Lezzetli ve kolay çikolatalı çilekli pasta

Neşeli bekarlığa veda partisinde veya bir çocuk doğum gününde tatlı masasının zengin olması ve aynı zamanda en az para harcayabilmesi için küçük bir numara kullanmanız gerekir. Yani - yemeğin hazırlanması kolay olacak şekilde bir tarif seçmek ve ürünlerin satın alınması minimum maliyet gerektiriyordu. Aslında, ev yapımı bir tedaviyi çok hızlı bir şekilde pişirmenizi sağlayan birçok farklı tarif var. Bu alışılmadık derecede büyüleyici incelik onlardan biri.

çikolatalı çilekli pasta

Dünyadaki milyonlarca insanın neden böyle bir şekerleme sanatına taptığını ve taptığını hiç merak ettiniz mi? Cevap oldukça basit. Çikolata ve çileklerden oluşan sağlıklı bir düet her fırsatta mükemmeldir! Çok ilginç şeyleri gizleyen bu ölçek dışı hassasiyete aşık olmamak mümkün mü? Bu ihtişam, herhangi bir tarzda dikilebilen kadife ganaj ile kaplıdır. Doğal malzemelerle pastaya özel bir cazibe ve benzersiz bir hafiflik verir. İçinde iki istikrarlı tat var, son derece yumuşak bir köpük, mükemmel bir katman ve muhteşem bir bisküvi, gönüllü olarak ayrılmak kesinlikle imkansız. Sadece iç içeriği değil, aynı zamanda ürünün görünümünü de takdire şayan.

Ayrıntılara inelim. Her şeyden önce, bitmiş tatlıların yüzeyine uygulanması kolay pürüzsüz ve güzel bir ganaj hazırlayın. Yağ kremini ısıtın (160 g.) İlk kaynama belirtilerine kadar mümkün olduğunca ısıyla ıslatılabilir çikolata (100 gram) ekleyin, bileşenler tamamen birleşinceye kadar içeriği el çırpma teli ile iyice karıştırın, kalın bir filmle örtün ve soğuğa koyun.

Bu süre zarfında, muazzam ihtişamı olan hoş bir dokuya sahip bademli bir bisküvi hazırlayacağız. Ürünün iyi pişirildiği ve uzun süre içinde sulu kaldığı unutulmamalıdır. Bu nedenle, yüksek bir blender kasesinde en yüksek kategorideki yumurta sarısını (yaklaşık 90 gr.), Elenmiş badem unu (80 gr.) Ve aynı miktarda kamış toz şeker birleştiriyoruz. Ayrı bir kapta sıradan toz şeker kumu (15 gram yeterli olacaktır) ve ham protein (70 gram veya daha az) toplarız. Kitleleri mutfak aletleri ile macun benzeri bir emülsiyona niteliksel olarak yendi ve bir araya getirin. Daha sonra, Ekstra dereceli (25 gr.), 20 gr evrensel unu tanıttık. erimiş tuzsuz tereyağı ve 15 gr. üstün kaliteli acı kakao tozu.

Bir sonraki adımda, karışımı kararlı bir kıvama getiriyoruz, kalay katı bir forma taşıyoruz ve ortalama bir sıcaklıkta yirmi dakika pişiriyoruz (elbette, küçük sınırlar içindeki sapmalara izin verilir). Sonra bisküviyi soğutur, dikkatlice eşit parçalara ayırırız, merkezi metal bir halka ile keser ve serin bir yere göndeririz.

İstenirse, bir çilek tabakası hazırlayabilirsiniz, ancak pişirmemiz o kadar yeterlidir ki onsuz iyidir. Bunu yapmak için, jelatin tozunu (5 g miktarında) ıslatın, Çilek püresini (tam olarak 220 g.) Kalın duvarlı bir tavada hafif bir kaynamaya getirin, ardından bileşenleri dikkatlice karıştırın, bir silikon kalıba dökün ve dondurun.

Oldukça itaatkâr bir çikolatalı mus hazırlamak için kalır. Jelatin (8 gr.) Sıcak bir kütle içinde çözülür. Bütün sütü kalın duvarlı bir tabağa dökün (150 g yeterlidir), ilk buharın ortaya çıkmasını sağlayın, daha sonra çikolata ile derin bir kaseye dökün (190 g), şişmiş jelatin ekleyin, mümkün olduğunca krem ​​şanti (220 g), elde edilen kütleyi yapın düşük hızlarda ve tamamen serin gezegen karıştırıcı.

Son adımda, şekerleme mutluluğumuzun montajına yavaşça ilerliyoruz.Alt keki formda belirledik, meyvelerin yarısını yanlara koyduk, çilekleri çikolatalı mus (neredeyse kenara) ile cömertçe dökün, ikinci bir boşlukla örtün, ganache ekleyin, ürünün yüzeyine bir pasta paleti ile dağıtın ve dondurun. Sonra tatlımızın nihai dekorasyonuna kendi takdirimize bağlı olarak (hayal gücünüzün izin verdiği gibi) devam ediyoruz. Çıktıda parlak, kadifemsi, olağandışı büyüleyici bir tat ve aynı kesim elde ediyoruz.

Okumanızı öneririz


Yorum bırak

Gönderen

avatar
wpDiscuz

Henüz yorum yok! Düzeltmek için çalışıyoruz!

Henüz yorum yok! Düzeltmek için çalışıyoruz!

haşarat

güzellik

tamirat