonra olgunlaşır. Kök büyüme sırasında bir buçuk ila iki metreye kadar uzanır. Bitkinin kaburgalara veya mandallara jartiyer gereklidir. Böylece gövde sabitlenecektir. Hasat yerde olmayacak, gövde kırılmayacak.
  6. Bitkinin yaprakları oldukça büyük, koyu yeşil renktedir. İlk çiçeklenme sekizinci yaprakta görülür. Ve sonraki fırçalar her üç sayfada bir görünür.
  7. Çiçeklenme 3 ila 4 büyük domates oluşur. Fetusun şekli yuvarlak, hafifçe düzleştirilmiş. Çevresi boyunca belirgin kaburgalar yoktur. Dışarıdaki domatesin rengi pembe ve daha beyazdır. Meyve oldukça etlidir, tohumlarla 4 bölümden oluşur. Her bir fetüsün ağırlığı ortalama 250-300 gramdır.

Sıradan bir film tipi serada domates yetiştirerek, bir metrekareden sezon başına 9 ila 12 kilogram toplayabilirsiniz. Sera ve film kullanmadan elverişli bir bölgede açık zeminde, 8 ila 9 kilogram olgun sebze toplayabilirsiniz.

“Tatlı pembe” sıcak bölgelerde ve orta şeritte harika hissedecek ve büyüyecek. Aşırı soğuk yerlerde ısıtmalı seralara ihtiyaç vardır - Sibirya ve Uzak Kuzey. Ancak, birçok çiftçiye göre, bu alanlarda sıradan film seraları kullanarak, ısıtma kullanmadan domates yetiştirebilirsiniz.

Büyüyen Özellikler

Özel mağazalarda ve departmanlarda tohum satın almak önemlidir. Daha sonra çimlenme ve çeşitliliğe ait olma garantisi verilecektir. Ne yazık ki, hiçbir yerde tohum alamazsınız. Çoğu distribütör düşük kaliteli mal satabilir. Depolama koşulları da düzenlemelere uygun olmayabilir. Bu nedenle, ellerden tohum almak, sadece çöp alabilirsiniz.

Ekimden önce, tüm tohumlar 10 ila 15 dakika boyunca zayıf bir manganez çözeltisine batırılır.

zemin

Domates toprağı Tatlı pembe
Öğütülmüş önceden hazırlanmış kaplar. Kutu, tencere veya palet olabilir. Onlara 1 ila 2 tohum yerleştirmek için hemen gözlük veya küçük tencere kullanabilirsiniz, böylece daha sonra toplanmazlar. Arazi, temel gübrelerin mineral kompleksini içeren sebze bitkileri için özel olmalıdır. Toprağı kendiniz hazırlayabilirsiniz. Bunu yapmak için, toprağı bahçe arazilerinden almanız, humus, kül ve talaş eklemeniz gerekir. Her şeyi karıştırın ve kaplara koyun.

Ekim ve dikim

Ekimden önce, zeminde delikler veya girintiler yapmak gerekir. Her şeyi ılık suyla dökün ve ortak kapların üzerine dağılmışsa tohumları birbirinden 2-3 cm mesafede yerleştirin.Derinleşme bir buçuk santimetreden az olmamalıdır. Sonra her şeyi toprakla serpin ve polietilenle kaplayın. Tohumları yumurtadan çıkardıktan sonra, barınaksız kaplar pencere üzerinde yeniden düzenlenir ve ek aydınlatma içerir.

Açık toprağa nakledilmeden önce domatesler sertleşir. İki hafta boyunca bitkiler sokağa maruz kalır veya bir pencere açılır. Böylece, kültür nakil için kullanılır.

Dikimden önce toprağa gübre uygulanır. Bahçe boyunca turba, gübre ve külün yanı sıra, her bir oyuğa granül gübre süperfosfat ve potasyum sülfat eklenir.

bakım

Bu çeşidin sulanması, toprağın kuru olduğu açık olduğunda olmalıdır. Sık sulama gerekmez. Çalıların büyümesi ile, alt eski yaprakların çıkarılması ve gövdenin tabanının nemlendirilmesi önemlidir. Yabancı otlar çıkarılmalı ve toprak malçlanmalıdır. Gübreleme, bitkiye güç katacak ve meyvelerin olgunlaşması için daha fazla yumurtalık oluşturmasına yardımcı olacaktır.

Kültürü hastalıktan korumak için, yeşilliklere zamanında püskürtmeniz gerekir. Bu, bitkiyi geç yanıklık ve diğer hastalıkların yanı sıra böceklerin ve salyangozların istilasından koruyacaktır.

"Tatlı pembe" çeşitli çok verimli ve lezzetli. Çoğu agronomist bunu arazilerinde ve profesyonel seralarda memnuniyetle yetiştirir.

Video: domates verimini artırmak için süper bir çare

Okumanızı öneririz


Yorum bırak

Gönderen

avatar
wpDiscuz

Henüz yorum yok! Düzeltmek için çalışıyoruz!

Henüz yorum yok! Düzeltmek için çalışıyoruz!

haşarat

güzellik

tamirat