Sıvı duvar kağıdı - ana artıları ve eksileri

“Sıvı duvar kağıdı”, evrensel bir çözüm olarak kabul edilmelerine rağmen, birçok kişiye aşina olmayan bir terimdir. Bazıları onları duvara uyguladıktan sonra kuruduklarından ve duvar kağıdına dönüştüklerinden eminler. Ama bütün bunlar tamamen yanlış.

Sıvı duvar kağıdı

Modern bir iç sıvı duvar kağıdı

Orijinal bir dekoratif sıvadır. Doğal selüloz lifi esas alınmıştır. Bu malzeme bir CMC yapıştırıcısı olan bir bağlayıcı içerir. Ancak bu sıvaya sıvı duvar kağıdı denir ve bunun nedeni saf selülozun varlığıdır. Tabii ki, duvarlarda katılaştıktan sonra, geleneksel duvar kağıtları sihirli bir şekilde görünmeyecek.

Üreticiler bugün çok çeşitli kaplama malzemeleri sunmaktadır. Sıvı duvar kağıdı renk, tasarım farklı olacaktır. Mat, ipek, parlak.

Sıvı Duvar Kağıdı Özellikleri ve Yararları

Her kadın durumu duvar veya tavan yapıştırarak bilir. Duvar kağıdı tutkal ile bulaşmış, oda boyunca ortaya koydu. Ancak o zaman, özenle, duvara tutturuldular. Bütün bunlar çok zaman aldı. Ayrıca, duvar kağıdı yırtılmış, lekeli olabilir. Düzgün ve hızlı çalışmak gerekiyordu.

Sıvı duvar kağıdı ile her şey farklı görünüyor. Talimatlara göre onlarla çalışmanız gerekir. Geleneksel duvar yapıştırma olmayacaktır. "Duvar kağıdı" su ile hazırlanmalıdır. Satın alınan karışım içine dökülür ve iyice karıştırılır. Çözelti hazır olduğunda, duvarın yüzeyine bir spatula veya özel bir mala ile yüzeye sürerek uygulamanız gerekir.

Sıvı duvar kağıdı dikiş bırakmaz. Sonuç olarak, her yerde pürüzsüz bir yüzey oluşur. Geleneksel duvar kağıdı ile böyle bir sonuca ulaşmak zordur. Zamanla farklılaşabilen dikişler oluşabilir.

Bu tür duvar kağıtları yüzeyde hiç talep etmiyor. Hatta kusurları gizlemeyi bile başarıyorlar. Sonuç tam bir sonuç, kusur yok. Sadece tüm odalarda malzeme tüketiminin farklı olacağını düşünmek gerekir.

Gerçek! Sıvı duvar kağıdı iyi nefes alır ve bu onu kullanan kişilerin incelemeleriyle kanıtlanır. Küf, sera etkisi, nem odada görünmez.

Sıvı duvar kağıdının maliyetini geleneksel ile karşılaştırırsanız, daha yüksek olacaktır. Ancak kağıt ürünlerinin yırtılabileceği veya bozulabileceği düşünülmeye değer. Bu ekstra finansal maliyetler gerektirecektir. Bu yüzden hemen sıvı duvar kağıdı satın almak daha ekonomik olacaktır.

Estetik güzellik, modern kaplama malzemelerinin bir diğer artısıdır. Sıvı duvar kağıdı yardımıyla, gerçek sanat başyapıtları, orijinal resimler oluşturmak mümkündür. Tabii ki, bir acemi yapmak zor olacak, ancak profesyonellere dönebilir veya orijinal bir onarım yapmaya yardımcı olacak ana sınıfları görebilirsiniz.

Sıvı duvar kağıdının dezavantajları

Ana dezavantajlardan biri yüksek fiyattır. Alıcıları şaşırtan o. Ancak maliyet yavaş yavaş azalıyor, bu yüzden yakında birçok alıcı için kullanılabilir olacak.

Sıvı duvar kağıdının dezavantajları

Bazıları sınırlı sayıda renkle karıştırılır. Geleneksel duvar kağıtları, çeşitli desen ve tonlarıyla etkileyicidir. Ancak ustalar periyodik olarak sıvı duvar kağıdı kullanarak ilginç yüzeyler sunar. İnanılmaz sonuçlar elde etmenizi sağlayan orijinal fikirler edinebilirsiniz.

Sıvı duvar kağıdı neme dayanıklıdır. Ama onları duvar kağıdı yıkamakla karıştırmayın. Kirlenmiş alanların, kullanımdan önce nemlendirmek için yeterli olan kalan kuru karışım kullanılarak ortadan kaldırılabileceği unutulmamalıdır. Aynı zamanda, geleneksel duvar kağıdının yeniden yapıştırılması gerekecektir.Para ve zaman alır.

Sıvı duvar kağıdı uygulama özellikleri

Yapacak zor iş yok. Duvar dekorasyonunu yetkin bir şekilde gerçekleştirmek için uzman olmanıza gerek yoktur. Bir acemi bile bu duvar kağıtlarını duvarlara uygulayabilir. Sadece kuru karışımla birlikte gelen talimatları inceleyin veya internette izleyin.

Duvarların veya tavanın yüzeyinin astarlanması gerekir. Renksiz ve akrilik olmalıdır. Ayrıca, duvarları başlangıç ​​macunu ile işlemek daha iyidir. Daha sonra yüzey akrilik astar ile bitirilir. Dekorasyon için alçıpan kullanırsanız, aynı şekilde tedavi edilir.

Bazen sıvı duvar kağıdının ahşap bir yüzeye uygulanması gerekir - bu durumda, güçlü bir kavrama sağlayacak olan alkid emaye ile ön işlem yapmanız gerekir. Metal elemanlar için benzer bir işlem yapılır.

Kuru karışım bir kaba dökülmeli ve su dökülmelidir. Hepsi homojen bir kütleye kadar karıştırılır. Çözelti aşılana kadar beklemek gerekecektir. Daha sonra duvarlara uygulamak mümkün olacaktır. Yüzey 70 saat kurur.

Sıvı duvar kağıdının tavana uygulanması sorunlu olduğu akılda tutulmalıdır. Çalışmayı kolaylaştırmak için yüzeyi önceden hazırlamanız gerekir. Eski duvar kağıdı, boya veya badana tavanını temizlemek zorunda. Kusurların doldurulması ve ortadan kaldırılması daha da gerçekleştirilir. Bu sıvı duvar kağıdından tasarruf edecektir.

Hatta malzemelerin tüketimini bağımsız olarak hesaplayabilirsiniz. Karışımın bir kilogramı yüzeyin 5 karesine gider. Bu formülü kullanarak doğru hesaplamalar yapabilirsiniz.

Yüzey düzleştirilmeli ve bunun için plastik bir rende kullanılır. Tabii ki, mükemmel sonucu elde etmek her zaman mümkün değildir. Ancak, sıvı duvar kağıtlarının tesviye etkisi olduğunu unutmayın. Böylece, istenen etkiyi elde etmek mümkün olacaktır. Yüzeyi çeşitlendirmek için "İnternetten ipuçları" ı takip edebilirsiniz.

İç mekanda sıvı duvar kağıdı kullanırsanız, her zaman farklı bir tasarım elde edebilirsiniz. Yetkili bir yaklaşımla, istediğiniz etkiyi elde edebilirsiniz. Düşük maliyetle, yıllar boyunca görünümünü kaybetmeyecek düz bir yüzey oluşturmak mümkündür.

Video: duvara sıvı duvar kağıdı nasıl uygulanır

Okumanızı öneririz


Yorum bırak

Gönderen

avatar
wpDiscuz

Henüz yorum yok! Düzeltmek için çalışıyoruz!

Henüz yorum yok! Düzeltmek için çalışıyoruz!

haşarat

güzellik

tamirat