Keten Tohumu Urbech - Sağlık Yararları

Geçtiğimiz yüzyıllarda buzdolabı ve dondurucu yoktu, ancak atalar bitkilerin ve ürünlerin yararlı özelliklerini uzun süre nasıl koruyacağını biliyorlardı. Bitkiler kurutuldu ve önceden kurutulmuş veya kızartılmış tohumlardan kalın, yapışkan bir macun hazırlandı. Dağ balı koruyucu olarak kullanıldı, keten tohumunun etkisini birkaç kez arttırdı ve 3-6 ay boyunca vitamin besin macunu korudu.

Keten tohumu Urbech

Doğu Keten Tohumu Sağlık Sırrı

Doğu ve Kafkasya'nın farklı halkları için Urbech'in kendi adı var, ancak bunun özü değişmiyor. Gezginler, çobanlar ve avcılar için bir besin rezervi olarak oluşturulur. Sadece ısıl işleme tabi tutulmayan ham ürünlerden hazırlanır. Hammaddeler ayçiçeği tohumu, yüksek oranda yağlı madde içeren fındıklardır. Bu yöntem birkaç yüzyıl boyunca kullanılmıştır, ancak şimdiye kadar koruyucu maddeler, ısıl işlem ve donma kullanmadan yararlı maddeleri korumak için daha etkili bir seçenek bulamamıştır. Keten urbec en yararlı olarak kabul edilir.

Bir sinsi özelliği olan keten tohumu dayanmaktadır - ısıtılamaz, aksi takdirde zehirli bir kanserojene dönüşür. Bu nedenle keten tohumu yağı içinde pişirilmesi önerilmez. Ürünün tüm işlenmesi, çıkarılması ve öğütülmesi sadece soğuk bir şekilde gerçekleştirilir. Bazen biraz bitkisel yağ ve bal eklenir. Küçük bir kısmı vücuda besin maddeleri, vitaminler ve mineraller sağlayarak açlığı tamamen tatmin ettiğinden, kullanımı ekonomik olan çok besleyici bir doğal karışım ortaya çıkar.

Keten tohumu, aşağıdakileri içeren benzersiz bir bileşime sahiptir:

 • kül;
 • kolin;
 • A, E, PP, C, B grubu vitaminleri;
 • kalsiyum;
 • selenyum;
 • bakır;
 • demir;
 • manganez;
 • magnezyum;
 • fosfor;
 • sodyum;
 • doymuş yağ asitleri Omega 3, 6, 9.

Bu önemlidir: ideal bir madde dengesi, vücut tarafından neredeyse hiç kalıntı olmadan hızla emilmelerini sağlar.

Türleri ve kullanışlı özellikleri

3 çeşit keten vardır: keten, altın ve kahverengi. Birincisi teknik üretimde kullanılır ve gıda için uygun değildir. Kalan 2, ayrıntılara ve uygulama yöntemlerine göre değişir. Ama ortak noktaları çok fazla. Her iki tip de bağışıklığı artırabilir, kalp krizi, felç, ateroskleroz, kolesterol plaklarının oluşumunu önlemek için önleyici bir etkiye sahiptir.

Beyaz keten tohumu, yüksek fitoöstrojen içeriği nedeniyle geleneksel olarak dişi olarak kabul edilir. Menopoz sırasında, üreme fonksiyonunun yok olması ve yumurtalıkların aktivitesinde azalma ile bir dengesizliği gözlemlenen östrojenler ve progesteronun yerine geçmesi için gereklidirler. Bu dönemde bir kadının vücudu, menopoz sendromunun belirtileri ile zayıflamış en savunmasızdır. Belirtileri 45 yıl sonra kadınlar tarafından iyi bilinir:

 • sıcak basması;
 • baş dönmesi;
 • migren;
 • kan basıncında keskin sıçramalar;
 • kardiyovasküler ve endokrin sistemlerin çalışmasındaki rahatsızlıklar;
 • ruh hali değişimleri;
 • duygusal patlamalar;
 • artan sinirlilik;
 • cinsel istekte azalma;
 • nevroz, anksiyete, depresyon;
 • gastrointestinal bozukluklar;
 • kronik hastalıkların alevlenmesi.

İnanması zor, ancak tüm hastalık listesinin kök nedeni, altın keten tohumunun ana semptomların şiddetini hafifleten ve bağışıklık seviyesi de dahil olmak üzere vücudun genel durumunu iyileştiren hormonal dengesizliktir. Ondan gelen macun hafif bir gölgeye ve yağlı bir yapıya sahiptir. Ürünün düzenli kullanımı birkaç kez ateroskleroz gelişme riskini azaltır, cildin ve saçın durumunu iyileştirir, diş minesini ve tırnak plakalarını güçlendirir.Değerli bir özellik, toksinlerin ve toksinlerin vücuttan atılmasıdır. Yüksek gluten içeriği, irritabl bağırsak sendromunun şiddetini azaltır, şişkinliği azaltır, gastrointestinal sistemin çalışmasına izin verir ve kabızlık ve şişkinliği önler.

Kahverengi keten dış verilerde ve vücut üzerindeki etkisinde biraz farklıdır. Biraz daha büzücü elementler içerir, çünkü macunun tadı persimona benzer, gölge çikolataya yakındır. Kompozisyondaki ana fark, fitoöstrojenlerin neredeyse tamamen yokluğudur. Bununla birlikte, halk hekimliğinde, kan damarlarının saflığını ve elastikiyetini koruma, balgamı azaltma ve akciğer hastalıklarında ayrılmasını kolaylaştırma yeteneği takdir edilmektedir. Yüksek antibakteriyel etki rejenerasyonu aktive eder, bulaşıcı ve cilt hastalıklarından iyileşmeyi hızlandırır. Urbek hızlı bir şekilde kan şekerini düşürür, ancak bu makarna için balsız, sadece bitkisel yağ ile hazırlanır.

Vücut üzerindeki etkisi

Beyaz ve kahverengi tohumların özelliklerindeki farka rağmen, metabolizmayı normalleştiren, alerjik reaksiyonların azalmasına, küçük yaraların iyileşme yeteneğinin artmasına neden olan ortak özelliklere sahiptirler. Sinir sisteminin yararı, macunun duygusal durumu stabilize etme, dikkat seviyesini düşürmeden ve hafızayı iyileştirmeden dış uyaranlara verilen reaksiyonların aşırı şiddetini ortadan kaldırmasıdır. Keten değişikliklerinde bulunan maddeler görüşü keskinleştirir, zihinsel süreçleri iyileştirir, serebral dolaşımı uyarır.

Keten urbech'in vücut üzerindeki etkisi

Kas tonusunu ve cilt elastikiyetini koruyarak, yaşlanmayı yavaşlatır, macunun bileşimindeki büyük miktarda kalsiyum osteoporoz gelişimine karşı korur ve vücuttaki bu önemli elementin eksikliğini telafi eder. Ayrıca, urbache'de diğer ürünlerden çok daha kolay emilir.

Maddelerin kompleksleri, eklem sağlığını sağlayan anti-enflamatuar bir etkiye sahiptir ve macun kullanımı, artritin uzun süreli tedavisi ile karmaşık tedaviye dahil edilir. Neredeyse bir gün boyunca enerji sağlayan besin değeri çok yüksektir. Hamilelik, artan fiziksel efor, ciddi uzun süreli hastalıklardan sonra kullanılması önerilir.

Macun tipinin seçimi istenen sonuçlara bağlıdır:

 1. Işık, antioksidan ve anti-enflamatuar dahil olmak üzere profilaktik özelliklere sahiptir.
 2. Karanlık, gastrointestinal problemler, anemi, kas eksikliği, güç kaybı ve kronik yorgunluk durumunda somut faydalar getirir.

Ürün Kullanım Yönergeleri

Urbech bir ilaç değil, bu yüzden damla ve gram ile ölçmeniz gerekmeyecek. Dağıstan ailelerinde, kahvaltı sırasında masaya konur ve burada mağazadan kimyasal katkı maddeleri ile doldurulmuş modern makarnaları başarıyla değiştirir. Ev yapımı bir urbec'in faydaları kıyaslanamaz şekilde daha büyüktür.

Kek üzerine yayılır veya küçük meyve parçalarına daldırılır. Parlak bir tada sahip olmadığı için şuruplar, bal, meyveler, ekmek ile iyi gider. Urbech, şekerleme, turta ve krep için tatlı doldurma için kremin ayrılmaz bir parçası olarak kullanılır. Peynir, tereyağı ve sıvı çikolata ile iyi karışır.

Unutmayın: ürünün kalori içeriği çok yüksektir, eğer çok fazla varsa ve fiziksel aktivite ile enerji yakmazsanız, hızlı kilo alımı mümkündür.

İlk bakışta, paradoksaldır, ancak urbec, diyetetikte kilo vermek için kullanılır. Bunu yapmak için, vücudu küçük bir miktarla hızla doyurma ve uzun süre tokluk hissi tutma yeteneğini kullanın. Macun, bağırsak motilitesini uyarır, vejetaryenlerde vitamin, mikro ve makro hücre kaynağı olarak önemli bir besin öğesi olarak kabul edilir. Optimal dozaj, sabah veya akşam, tercihen 18 saate kadar 1 çay kaşığı makarnadır.

Zarar ve kontrendikasyonlar

Herhangi bir ürünün kontrolsüz kullanımı yan etkilere neden olur.En yaygın olanı hızlı kilo alımı, urbec bileşenlerine alerjik reaksiyonlardır. Çoğu zaman, balı bileşenlerden çıkarmak yeterlidir ve her şey normale döner, çünkü doğrudan keten tohumuna alerjiler çok nadirdir.

Macunu oluşturan bazı maddelerin vücutta aşırı dozdan kaçınmak için, 2-3 ayda bir kısa bir mola vermeye ve 14 gün boyunca diyetten çıkarmaya değer.

Keten kestanesi içeren tüm karışımların kızartmaya maruz kalmamasını sağlamak önemlidir. Uzun süreli ısıya maruz kalma bazı bileşenlerin trans yağlara dönüşmesine yol açar. Bu durumda, yararlı bir ürün özelliklerini önemli ölçüde değiştirir. Hamurun bileşimindeki yağ, hücrelerin işleyişini bozarak sindirim sisteminde arızalara yol açan bir kanserojen olur. Önceki nesillerin bilgeliği, urbec raw kullanmanın gerekli olduğunu göstermiştir.

Evde yapmak zordur, bu nedenle sağlıklı gıda mağazalarında veya süpermarketlerde bir kavanoz satın almak daha kolaydır. Fiyatı 90-110 ruble arasında değişmektedir. 200 gr. Bir yetişkin için önerilen normun günde 1-2 saati geçmemesi gerektiğini dikkate alırsak, çok ekonomik olduğu ve uzun süre bir kavanozun yeterli olduğu açıktır.

Küçük keten tohumunda bulunan doğanın gücü muazzamdır. Sağlığı koruyabilir, bir dizi hastalığın gelişimine engel oluşturabilir, tüm gün için enerji ve iyi bir ruh hali verebilir. Diyetteki Urbech, yan etkiler vermeden bir avuç eczane vitamininin yerini alacak. Etkinliği, Kafkasya'nın yüzüncü yıllarının canlı bir örneği ile doğrulanmaktadır.

Video: Keten Urbec'in faydaları

Okumanızı öneririz


Yorum bırak

Gönderen

avatar
wpDiscuz

Henüz yorum yok! Düzeltmek için çalışıyoruz!

Henüz yorum yok! Düzeltmek için çalışıyoruz!

haşarat

güzellik

tamirat