Domates Pembe Claire F1 - çeşitliliğin tanımı ve özellikleri

Domates, herhangi bir evde en yaygın sebzelerdir. Birkaç tablo taze veya konserve domates olmadan yapar. Ayrıca salatalara ve diğer yemeklere daima domates ekleyenler de var. Pembe Clair F1 çeşidi, pembe domates severler için uygundur. Bu makalede tartışılacaktır.

Domates pembe claire f1

tanım

Çeşit, İsrailli yetiştiriciler tarafından yetiştirildi, çeşitlerin ilk geçişinin bir melezi. Belirsiz bir türü ifade eder, büyüme kültürün ekildiği bölgeye bağlıdır. Maksimum gövde uzunluğu 2 metreye ulaşır, burcun kök sistemi iyi gelişmiştir. Koyu yeşil renk üstleri, büyük miktarda yeşillik. Kök üzerindeki yapraklar birbirinden küçük bir mesafede bulunur. İyi yumurtalıklar oluşturmak için adımların kaldırılması gerekir.

Erken meyve olgunlaşması. Ekim anından itibaren sadece 90-95 gün geçer ve ilk ürün hazırdır. Bir çalıda, optimal meyve sayısı olgunlaşır. 1. çiçeklenme döneminde, 4 ila 6 büyük ve olgun meyve oluşur.

Tütün mozaik, verticlosis ve fusarium'a karşı mükemmel hastalık direncine sahiptir. Domatesin diğer hastalıkları çok iyi tolere etmez. Üst ve toprakların mantar ve viral hastalıkları önleyen ilaçlarla zamanında işlenmesi önemlidir.

Sıcak bölgelerde açık toprağı tolere eder. Daha soğuk bölgelerde, bir sera veya sera barınağı gereklidir.

Meyveler

Büyük domateslerin pembe bir tonu vardır. Bir meyvenin ağırlığı 180 ila 300 g arasında yeterince büyüktür, üstünde hafifçe düzleştirilmiş oval bir şekle sahiptir. İç kıvam, tatlı bir tada sahip yumuşak ve suludur. Fetüsün cildi güçlüdür, çatlamaz. Kökün tabanında küçük bir yeşil hale vardır.

Domates mevsim boyunca büyük ve lezzetlidir. Fetüsün büyüklüğü olgunlaşma sekansına bağlı değildir. Tüm olgunlaşma süresi boyunca, bir çalıdan çok iyi bir ürün hasat edilebilir - 7 kg'a kadar domates.

uygulama

Mükemmel tadı vardır, tüm yemeklerden ayrı yiyebilirsiniz. Ayrıca diğer sebzelerle yaz salatalarında iyi çalışır. Bütün konserve için uygundur. Bununla birlikte, geniş boyunlu teneke kutular kullanmak daha iyidir. Bu nedenle domatesleri bir kaba yerleştirmek daha uygun olacaktır. Domates suyu, macun ve ketçap yapmak için uygundur. Sıcak et yemeklerinin hazırlanmasında ve barbeküde marine etmek için iyi gidecek. Sebze güveç ve lecho pişirmek için uygundur.

haysiyet

Çoğu agronomist bu çeşitliliği iyi tanımlamaktadır. Herkes sezon için iyi ve lezzetli bir mahsulden hoşlanır.

Domatesin avantajları Pembe Claire F1

 1. Bir dizi domates hastalığına direnç.
 2. Domateslerin mükemmel tadı.
 3. Olgunlaşmamış bir durumda, iyi saklanırlar ve nakliyeyi tolere ederler.
 4. Hemen hemen tüm yemeklerde kullanılırlar.
 5. Domates kuraklığa ve sıcağa dayanıklıdır.
 6. Fideler hem açık hem de kapalı zeminde yetiştirilebilir.

eksiklikler

 1. Birçok yaygın hastalığa karşı bağışıklık değildir.
 2. Çalı oluşturmak için basamaklar kaldırılmalıdır.
 3. Desteklere gövde ve meyvelerin ek jartiyerini gerektirir.
 4. Sadece verimli topraklarda iyi bir hasat verir.

Yetiştirme: ipuçları

Büyüyen domates Pembe Claire F1

 1. Ekim domatesleri Şubat ayı sonlarında veya Mart başında yapılmalıdır. Hem fideler için hem de açık toprağa iyi toprak hazırlamak önemlidir.
 2. Ekimden önce, tohumlar 10-15 dakika boyunca bir potasyum permanganat çözeltisi içinde dezenfekte edilir. Ayrıca daha iyi meyve vermek için bir büyüme destekleyicisine de batırılabilirler. Fide toprağı bahçıvanlar için özel bölümlerde satın alınır veya kendileri hazırlanır. Bunu yapmak için turba, humus ve biraz kül karıştırın.Paletleri veya kutuları kullanabilirsiniz. Tohumları toprağa yerleştirmeden önce, kuyular veya oluklar az miktarda su ile dökülür. Tohumlar 1 - 1.5 cm mesafede gömülür ve birbirinden 2-3 cm yerleştirilir. Toprakla serpildikten sonra. Daha iyi çimlenme için kaplar bir filmle kaplanır ve ışıklı bir odaya yerleştirilir.
 3. 2 ila 3 yaprak göründüğünde domates toplanır. Her filiz ayrı bir kaba yerleştirilir, böylece gelecekte toprağa bir domates ekerken kök sistemine zarar vermez.
 4. Fidelerin transferi için, iyi toprak hazırlamak, gübrelemek önemlidir: potasyum, fosfor, azot, gübre ve kül. Bitkiler birbirinden 60 cm mesafede dikilir.

Mümkün olduğunca sık toprak altındaki bitkileri değiştirmelisiniz. Havuç, maydanoz, dereotu ve baklagillerin yetiştiği toprağa domates dikmek daha iyidir. Kabak, biber ve patateslerden toprak kullanmayın.

bakım

 1. Bitkinin ayıklamasını zamanında yapmak, yabani otların toprağı kökleri ile doldurmasını önlemek ve dünyanın havalandırmasına müdahale etmek önemlidir.
 2. Hava şartlarına göre zamanında sulama gereklidir: daha sık ısıda, yağmurlu ve bulutlu havalarda daha az sıklıkta. Haftada en fazla 2-3 kez.
 3. Mineral gübreler ile zamanında giyinme - 2 haftada 1 kez.
 4. Parazitlerden korunma.

Pembe Clair çeşidi, erken ve sulu domatesleri seven birçok bahçıvana hitap edecek. Bakımda oldukça iddiasızdır ve büyük ve lezzetli bir ürün verir.

Video: Pembe Claire F1 Domates

Okumanızı öneririz


Yorum bırak

Gönderen

avatar
wpDiscuz

Henüz yorum yok! Düzeltmek için çalışıyoruz!

Henüz yorum yok! Düzeltmek için çalışıyoruz!

haşarat

güzellik

tamirat